İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 - Fren ve Direksiyon Hidroliği Değişim Periyodu Nedir?

Celal Bayhan

Recommended Posts

Celal Bayhan

herkese iyi günler.aracım 2006 mk3 lpg li aracı alalı 1,5 yıl oldu öncesini bilimiyorum.araç 161000km de.fren hidroliği ve direksiyon hidroliği sıvılarını değiştirmem gerekirmi.gerekirse hangi marka nekadar yağ almam lazım.teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Merhaba Celal Bey,
2 yılda bir değiştirmenin faydasi vardır. Özellikle mondeo mk3 fren sisteminde yağ değişimi en fazla 2 yılda bir yapılmalıdır diye düşünüyorum. Çünkü fren sistemi özellikle arka teker el freni mekanizmalari için değişim yararlı olacaktır. Marka çok fark etmiyor. Hepsi hemen hemen aynı. Bilindik marka almanız iyi olur. Miktarını bilmiyorum ama değişim yapacağınız yer size söyler hatta değiştirir. Fiyatlari da makuldur.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Direksiyonu bilmem. Fren 2 yilda bir. Otomobillerden bagimsiz olarak yagin belirlenen ömrü bu. Öte yandan yillarca degistirmemis olanlar da var. ölcüm yapilmali. bir tamirhanede 2sn de ölcerler. Ücret almazlar büyük ihtimalle. Tam bilmiyorum ama muayenede de ölcüyor olmalari lazim

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

direksiyon yağında eksik var ise tamamlatın yeterli , fren hidroliğini değiştirin iyi bir markanın yağını alın   mobil castrol motul liqy moly gibi.

Fren hidroliğini değiştirdikten sonra mutlaka fren havalarını aldırın , bazı iş güzarlar gerek yok diyorlar buda frenlerde sıkıntı yaratıyor.

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Şimdi nokta atışı marka ve o markanın model ürünü söyleyebilir misiniz?

---Mesela fren hidroliği xxx marka abc serisi xx lt olmalıdır...

Bu hafta değiştirmeyi planlıyorum ama ustalara pek itimat etmiyorum, onlar ucuz yağı koyup malzemeden kazanma peşindeler malum. Yağları kendim almak istiyorum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Çelik hidrolik hortumuna bağlı 8pistonlu falan kaliper yoksa fren yağı fren yağıdır. Dot serisi uygun olsun kafi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Çelik hidrolik hortumuna bağlı 8pistonlu falan kaliper yoksa fren yağı fren yağıdır. Dot serisi uygun olsun kafi

Dot kaç olmalı Mk3 Mondeo için abi?
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Şimdi, Mehmet Ozyurek yazdı:

Klavuz şöyle diyor

Kaç lt olduğunu da deseydi eyiydi[emoji16] [emoji16]

Yorum bağlantısı
Koray Demir
55 dakika önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

Şimdi nokta atışı marka ve o markanın model ürünü söyleyebilir misiniz?

---Mesela fren hidroliği xxx marka abc serisi xx lt olmalıdır...

Bu hafta değiştirmeyi planlıyorum ama ustalara pek itimat etmiyorum, onlar ucuz yağı koyup malzemeden kazanma peşindeler malum. Yağları kendim almak istiyorum

Mobil dot 4 fren hidroliği oldukça kaliteli değişimde kullanıp memnun kaldım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Mobil dot 4 fren hidroliği oldukça kaliteli değişimde kullanıp memnun kaldım.

Kaç lt peki Koray Bey?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Frenciye gidip değişin. Yada gerçek manada Ford ustası olup ömründe 1 2 kere Mondeo hidrolik değişen olsun. Sistemdeki tüm hidroliği değişemiyor üstten ekliyorlar. Hatta balata değişimi ile yapılsa iyi olur . üstten ekleme ile değiştirdim diyen çok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
2 adet 500 ml kullandık.

1lt yani
Frenciye gidip değişin. Yada gerçek manada Ford ustası olup ömründe 1 2 kere Mondeo hidrolik değişen olsun. Sistemdeki tüm hidroliği değişemiyor üstten ekliyorlar. Hatta balata değişimi ile yapılsa iyi olur . üstten ekleme ile değiştirdim diyen çok.

Oraya mı gelelim illa başkan... [emoji23] [emoji16] [emoji48] [emoji7] [emoji41]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ate bendix marka olursa orjinal olur

2 dakika önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

1lt yani
Oraya mı gelelim illa başkan... emoji23.pngemoji16.pngemoji48.pngemoji7.pngemoji41.png

Gelme burda da tam manasıyla yapan yok diyeyim. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
4 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Değişim için özel cihazlar mevcut bir taraftan hidrolik basıyor diğer taraftan kaliper bağlantıları açılıp pedal pompalanıyor böylece tüm sistem hava yapmadan yenilenebiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ben focus ta değiştim. Ustanın biri beceremedi. Sonra bı fren ustası yaptıydi. İlk yapan bu kadar olur diyince ikincisi fren ustası idi dayı ehildi de çözdük

3 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Değişim için özel cihazlar mevcut bir taraftan hidrolik basıyor diğer taraftan kaliper bağlantıları açılıp pedal pompalanıyor böylece tüm sistem hava yapmadan yenilenebiliyor.

Mercedes için yapacaktım usta bende alet yok dedi yapmadı. İşi yapmak için yapmadı taktir ettim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Ate bendix marka olursa orjinal olur
Gelme burda da tam manasıyla yapan yok diyeyim. [emoji4]

Senin çözüm üreten ustaların vardı sanki[emoji41] [emoji7] [emoji48]

Ankarada kim var ki böyle özel cihazlı falan[emoji15] [emoji15] [emoji15]
Yorum bağlantısı
Koray Demir
6 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Ben focus ta değiştim. Ustanın biri beceremedi. Sonra bı fren ustası yaptıydi. İlk yapan bu kadar olur diyince ikincisi fren ustası idi dayı ehildi de çözdük

Kendi garajında değişim en garantisi ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...