İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Yan Aynalar Aşağıya Yukarıya Hareket Etmiyor.

Arif Aykın

Recommended Posts

Arif Aykın
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar şöyle bir sorunum var. Yan aynalarım dışa içe çalışıyor ama aşağı yukarı çalışmıyor otomasyoncu olduğum için anahtarı söktüm kontaklarda problem yok sigorta sağlam atık olsa dışa içe de hareket etmez sorunu bulamadım. Başına daha önce gelen var mı çözüm nedir.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru

Aynı sorunu bende 2001 Fiesta da yasiyorum. Çözümü merakla bekliyorum 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Aynalara hareket veren nedir. Çelik halat mı (ben öyle sanıyorum). Ayna kapağı sökülüp bakılsa çözülebilir. Aşağı yukarı hareketi sağlayan halat veya mekanızmasında sorun olmalı.Yerinden çıkmış olabilir mi mesela?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
7 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Aynalara hareket veren nedir. Çelik halat mı (ben öyle sanıyorum). Ayna kapağı sökülüp bakılsa çözülebilir. Aşağı yukarı hareketi sağlayan halat veya mekanızmasında sorun olmalı.Yerinden çıkmış olabilir mi mesela?

Öyle problem olduğunu sanmıyorum çünkü her iki ayna da aşağı yukarı hareket almıyor içe dışa hareket alıyor. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Elektrikli ayna içini açıp bakmadım ama eski tip, içerden elle ayarlanan aynalarda 2 halat vardı. Biri aşağı yukarı, biri içeri dışarı.(halatı itme ve çekme hareketi ile).

Elektriklide de aynıdır muhtemelen.2 halat yani, biri bozulmuş olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Doğru diyorsunuz bende bakmadım şahsen fakat bence hatta problem var yada anahtarda dediğim gibi her iki aynanın aynı anda arıza yapması bana halattan kaynaklı olmayacağını hissettiriyor. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
(düzenlendi)

Bende haltattan yana oyumu kullanıyorum ama ikisi birden aynı hatayı veriyorsa ayna düğmesinde de problem olabilir. Düğmeyi de bir kontrol edebilirsiniz.

Düzeltme:Düğmeyi kontrol ettiğinizi yazmışsınız, yukarı aşağı soketlerini sağ sol sokete oluyorsa bir takıp deneyin 

tarihinde Selçuk Bakış tarafından düzenlendi
ekleme
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

Sorunu çözdüm arkadaşlar kapı ile ana şase direk arası kablolar soketliymiş o Soketi söktüm ve tekrar taktım kabloyu esnettim şu an problem Yok büyük ihtimal soket içi temizdi ama kablolar geçmeli Sokete sıvı temeası olmuş hafif oksitlenme oluşturmuş. Kontak sprey ile temizleyeceğim akşam eve geçtiğimde. 

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

fotografli olarak paylasim yaparmisiniz? benimde hareket kabiliyeti eskiye gore azaldi... bi kontrol etmis olurum bende...

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
32 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

fotografli olarak paylasim yaparmisiniz? benimde hareket kabiliyeti eskiye gore azaldi... bi kontrol etmis olurum bende...

Tabikide Alpay bey müsait anda çekip atarım fotoğrafı 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Elektrikli aynalarda aşağı yukarı için bir motor, iç dış hareket için bir motor mevcut. Herhangi bir halat mevcut değil. 

Sorunu bulmuşunuz zaten.

Muhtemelen aşağı yukarı ayarı yapan motora giden kablo veya sokette problem olmuş.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
21 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Elektrikli aynalarda aşağı yukarı için bir motor, iç dış hareket için bir motor mevcut. Herhangi bir halat mevcut değil. 

Sorunu bulmuşunuz zaten.

Muhtemelen aşağı yukarı ayarı yapan motora giden kablo veya sokette problem olmuş.

Ben de öğrenmiş oldum :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

69j37P.jpg

bahsetmiş olduğum soket burası. Daha kontak sprey ile temizleyemedim :(

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
69j37P.jpg

bahsetmiş olduğum soket burası. Daha kontak sprey ile temizleyemedim [emoji20]

Aynı soketi geçen gün cam açma bazen takılıyor diye söktüm fiestada. Ama o kadar dar bir alan ki geri takmak tam bir iskenceydi. Sökmeden önce işaret koyun trigger sente ayarı gibi.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
31 dakika önce, İnan Çınar yazdı:

Aynı soketi geçen gün cam açma bazen takılıyor diye söktüm fiestada. Ama o kadar dar bir alan ki geri takmak tam bir iskenceydi. Sökmeden önce işaret koyun trigger sente ayarı gibi.

Evet dar bir alanda kalıyor ben mesleğim gereği alışkınım bu tarz şeylere benim için problem olmadı ama sizinde dediğiniz gibi işaret mantıklı olur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...