İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Arka Camlar Otomatik Kapanmıyor

Emre Akbas

Recommended Posts

Emre Akbas

Merhaba aracım 2000 model focus mk1 eskiden otomatik olarak 4 camda kumandaya basılı tuttuğunuzda otomatik kapanırdı (Aracımda sadece kapanma özelliği var açılma yok bu arada) ancak son zamanlarda ön 2 cam kapanırken arka camlarda hiç hareket yok bu camlarda da bir kodlama sistemi vs bir durum mu var o mu bozuldu dersiniz?

Yorum bağlantısı
Emre Akbas
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Her cam tek tek kodlanacak... Kodlamayı biliyor musunuz ?

Kodlama olduğunu söylediğinizde tekrar araştırdım farklı bir kaynakta böyle bir açıklama buldum uygulamam gereken kod bumudur?

" Yeniden programlamak için: Araç çalışır iken, açma veya kapama yönüne basın ve cam kapandıktan sonra 5 saniye kadar daha basmaya devam edin.. Bu sayede cam programlanmış olacaktır. Bu işlemi her cam için uygulayın.  "

Yorum bağlantısı
Emre Akbas
4 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Çalışmasına gerek yok.. Kontak açık olsun yeter.. 

Evet oldu sorun çözüldü teşekkürler :) kışın pek umusanmıyorda yazın çok işe yarayan bir teknoloji 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Akbas
(düzenlendi)
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kesinlikle.

Açılma yoktu demi makyaj öncesinde. ?

Evet makyaj olmayanlar ghialar da açılma yok açılmasıyla çok işim olmuyor zaten kapanması kafi benim için

tarihinde Emre Akbas tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bende 2005 senesinde 99 ghia focus vardı, açılma da vardı diye hatırlıyorum, yanlış mı hatırlıyorum? Şey de vardı mesela kapanan camın engelle karşılaşınca geri dönmesi- açılması.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
23 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Bende 2005 senesinde 99 ghia focus vardı, açılma da vardı diye hatırlıyorum, yanlış mı hatırlıyorum? Şey de vardı mesela kapanan camın engelle karşılaşınca geri dönmesi- açılması.

Makyajsızda orijinalde kapama vardır açma yoktur bunlara sonradan modül eklenebilir açma olmayana. Cam sıkışma önleyici cam motoru ile ilgili olup tüm serilerde mevcuttur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Ben vardı diye hatırlıyorum. Modülle olan birşey ise benden önce yaptırılmış olabilir muhtemelen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Alptuğ Özcan
(düzenlendi)

Merhaba, bugün iftar yemeğine gitmek icin evden çıktım Kontagi çevirdim gösterge isiklari yandı fakat çalıştırmak istediğimde tık dedi kaldı. Birkaç defa denedim olmadı anladım ki akü bitmiş arabayı vurdurarak çalıştırdım mecburen ve alelacele sanayi yolunu tuttum saat 18:00 civarıydı. Arefe olmasından dolayı sanayide açık bir yer bulmak icin baya dolaştım, çok şükür açık bir yer bulabildik zor da olsa varta marka akü aldım taktırdım, suan yapmam gereken bi kodlama var, aklıma hemen burası geldi daha önce okuduğumu hatırladım ama bulamadım, suan tam otomatik camları açmak istediğim zaman(şoför kapısındaki Kuman'da merkezinden) camlar açılıyor fakat kapatmak istediğim zaman düğmeleri bıraktığım an çamlar duruyor,  nasıl kodlama yapabilirim 

edit: Arac focus 1,5 2004 model

tarihinde Alptuğ Özcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kapama yönünde basılı tutun. Kapansın. Bırakın ve hemen tekrar basın. 5 saniye sonra bırakın.
Her cam için yapın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Teşekkür ederim Mehmet abi yaptım.
Hayirli bayramlar 

İyi bayramlar. Güle güle kullanın :)
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...