İçeriğe Yönlendir

Aslında üç araç alıyoruz

Haluk Şentürk

Recommended Posts

Haluk Şentürk

170 bin liralık bir aracı 270 bin liraya almayı ( hadi ) anlarım. 400 bin lira ne abi ya [emoji15]

7978e42b6550bfc8786c1855832db65b.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Alınması gerekenden düzgün tahsil edilemeyen gelir ve kurumlar vergisi farkı.. 

2000 cc üstü bir araç bulsana, ona bakalım bir de.. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Alınması gerekenden düzgün tahsil edilemeyen gelir ve kurumlar vergisi farkı.. 
2000 cc üstü bir araç bulsana, ona bakalım bir de.. 

abi alış veriş merkezine koymuşlar. Büyük motorlu başka araç yok
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

400 binliralık arabanın faturasına 370 liralık tekli cd .çalar diye madde eklemek nasıl bir fantazidir :D:D:D:D

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 dakika önce, Ali Gök yazdı:

400 binliralık arabanın faturasına 370 liralık tekli cd .çalar diye madde eklemek nasıl bir fantazidir :D:D:D:D

mp3 okuyordur ya :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

180 bin lira Ötv akıl dışı... bir de aracın bedelinden % 10 daha fazla. (%110) [emoji16]

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

ötv %110 mu :blink:

simdi baktim da 2000 üzeri motorlarda %160 

1600 lerde %45-50-60

Allah araba alacaklara kolaylik versin. Bu oranlar cok ciddi abartilmis....

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Oda birşey mı 2000cc üstünde %160...

Yorum bağlantısı
İsa Acar

Adamlar ar-ge sini yapıyor, fabrikasını kuruyor, adam çalıştırıyor, vergisini ödüyor, ....yor da ...yor ve aracı 3 liraya satıyor; sonra sen göbeğini kaşıyaraktan bundan 5 lira vergi alıyorsun!!! ?[emoji35]

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Ali Gök

gün gelir ben sana araba vermiyorum da diyebilir o adamlar. o zaman için kötüde olsa bir araba yapabilmemiz şart. 5.20 bmw konforunda olmasada tekeri dönecek bişeyimiz mutlaka milli sermaye ile bu Topraklarda üretilebilmeli

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Olması gereken şekilde rakam

nasıl yani
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Sıfır araçlar vergiden dolayı pahalı lakin 2.el piyasası da pahalı bari 2.el piyasası daha uygun olsa.

Bir evdeki ilk araca ÖTV konmamalı veya %5 gibi cüzi miktarda konulmalı eğer bir eve 2. araç alınacaksa o zaman vergi konulmalı.

Bu şekilde para kazanınca yerli araç üretimine gerek kalmıyor zaten suya sabuna dokunmadan para kazanılıyor.

Allah yardımcımız olsun.Ömrümüzde ilk defa araç almaya niyetlendik şansımıza fiyatlar hep yüksek. :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
(düzenlendi)

"Alma diyor. Yine de alıyorum." diyor bu fotoğrafta şair. Hadi 150.000 olsun. Ben o paraya ev alır kiraya veririm. Eski memur kafası var bende. :) 

Gümrük birliği olmasa ithalatı bile yasaklanır bence bu ve bu gibi araçların. Yapmadıktan sonra, hangi vergiyi koyarlarsa koysunlar sonuçta ana parası onu üretene gidiyor.

Bu hale 1.6 motor "2000 cc" yıldızlardan dolayı gelmedik mi? Seviyoruz full+full+full+full olayını.

Hangi modele bakarsan bak güvenlik ekipmanları standart artık. Bu araç özelinde boş versiyonu da alınacak paralarda değil ama, alınıyor yine de.

Ekleme: Ben ikide bir araç değiştirilemeyecek bir sistemden yanayım. Yoksa kim ister vergi üstüne vergi.

tarihinde Recep Selim Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Çoşkun

1-)  devlette denetleme noktasında sıkıntılar var. işi sıkı tutsalar ne vergi kaçırılır,nede fiş/fatura eksik kalır. ufak-büyük demeden cezalar arttırılsa keşke.

2-) devlet bi yana insanlarda sorumluluk olmalı.çok değil 5-10 sene öncesine kadar "fiş almassam ne olur " pazarlığı yapılıyordu.yazık :/ 

3-) ben öğrenciyim macaristanda.Türkiyenin 10 da 1 i edemez burası. Ama uyduruk bi dönerciye bile gece aniden müşteri gibi gelip fiş kesmediği için 20-30bin tl ceza + 2 hafta mühür vuruluyor.

Ha ayrıca bunlar düzelsede araba fiyatları düşer mi? 

Bence hayır.aksine devam eder. Sebebi ise yine biziz.

Bilinçsiz ve hunharca alışveriş ortamında yaşıyoruz. Emin olun araç fiyatlarında %40 düşüş olsa, trafiğe çıkamayız.

Staj yapmıştım mercedes firmasında 1-2 aylık lisans dönemimde.

3.5 bin TL maaşı olan  adam gelip 30 bin tl peşin verip 100 bin tl ile lüx araç alıyor bu ülkede.O kadar komik bir durumki..

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

cidden millet nasil aliyor bu arabalari. Sokaga ciktigimizda bir sürü lüx arac geziyor. normal bir araba bile 100bin tl. 400binlik arac alanin maasi ne kadar? aylik ne kadar ödüyor?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
9 dakika önce, Gökhan Çoşkun yazdı:

1-)  devlette denetleme noktasında sıkıntılar var. işi sıkı tutsalar ne vergi kaçırılır,nede fiş/fatura eksik kalır. ufak-büyük demeden cezalar arttırılsa keşke.

Vergi işini sıkı tutup ötv yi kaldırsalar bağış adı altında ötv ödemeye gönüllü oluruz. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
8 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

cidden millet nasil aliyor bu arabalari. Sokaga ciktigimizda bir sürü lüx arac geziyor. normal bir araba bile 100bin tl. 400binlik arac alanin maasi ne kadar? aylik ne kadar ödüyor?

maaşla olmaz o işler :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Şimdi, Ali Gök yazdı:

maaşla olmaz o işler :D

yok düsünüyorum da maassiz da olmaz. etraf bmw kayniyor mesela 350bin tl desek. 100 bin önceden verse (bunu biriktirmek de ayri bir konu tabi) kalani faizsiz (mümkün degil) 36 ay taksitle olsa 6944tl yapiyor. Bu adam nereden kazaniyor bu parayi?  ya da nasil bir para kazaniyor bu adam? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kandil

Zengin daha zengin oluyor alabiliyor arabayı bu şartlarda, fakir yerinde sayıyor durmadan,orta sınıfta kredi döndürüp duruyor herkes memnun bence bu gidişattan kimse şikayet etmemeli vergi kalkınmanın temelidir.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Şimdi, Eren Gökmen yazdı:

yok düsünüyorum da maassiz da olmaz. etraf bmw kayniyor mesela 350bin tl desek. 100 bin önceden verse (bunu biriktirmek de ayri bir konu tabi) kalani faizsiz (mümkün degil) 36 ay taksitle olsa 6944tl yapiyor. Bu adam nereden kazaniyor bu parayi?  ya da nasil bir para kazaniyor bu adam? 

çok zor sorular bunlar yahu temele inme çalışanının sgk sından çalarak başlıyor temelden yani devamı sonra geliyor :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Devletimiz bu araçtan vergi sayesinde bir tane de kendine alıyor. Verginin de vergisini alabilen (ÖTV'li bedelin KDV'si hesaplanıyor) bir yapıda bu aracı almak için ne kadar zengin olmam gerek, bilemiyorum bile.

Neyse, 150bin liralık bir araçtan 300bin lira vergi alırken, niye yerli otomobil üretilsin?

Neyse, yerli iphone yoldaymış:

iphone-dik.jpg

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...