İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Ön Konsoldaki Trim Sesleri

Selami Şimşek

Recommended Posts

Selami Şimşek
(düzenlendi)

Merhaba Arkadaşlar benim aracım 2001 model aracımın son zamanlarda ön konsoldan değişik yerlerinden araç hareket halinde iken birtakım sinir bozucu seler geliyor tabi bu yaşı itibariyle normal gibi görünüyor fakat çok canımı sıkıyor.Bazı formlarda bu gibi sesler için silikon sprey faydalı oluyor deniyor.Sizce ne yapmam lazım bu seslerden kurtulmam için yardımlarınızı bekliyorum.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Slikon sprey kısa süreli bir çözüm ama işe yarıyor. Zırıldayan difüzörün sesini kesti, iki haftada bir tekrarlıyorum. Bunun dışında trim parçaların birleşme yerlerine bez bant yapıştırmak çok işe yarıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersel  Yıldız

Direksiyonun yari kauçuk yari plastik olan ust kapaginin(direksiyon ayarlamasi yaparken esneyen kapak) gosterge paneline birlestigi yerden de ses geliyor mu? :)

Yorum bağlantısı
Selami Şimşek
7 saat önce, Ersel Yıldız yazdı:

Direksiyonun yari kauçuk yari plastik olan ust kapaginin(direksiyon ayarlamasi yaparken esneyen kapak) gosterge paneline birlestigi yerden de ses geliyor mu? :)

Oradan değilde, geçen günlerde orta havalandırma ızgarasını söküp temizleyip taktıktan sonra geldi gibi sanki bu ses. ön cam havalandırma ızgarasına kadar uzanıyor rölanti düşüşlerinde araç hareket ederken bariz bir şekilde geliyor.iyi günler

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...