İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Sağ Arkadan Gelen Gıcırtı

Baris Çakmak

Recommended Posts

Baris Çakmak

Merhaba

Arkadaşlar aracımda bir süredir çözemediğim bir ses problemim var sağ arka tam olarak emin olamamakla emniyet kemer yuvasından geldiğini düşünüyorum bu tip bir sorun ile karşılaşan varmı çözüm önerisi olan yazabilirse çok sevinirim

Saygılar

Edit: Küçük harfe çevirdim.. 

Barış bey tamamen büyük harfle mesaj yazmıyoruz, bilginiz olsun.. 

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Merhaba,

Bu konuya göz atabilirsiniz.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Gide

O gicirti bende de vardi serviste bakim yaptirirken arka tarafta yagsiz kalan parcalar varmis usta eliyle yag surdu ses mes kalmadi. Genel bir durum yolunuz sanayiye duserse bi yag sursunler geciyor.

Yorum bağlantısı
Hasan Baş

arka koltuk bağlantı yerleri ya yağla yada oraya bir  şey sar ve koltuğu kapat ses oradan geliyorsa keser

Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Bagaj kapağı açık aracı sürün, ses kesilirse bagaj kapağına doğru yoğunlaşırsınız eğer kesilmezse iç karoserde sorunu ararsınız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Arka koltuk sırtlığı bağlantı noktaları, arka pandizot bağlantı ve koltuğa temas noktaları, bagaj kapağı veya kilidi kontrol edilmeli.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

hep yazarım, sağ arka tekerin önüne yatın ve alttan bakın, el fren telinin geçtiği lastik parçayı yağlayın ses geçer, bu ses vici vici vicir şeklinde gıcırtı gibi bir ses ise kaynak orası...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Ali Abinin dediği gibi oluyor. Sağ arka teker el freni gıcırdıyor. Yeni kasada yapmıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Sadettin Canbaz

Aka bagaj kapağında 2 tane ayar takozları var onların ayarını yuseltın bıraz bendede aynı sorun vardı simdi ses kalmadı

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Arif Aykın
On 10.05.2017 at 00:58, Ali Cihangiroğlu yazdı:

hep yazarım, sağ arka tekerin önüne yatın ve alttan bakın, el fren telinin geçtiği lastik parçayı yağlayın ses geçer, bu ses vici vici vicir şeklinde gıcırtı gibi bir ses ise kaynak orası...

Ali abinin dediği yeri yapmıştım ben aynı böyle fare kemirir gibi ses geliyordu bende de yağladım olmadı çözülmedi. Arka koltuk birleşim yerlerini bantladım yine olmadı. Arka bagaj kapağı içi plastiği çıkarttım ne kadar kablo hortum vs varsa hepsini plastik klipsler ile klipsledim. yine çözülmedi. Daha sonra oturdum bagaja sol taraftan geliyordu ses benim arka kelebek cam etrafındaki plastik kaplamaları söktüm metal klipsler mevcut bunların üstünde normalde sünger var sürtünmeden dolayı süngerler yenmiş. Elektrik izole bantı ile bantladım metal klipsleri taktım yerine o gün bu gün çok şükür ses gelmiyor. O kadar rahatsız edici bir ses ki yolculuk zehir oluyor resmen.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...