İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2 - Merkezi Kilit ve Otomatik Cam Açma Sorunu

Hüseyin Börekçi

Recommended Posts

Hüseyin Börekçi
(düzenlendi)

İyi akşamlar.

97 mondeo aracımın merkezi kilit sisteminde bir türlü tam çözülemeyen bir problemi var. Bundan 6 ay öncesine kadar bir basmaya ön sol ikinciye hepsini açıyordu. Yani normaldi. Sonra nasıl olduysa işlemez oldu. Elektrikçiye gittim kodladı falan ama aynı sorunu tekrar çıkardı araba. Yine yapıldı yine açılmıyor şu an kapılar. Sizce sebebi nedir?Gerekirse harici bir sistem taktırayım diyorum. Önerdiğiniz bir sistem var mı acaba?

Bir diğer sorum ön sağ cam açılmıyor. Bu sorun için de daha önce olduğunda soldaki basma anahtarı falan değişti. Ama şimdi yine yapıyor aynı sorunu. Sebebi ne olabilir? Bir fikriniz var mı acaba?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kilitte ne sorun yaşıyorsunuz tam olarak? Uzaktan kumanda ile hiç mi açılmıyor kapılar?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Börekçi
12 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Kilitte ne sorun yaşıyorsunuz tam olarak? Uzaktan kumanda ile hiç mi açılmıyor kapılar?

Hiç açılmıyor evet. Şu an manuel olarak açıyorum kapıları. 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Börekçi

Kumanda kontrol edildi. Pili ben daha önce değiştirmiştim. Ama oldu tabi biraz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kilit bozuk bence. Harici sisteme gerek yok. çünkü kilit bozuk ise harici sistemle de çalışmayacak.  Çalışan bir kilit ile sol, düzelmez ise sağ kilit değiştirilmeli..

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Kilit sorunu bende de var. Bazen kumandadan kitlenmiyor. Şoför kapısı sıkışıp kalıyor gibi.  İçerden elle kolu  yittirip kitliyorum. Bazen sert bir şekilde kalıyor ve içerden de yitilmiyor. Biraz bekliyorum çekip çekip yitiyorum kitleniyor. Bir gün sonra hiçbir şey yokmuş gibi çalışıyor.  Bu sıralar bişey yok mesela. Kumandayla kitleniyor açılıyor. Hareket ettikten sonra düzeliyor 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Börekçi

Kilit baya maliyetli bir şey sanırım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...