İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Gaz Yememe

mustafa çetinkaya

Recommended Posts

mustafa çetinkaya
(düzenlendi)

Herkese merhaba. Dün yolda giderken gaz bitince otomatikman benzine geçti. Benzinle giderken 3000-4000 devire kadar gaza yüklendiğimde gaz yemiyor araç gitmiyordu. Daha sonra gaz aldım gazda sıkıntı yok sadece benzinde var. Hemen tamirciye gittim birkaç soru sorup benzin pompasından olduğunu söyledi. İçindeki benzini bitir yeni benzin al bak dene devam ederse pompayı değiştirmek gerekir dedi. Tamam deyip ayrıldım bugün yine içim rahat etmedi bosch servise gittim anlattım konuyu benzin basıncını ölçtü pompa geri bırakıyor basınç düşüyor dedi. Çeyreğin altında benzin vardı tekrar benzin aldım ve sonuç sorun düzeldi rahat rahat  4-5-6 devire kadar çıktım hiç sorun yok.  Tekrar kafama takıldı basınç neden düşük çıktı o zaman. Eğer benzin kötü ise basınçı etkiler mi?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Sefa KUMSAR

Merhabalar. Aynı sorun 1 2 hafta önce benim de başıma geldi. Benzini alıp bitirdim birkaç sefer ama düzelmedi eskisi gibi olmadı sonra benzin pompasını değiştirdiler. Şimdi bir sıkıntı yok

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Pislik gelmiş olabilir. Hangi firmanın yalıtı alındı, performans düşüşüne neden olan?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hayır.. benzin pompanız bozuk... 

Yine yapacak.. 

Benzin pompası depodaki benzin ile soğur.. Siz benzini bitirip gezdiğiniz için benzin pompasını ısıtıp yakıyorsunuz. Çünkü lpg'ye geçmiş olsanız bile benzin pompası çalışmaya devma ediyor.  

Depodaki benzin çeyreğe iner inmez yarım depoya tamamlamalısınız.. 

Yorum bağlantısı
mustafa çetinkaya

shell ve petrol ofisinden alırım.  benzini hep petrol ofisinden alırdım 1-2 kere shellden aldım en son hatırladığım da %70 shell den almıştım benzini.  tekrar po dan alınca düzeldi bi kaç gün daha denicem bakalım kesin olacak düzelmiş mi

Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hayır.. benzin pompanız bozuk... 

Yine yapacak.. 

Benzin pompası depodaki benzin ile soğur.. Siz benzini bitirip gezdiğiniz için benzin pompasını ısıtıp yakıyorsunuz. Çünkü lpg'ye geçmiş olsanız bile benzin pompası çalışmaya devma ediyor.  

Depodaki benzin çeyreğe iner inmez yarım depoya tamamlamalısınız.. 

peki ben şu an hiç yarım depo altına inmesem hiç gaz kesme yapmaz mı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 dakika önce, mustafa çetinkaya yazdı:

peki ben şu an hiç yarım depo altına inmesem hiç gaz kesme yapmaz mı

Bence yapar.. Bozulmuş artık, sadece süreç uzar, bir gün yolda bırakacak.

Yorum bağlantısı
mustafa çetinkaya
2 saat önce, Koray Demir yazdı:

Benzin filtrenizi değişin belki tekrar etmez.

onuda değiştiricem bakalım inşallah pompa yanmamıtır.

Yorum bağlantısı
Ersel  Yıldız

Aklima takildi simdi.. benzin pompasinin lpgye geçtikten sonra da calisiyor olmasi, benzini ısıtması benzinin ucmasina sebep olur mu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aklima takildi simdi.. benzin pompasinin lpgye geçtikten sonra da calisiyor olmasi, benzini ısıtması benzinin ucmasina sebep olur mu?

Olmaz. Kapalı devre
Geri dönüş hattından depoya döner.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mustafa Ünal1987

Slm arkadaşlar  benim problemim lpg de aracı doldurdum sonra yaklaşık 50 km yok gittim dönüşte araba teklemeye başladı  farkettim gaza basınca oluyor çekince olmuyor tamirci gazdan olabilir dedi gazi bitir bak dedi sizce ne olabilir ustaların cvp verirse sevinirim saygılar 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
23 saat önce, Mustafa Ünal1987 yazdı:

Slm arkadaşlar  benim problemim lpg de aracı doldurdum sonra yaklaşık 50 km yok gittim dönüşte araba teklemeye başladı  farkettim gaza basınca oluyor çekince olmuyor tamirci gazdan olabilir dedi gazi bitir bak dedi sizce ne olabilir ustaların cvp verirse sevinirim saygılar 

Benzinde yapıyor mu ?

Sadece lpg'de yapıyorsa lpg filtresini değiştirip deneyin.. 

Tarif ettiğiniz durum, lpg'nin az geldiğini gösteriyor.. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Ünal1987
12 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Benzinde yapıyor mu ?

Sadece lpg'de yapıyorsa lpg filtresini değiştirip deneyin.. 

Tarif ettiğiniz durum, lpg'nin az geldiğini gösteriyor.. 

Benzinde denemedim gazi bitirip başka gazla deneme yi düşünüyordum birde bu filtre ne kadardır 7 8 ay olmuştu degistireli

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 saat önce, Mustafa Ünal1987 yazdı:

Benzinde denemedim gazi bitirip başka gazla deneme yi düşünüyordum birde bu filtre ne kadardır 7 8 ay olmuştu degistireli

Kirli bir gaz almışsanız bir seferde tıkanır.. 

Benzinden deneyin önce.. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Ünal1987

Abi bide benim km sensöru arizaliydi onu değiştirince teklemede kesildi sensörle teklemenin bi ilgisi var midir çünkü sensör arizalanmaya başlayınca tekleme yaptı o esnada almış tüm gazi da ben gazdan suphelendim ama sensör değişince kesildi tekleme bu arada gaz bitmek üzereydi sensör değiştirmeye giderken kafam karıştı sensorede mi yoksa gazdan tekleme

Yorum bağlantısı
Yıldırım Mustafa
Abi bide benim km sensöru arizaliydi onu değiştirince teklemede kesildi sensörle teklemenin bi ilgisi var midir çünkü sensör arizalanmaya başlayınca tekleme yaptı o esnada almış tüm gazi da ben gazdan suphelendim ama sensör değişince kesildi tekleme bu arada gaz bitmek üzereydi sensör değiştirmeye giderken kafam karıştı sensorede mi yoksa gazdan tekleme

Evet hız sensörünün arızalı olmasi araçta teklemeye neden olur.
Yorum bağlantısı
Mustafa Ünal1987
On 25.06.2017 at 00:16, Yıldırım Mustafa yazdı:

Evet hız sensörünün arızalı olmasi araçta teklemeye neden olur.

Abi bu benim ikinci değiştirmem  ilkinde böyle bi tekleme yaşama din ilkini yan sanayi taktirdim ikincisini orjinal fort otosan fort servisine taktirdim 180 tl parça 20tl işçilik aldılar sizce iyi mi ettim yoksa kotumu 

Yorum bağlantısı
Yıldırım Mustafa

Hız sensörünün orjinal olması iyidir daha uzun ömürlü olur orjinalleri o fiyatta zaten internette orjinal diye satılanlar 165 tl civarıydı en son yetkili servis için o fiyat normal
Yan sanayi hız sensörü ilk montajda sorun yaşatmazsa iş görür ama ömrü orjinale göre kısa olur. Araçta tekleme esnasında hız göstergesinde oynama varsa (daha doğrusu gösterge sapıttığı zaman tekleme yapar) hız sensöründen ya da hız sensörü tesisatındandır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...