İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Buji yatağına Yağ Sızması ve Tekleme

Selman Özerdem

Recommended Posts

Selman Özerdem

Merhaba arkadaşlar bir kaç gün önce araçta tekleme oldu ustaya götürdüğümde aracın külbütor dedikleri sübap kapaği contasi değişecek buji yuvasi yağ dolmuş dedi o yüzden ateşleme yapmiyor buji ve kablolar ve de bobin değişecek dedi acaba sorun orda mi emin değilim ne yapmaliyim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ustanın tespiti doğru olabilir.. 

Sızıntının boyutu büyükse zaten ciddi bir yağ kaybı da oluşuyordur.. Yaptırmalısınız Selman Bey. 

Ayrıca, tamamen büyük harf internet ortamında bağırmak anlamına gelir.. Bu sebeple tamamen büyük harf ile başlık açılması ve mesaj yazılması uygun değildir.. Mesajınızı düzelttim.. bilginize. 

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

cmax ı aldıgımda tekleme yapıyordu,uata bujileri söktü ve bujilerin yaglandıgını bana gösterdi,conta ve bujileri degiştirdi sorun kalmadı..tabi daha sonradan bobin ve biji kablolarınıda degistirdim..bencede ustanın tespiti dogru..

Yorum bağlantısı
Selman Özerdem

Bilgilendirdiğniz için teşekkür ederim peki yağı biraz fazla koymuştum bu tetiklerler mi buji yatağına sızıntıyı

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

Sonuçta oradaki contadan kaçırmış,ve artık herzaman kaçırır..30_40 tl contalar ben işçiligede geçen sene 20 vermistim(gerci simdi 50 derlr).

Bence direk contayı degistirin,sorunu kökten çözün.10 dakikalık işlem..

Yorum bağlantısı
Selman Özerdem

Aynen 50 tl dedi conta değişsin zaten toplamda buji ve kablo conta işçilik 200 hallederim diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Hüseyin Akgün

Buji yatakları yağlanırsa motor tekler.1ad18e29d7b997c9c0e8b1215294b5d6.jpg

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Selman Özerdem

Konuyu anlamak açısından bu foto çok iyi oldu bloğu temizleyip conta yenilendiği zaman tekleme hallolur diye düşünüyorum hüseyin bey 

Yorum bağlantısı
Selman Özerdem

Dün aracın bujiler ve kapak contası değişti biz teklemenin nedeni olarak contadan sızan yağ diye düşündük ama sebebi bu değilmiş biraz açıklık getireyim araç otomatik yokuş yukarı tırmanırken 1 viteste pek hissettirmiyor ama vites yükselip devir düşerse yani 3000 devirin altına düşerse fena tekliyor sizce neden olabilir 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selman Özerdem

Aracın sorunu çözüldü bobinlerde imiş tabi biz komple takımı değiştirmeden bulamadık  400 tl gibi bir fiyata sorunu çözdük

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...