İçeriğe Yönlendir

Ka - Rölanti Problemi

Barış Özarslan

Recommended Posts

Barış Özarslan
(düzenlendi)

İyi akşamlar;

öncelikle  olaya başından başlayayım :) Cumartesi günü akü değişiminden sonra lpg ayarlarını yaptırmak için Atiker servisine gittim gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra  dönüş yolunda araç birden güçten düştü sarsıntılı çalışmaya başladı rolantisi fıttırdı :) (inip çıkıyor) bazende gaza sonuna kadar  basılmış gibi bağırıyor.. dörtlüleri yakıp trafiği de katledip servise ulaştım,

Rolanti valfinin bağlantı yerindeki vida özelliğini kaybetmiş ordan kaynaklı olduğunu söylediler(bir daha arıza yaparsa değiştirilecek diyerek),temizlendi takıldı tekrar bir sorun yoktu,

sabah işe giderken,bu sefer vites değişimi esnasında debriyaja basarken,gazdan ayağımı çekmeme rağmen gaz veriyor,4,5 saniye sonra düzeliyor eski devrine geri dönüyor(tabi rolantide dalgalanarak) gündüz bütün hava akış bölümleri sökülüp temizlendi,map sensörünü temizlettim,

Başka bir şey gelen var mı aklına ? Valfi mi değiştireceğim.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barış Özarslan
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Anlatılan a bağlı olarak kontrolsüz hava alıyor gibi

aynen abi cumartesi günü tornaya gönderdiler hava kaçırıyor gibi bişi söylediler.

Yorum bağlantısı
Barış Özarslan
Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Valf degisecek. Gelen valfte de o vida ile oynamayin sakin.

Ben sabah servisten çıktım değişime gerek duymadılar sensörlerde sağlam hata vermedi,söyle bir durum var sabah LPG anahtarından kapattım,serviste de test sürüşü yaptık benzinle,araç resmen dünya varmış dedi :) 1 ay benzinle kullan  motorun beyinin tekrar adapte olsun dedi,ki şuanda düzeldi ve ben bu arabanın çekişinin bu kadar güzel olduğu nu ilk kez görüyorum,ama ne kadar yakacak kilometreyi sıfırladım 20 litre benzin aldım,gerçekten çekişte benzin çok farkediyor,LPG 1 ay kullanmazsam ne olur acaba lpgye onu düşünüyorum gaz bitmek üzereydi zaten

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kalibrasyon gitmis galiba. Yeniden kalibre ettirmeyi deneyin bir de.

Yorum bağlantısı
Barış Özarslan
Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Kalibrasyon gitmis galiba. Yeniden kalibre ettirmeyi deneyin bir de.

Sani bey ben lpg ye geçmeye korkar oldum açıkçası bakımını ve sistemini yenilettiğim yere akü değişimden sonra kalibrasyona götürdüm,ne olduysa ondan sonra oldu :) işin ilginç kısmı niye ısrarla benzinle kullanmamı istedi  usta?Gerçekten lpg kitlerinin Ford Ka uyumu soru işaret bırakıyor kafada.Aslında iyi oldu 20 litre benzine nekadar km gideceğim hiç denemedim benzinde :D 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Araç sürekli LPG ile çalışınca yakıt haritası karışıyor. Benzinle log'lar yeniden oluşuyor. Sonrasında LPG ayarı yaptırmanız gerekir.

Ayrıca debriyaj switch'inin de sorun çıkarabildiğini gördük, onu da kontrol ettirin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...