İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Otomatik Şanzuman Yağ Değişim Tapası Nerede?

Mehmet çağıran

Recommended Posts

Mehmet çağıran

Slm arkadaşlar sizlere bir sorum olacak focus 1 otomatik aracım var ve bunun şanzıman yağını kendim değiştirmek istiyorum hem meraktan hem öğrenmek maksadıyla krikoyla kaldırıp baktığında şanzımanın yağ tapasını bulamadım bilen arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim teşekkürler Bu arada konuyu yanlış yere yazdıysam affola hayırlı günler herkese 

Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

Hocam günaydın. Bildiğim kadarıyla, akünün tam altında, yere bakan kısımda siyah bir kutu var, tırnaklı. Onun kapağını açınız. İçinde görürsünüz. Boşaltma işlemi ordan yapılıyor ama doldurma yeri neresidir bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet çağıran

Belirttiğiniz yere baktım fakat bulamadım orda 1 adet siyah renkte vites şalteri gördüm soketli hatta vites halatıda bağlı ona onun dışında göremedim foto ile belirtme şansınız varmı acaba 

Yorum bağlantısı
Ersev Kaya
On 11.05.2017 at 14:55, Mehmet çağıran yazdı:

Belirttiğiniz yere baktım fakat bulamadım orda 1 adet siyah renkte vites şalteri gördüm soketli hatta vites halatıda bağlı ona onun dışında göremedim foto ile belirtme şansınız varmı acaba 

Belki buradan bakabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ali Can YALÇIN

Tapa yok filtrenin etrafında çoklu somunlar var onları sökerek yağını boşaltabilirsiniz. 1 vida takılı şekilde boşaltırsanız yavaş yavaş boşalır ve işiniz temiz olur. yağ boşaldıktan sonra tekrar kapatın ve kontrol çubuğunun ordan huni yardımıyla yağ koyabilrisiniz.  

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...