İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2 - Yağ Önerisi

Bayram Eser

Recommended Posts

Bayram Eser

Merhaba,

98  mondeom ıcın yag bakıyorum ama kafam  cok karıstı. Ilk yag degısımını mobıl 1 esp 5w30 ıle yaptım sımdı tekrar yag alacagım ama mobılın  sıtesıne gırınce   Mobil Super 3000 FE 5W-30 onerıyor. castrolun sıtesıne  baktım o da magnatec 5w-30 a5 onerıyor. Kafam allak bullak oldu. Yardımcı olursanız sevınırım.

Yorum bağlantısı
Bayram Eser

Yag degısımıne de gelınce   yag degısm zamanım gelmedı ama  oncekı yag degısımınden sonra fıltreden yag damlaması oldugu ıcın  tekrar bır fıltre aldım ama  fıltreyı cıkarınca  eskı fıltrede kalan yag eksılmeye sebep oldu. Bu eksılme konusunu ustaya sordugumda yag sevıyesını cubuktan tekrar kontrol ettı ve sorun olmadıgını soyledı. Ama benım ıcım rahat etmedı .

castrol yada mobıl olarak tavsıyenız var mı

Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru

Orijinal yağ motorcraft ancak motorcraft yarı sentetiktir. Onun yerine tam sentetik mobil süper 3000 almanız daha iyi olur bence. Hem de daha ucuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

5/30 motul yada liqy moly sorunsuz sıkıntısız yağlardır youtubede ve sitede test bilgileri mevcut .

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
11 saat önce, Bayram Eser yazdı:

Merhaba,

98  mondeom ıcın yag bakıyorum ama kafam  cok karıstı. Ilk yag degısımını mobıl 1 esp 5w30 ıle yaptım sımdı tekrar yag alacagım ama mobılın  sıtesıne gırınce   Mobil Super 3000 FE 5W-30 onerıyor. castrolun sıtesıne  baktım o da magnatec 5w-30 a5 onerıyor. Kafam allak bullak oldu. Yardımcı olursanız sevınırım.

Esp'den devam edebilirsiniz.. FE 3000'den daha kaliteli bir yağdır.. 

Fe3000'e geçmenizde de bir sakınca görmüyorum ben.. 

Marka değiştirmemeniz taraftarıyım.. Hangi marka ile başladıysanız onunla devam edin.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bayram Eser

Yardımınız için çok teşekkür ederim. Espyi tekrar aldım. Mobil in yag secisi sadece 3000 fe onerince kafam karısmıstı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 saat önce, Bayram Eser yazdı:

Yardımınız için çok teşekkür ederim. Espyi tekrar aldım. Mobil in yag secisi sadece 3000 fe onerince kafam karısmıstı.

Esp'yi Dizel partikül filtreli araçlara önerir sistem.. 

Ama sizin de kullanmanızda hiç bir sakınca yok. Ben de yıllardır her aracımda esp kullanıyorum.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Bayram Eser

Esp'den devam edebilirsiniz.. FE 3000'den daha kaliteli bir yağdır.. 
Fe3000'e geçmenizde de bir sakınca görmüyorum ben.. 
Marka değiştirmemeniz taraftarıyım.. Hangi marka ile başladıysanız onunla devam edin.. 
S.a.
Yağ kapasitesi hakkında bilginiz var mi? Usta 4 litre yağın yeterli geldiğini söyledi ama emin olmak istedim.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
S.a.
Yağ kapasitesi hakkında bilginiz var mi? Usta 4 litre yağın yeterli geldiğini söyledi ama emin olmak istedim.

As
Filtre ile birlikte 4,25 görünüyor katalogda Bayram Bey

Tapatalk imzamızı kapatalım lütfen
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...