İçeriğe Yönlendir

Bu Lpg Işıkları Doğru mu (Atiker)

Ozer Oz

Recommended Posts

3ed8a729-cd95-4e30-a311-fadc604e9d7e.JPG

LPG DÜĞMEM AYNISI VE YANAN IŞIKLAR YEŞİLLER VE TURUNCU IŞIK YANIYOR SABİT..

Turuncunun yanmaması gerekiyormuş sabit şekilde doğrumu turuncu yanıyorsa araç hala benzınde demekmiş ? ben aracı aldıgımdan beri turuncu sabit yanıyor yeşillerle beraber

Yorum bağlantısı
Barış Özarslan

bendeki sıralı sistemde b / g ışığı var evet gazda yeşil benzinde turuncu

Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

O zaman araba sizden habersiz benzin alıp onu kullanıyordur. Siz benzin almıyorsanız hiç kurcalamayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

ilk çalıştığında araç o ışık kırmızı değil mi? eğer kırmızı ise şu anda lpg de değilse benzinde ama o zamanda benzininin bitmesi lazım. 

Yorum bağlantısı
3 saat önce, Ersev Kaya yazdı:

O zaman araba sizden habersiz benzin alıp onu kullanıyordur. Siz benzin almıyorsanız hiç kurcalamayın.

benzin alıyorum evet aracı alalı sanırım 1 sene olacak lpg nin hayrını göremedik daha ilk defada lpg li araç kullanıyordum hep benzinli yada dizel kullandım o yüzden anlamıyordum    lpg ayarına bir kaç kez lpg ciye gittim oda birşey demedi.... ama 250km de 90 lira benzin alıyorum şehir içi... ben arac 2.0 diye böyle sanıyodum meger benzın kullanıyormuş eğer turuncu ışığın anlamını bilen çıkarsa net yorum olucak ama 

Bir saat önce, Serkan Aktay yazdı:

ilk çalıştığında araç o ışık kırmızı değil mi? eğer kırmızı ise şu anda lpg de değilse benzinde ama o zamanda benzininin bitmesi lazım. 

Kırmızı yandıgını hiç görmedim gaz bitmesi dışında 

şöyle çalışıyor  kontagı cevırıp aracı calıstırdım .... yeşiller  500 mt boyunca yanıp sönüyor  sonra resimdeki şekile geçiyorlar direk sabit yanıyorlar turuncuda o zaman yanmaya başlkıyor 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

A ya bastığınızda benzine alırsınız arabayı. A ya basıp o ışık hangi renk yanıyor bir deneyin. Eğer yanıp sönüyorsa Işık'lar ilk çalışmada araba ısınma sürecinde demek sanitleyince lpg geçti demek ama tek lamba olduğu işin bir şey diyemiyorum. Benim araçta lpg benzin ışığı farklı farklı o yüzden kafa karıştırmıyor

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Siz bayağı bayağı 100km'de 8LT gibi bi benzinle geziyorsunuz şu an. Bir sorun olduğu açık.

LPG alıyor musunuz peki?

Yorum bağlantısı
7 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Siz bayağı bayağı 100km'de 8LT gibi bi benzinle geziyorsunuz şu an. Bir sorun olduğu açık.

LPG alıyor musunuz peki?

evet lpg de alıyorum... aşağı yukarı 60 lirada lpg alıyorum

Yorum bağlantısı
5 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Atiker bunu yolda kontrol etmeli bence.

Atikere 2-3 kez ayar icin gittim fark etmemis bile .. Farkli yere gidince oradaki elaman bilgi verdi bu turuncunun yanmamasi lazim diye oda atikerdi ama bu kadar karisikmi bu lpg isiklariki boyle sorun anlasimiyor zaten beyindeariza yapti pc okumuyor

Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

Günaydın. Ben de Atiker kullanıyorum. Siz en iyisi resimdeki göstergeden farklı bir model alın benzin ve gazı ayrı gösteren. O zaman net anlaşılır ne kullandığınız. O da olsa olsa 20-30 liradır.

Yorum bağlantısı
24 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Beyin arizali ise belki de benzini kesmemesinin sebebi budur?

Araç 9 aydır bende  ve zamanında bende çok yakıyor diyerek 3-4 kez lpg ciye götürüp ayar yaptırdım.. rölanti dalgalanması felanda vardı  onlar geçti ama yakıt  benzın yakmayadevam edıyordu yani turuncu ışıık o anlama geliyorsa o  zamanda yakıyordu ama götürdüğüm servisler birşey söylemedi bunla alakalı ayarı yapıp normal dediler bende motor buyuk ondan yakıyor diye düşündüm yani. beyin felanda çalışıyordu,   ama artık sureklı benzın ala ala bı anormallık oldugunu anladım bırazda aynı modellerın yakıtını araştırınca .. şimdi gititğim yerde turuncu ışık yanmamalı dedi ve baglanmadı bir kaç yerde daha denedım oralardada sonuç aynı işin kötüsü yedek parçası yok eski bir sistemmiş  beyinciye götürdüm  enjektörlere gelen akıma baktı sadece dışardan enjektörler çalısıyor yani araç gazda dedi... düğmeyi kapattım ısıklar söndü enjektörlerdeki ışıkta sondu araç calısmaya devam edıyordu  ... sizce beyini tamir mi ettireyim ?  

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Yalnız benzinle gaz ikisi aynı anda motora basıldığında araba dengesiz çalışmaz mı? Bana bu şekilde demişlerdi. 

Yorum bağlantısı
6 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Tamir tutari ne kadar? Cikmasi yok mudur?

Hiç bilgim yok 

sorun sadece beyindemi oda belirsiz regülatör felanda arızalı olabilir  doğru düzgün anlayan yok baktırabılıcegım 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...