İçeriğe Yönlendir

Focus I - Aks Tavsiye

Cemil Aygün

Recommended Posts

Cemil Aygün
(düzenlendi)

Arkadaş focus 1 aracım için hangi aks markası önerirsiniz GVA-MGA-GSP-GENARAL RICAMBI tavsiyelerinizi bekliyorum

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
55 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Aksta orijinalden şaşmayın.

Kaç bin lira acaba... ?

2 saat önce, Cemil Aygün yazdı:

Arkadaş focus 1 aracım için hangi aks markası önerirsiniz GVA-MGA-GSP-GENARAL RICAMBI tavsiyelerinizi bekliyorum

Akstaki sorun ne ?

Yorum bağlantısı
Koray Demir
1 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kaç bin lira acaba... ?

Çifti 1800 tl cik

Orjinalin düzgün tamiri yan sanayiden yeğdir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hiç bir şey değilmiş... 

33 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Orjinalin düzgün tamiri yan sanayiden yeğdir.

Aynen o sebeple sorunun ne olduğunu sormuştum... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Konu mk1 idiydi de.. Fcs2 lerde de sonradan değişimin çare olmadığını keşfetti otosan

Yorum bağlantısı
Cemil Aygün
(düzenlendi)

Orjinal cıkma taksak olurmu akstaki sorun 90-100 km de titreme arac dolu iken daha fazla ustaya gosterdim ikiside degisecek dedi

tarihinde Cemil Aygün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ben her fordumda bozdum.
Yok pardon. Her arabamda bozdum. [emoji23]

Mondylerde de lastik yarılması kronik ti mesela
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mondylerde de lastik yarılması kronik ti mesela

Girmeyelim o konuya.
Kronik olarak kapanlardan geçemiyordu.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir
4 saat önce, Koray Demir yazdı:

Audi de teki 3000 lira ama kronik değil ve bozulmuyor emoji4.png

Koray bey mesaj kutunuz dolu mu acaba ?

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Koray bey mesaj kutunuz dolu mu acaba ?

Doluymuş sildim cevap yazdım [emoji4]
Orjinal cıkma taksak olurmu akstaki sorun 90-100 km de titreme arac dolu iken daha fazla ustaya gosterdim ikiside degisecek dedi

Iade imkani varsa denenebilir ancak şans işi garantisi yoktur kazalı araç sonuçta ne olduğu bilinmiyor. Çıkma ürünü yıllarca sorunsuz kullanan arkadaşlar oldu.
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Bende de focus I var, bendede sanirim aks sorunu var. Arac dolu iken gaza bastigimda titreme yapiyo. Tek kullandigimda bu sorun yok, bunu arac yukluyken yapiyor, Tuncay ustaya durumu tarif ettim daha cumlem bitmeden %99 akslardan dedi. Ama yaptirmaya elim varmadi henuz, tabi birde butce ve parca isi var.

Yorum bağlantısı
Yetkin Akın

VEKA veya BSG alın takın daha önce sağ sol değiştirmiştim tahmini 35-40 bin Km yaptım bir sıkıntısını görmedim.Aracı sattım kullanıcıyıda tanırım halen biniyor.Şimdi çifti olsa olsa 300-350 TL dir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
7 saat önce, Yetkin Akın yazdı:

VEKA veya BSG alın takın daha önce sağ sol değiştirmiştim tahmini 35-40 bin Km yaptım bir sıkıntısını görmedim.Aracı sattım kullanıcıyıda tanırım halen biniyor.Şimdi çifti olsa olsa 300-350 TL dir.

Bsg forda takılacak en kötü malzemedir zorunlu olmadıkça kullanılmamalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız

Tekerlekler de yuk varken titremenin sebebi aks dogru teshis.Yaklasik 3 sene evvel ayni sebeble revize ettirdim.Zaten usta soker sadece aks sorunlariyla ilgilenen aksciya gonderir.Ehil ellerde yan sanayi parasinin yarisina orjinal kaliteye devam edersiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Halil Tekkanat

Focuslarda sag aks sola gore daha uzundur.2 sene once 90 km nin ustune ciktihim zaman ve arabada 2 kisi olmamiza ragmen bariz titiriyordu aracim.Gazdan ayagimi cekince titreme kesiliyordu gazi verince titreme 90ni gecince basliyordu.Ustam sadece sag aks degistirsek yeter dedi ve degistirdik.Marka olarakta bsg marka aks aldim o zaman icin 180 liraydi.Allah a sukur tik.yok simdi arabada.Eger sag aks degistiginde titreme gecmiyirsa o zaman sol aks degistirin.Parasi cok olan her ikisinide degistirebilir:)

Yorum bağlantısı
Koray Demir
38 dakika önce, Halil Tekkanat yazdı:

Focuslarda sag aks sola gore daha uzundur

Çoğu araçta şanzıman sürücüye yakın tarafta olduğundan sağ aks daha uzun oluyor bildiğim kadarıyla.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Aks değişimine gitmeden önce aksların içerisine tıka basa gres yağı bastırmayı deneyin, eğer akslarda çok fazla aşınma yoksa bu titreşimi büyük oranla kesecektir. MK3 mondeo'da bu şekilde değişeme gitmeden titreşimi tamamen kesmiştik. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...