İçeriğe Yönlendir

Topuk Dikeni?

Tahir Ak

Recommended Posts

Tahir Ak

Selamınaleyküm.
Bir haftadır başlayan uykudan kalkınca topuk kısmının ağrıması ve biraz yürüyünce geçmesi şikayeti ile nette araştırma yaparken denk geldim.

Sürekli ayakta çalışan ve boyuna göre bir miktar kilosu fazla olan biri olarak bu durumun topuk dikeni olduğu kanısına vardım.

Daha doktora gitmedim lakin, aranızda bu hastalıkla karşılaşmış olan tedavi olan vs varsa önerilerini duymak istedim..

Basit gibi görünse de yaşam kalitesini cidden fena etkiliyor.
Allah tüm hastalara şifa versin... [emoji4]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Geçmiş olsun, Rabbim acil şifalar versin hiç bilgim yok maalesef

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

Geçmiş olsun. Bir arkadaşım aynı rahatsızlıktan muzdarip at kestanesi özü kullanıyor ağrısı için bir de sirkeli ılık su ile ovuyormuş her akşam.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Topuk dikeni biraz yürüyünce geçmeyebilir azalma hissi olabilir, ya da sizinki başlangıç safhasında...Ama ayakta durduğunuz sürece cam kırığı ya da çivi batarmış hissi olur. Ayağınızın altına uygun tabanlıklar kullanmanız gerekebilir. Her iki ayakta da oluyorsa başka nedenlerden dolayı olabilir Bence vakit geçirmeden bir ortopedi uzmanına gidin.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
5 saat önce, Tahir Ak yazdı:

Selamınaleyküm.
Bir haftadır başlayan uykudan kalkınca topuk kısmının ağrıması ve biraz yürüyünce geçmesi şikayeti ile nette araştırma yaparken denk geldim.

Sürekli ayakta çalışan ve boyuna göre bir miktar kilosu fazla olan biri olarak bu durumun topuk dikeni olduğu kanısına vardım.

Daha doktora gitmedim lakin, aranızda bu hastalıkla karşılaşmış olan tedavi olan vs varsa önerilerini duymak istedim..

Basit gibi görünse de yaşam kalitesini cidden fena etkiliyor.
Allah tüm hastalara şifa versin... emoji4.png

Bende de 2015 eylül ayında aynı durum vardı. Yeni spor ayakkabı almıştım ayakkabıda problem var sandım çünkü başka ayakkabı giydiğimde olmuyor gibiydi. Ayakkabıyı garanti kapsamında değişim uygulattım yine aynı durumla karşılaşınca hastahaneye gittim. Ortopedi uzmanı film çektirdi ve topuk dikeni başlangıcı olduğunu ameliyatlık durum olmadığını ve iğne yapılarak çözüleceğini söyledi. Tabi iğne diye söyleyince hemen benim jeton düştü çünkü yapacağı iğne kortizon iğnesi olacaktı. Kabul etmedim. Fizik tedavi doktoruna göründüm ve kırma diye bir işlem olduğunu devlet yılda bir ayak için 3 defa ya izin verdiğini ve ücretsiz yapıldığını söyledi. Uygulama yapan başka birilerini izledim herhangi bir olumsuz durum görmediğimden kabul ettim. 3 seans uygulandı ve allaha çok şükür şimdilik problem hiç olmadı. Buradaki videoda olduğu gibi aynı uygulama yapıldı. Geçmiş olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

İlk önce doktora gidilecek fakat bu arada silikon topukluklar var ondan almalısınız. En azından ayakta dururken oluşan topuğa olan baskıyı azaltacaktır.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Bende de 2015 eylül ayında aynı durum vardı. Yeni spor ayakkabı almıştım ayakkabıda problem var sandım çünkü başka ayakkabı giydiğimde olmuyor gibiydi. Ayakkabıyı garanti kapsamında değişim uygulattım yine aynı durumla karşılaşınca hastahaneye gittim. Ortopedi uzmanı film çektirdi ve topuk dikeni başlangıcı olduğunu ameliyatlık durum olmadığını ve iğne yapılarak çözüleceğini söyledi. Tabi iğne diye söyleyince hemen benim jeton düştü çünkü yapacağı iğne kortizon iğnesi olacaktı. Kabul etmedim. Fizik tedavi doktoruna göründüm ve kırma diye bir işlem olduğunu devlet yılda bir ayak için 3 defa ya izin verdiğini ve ücretsiz yapıldığını söyledi. Uygulama yapan başka birilerini izledim herhangi bir olumsuz durum görmediğimden kabul ettim. 3 seans uygulandı ve allaha çok şükür şimdilik problem hiç olmadı. Buradaki videoda olduğu gibi aynı uygulama yapıldı. Geçmiş olsun.

herkese yardımı için teşekkürler.

hocam bu sistem gayet rahat ve Kolay görülüyor. bakalım doktordan ben de bunu isteyeceğim. sadece sağ ayağımda var buna şükür. İnşallah iğneye falan gerek kalmadan bu tedavi ile düzelir
Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu
(düzenlendi)

Cam su sişesine sıcak su konacak topuğun altına alınıp ileri geri yapılacak  bu tekniği alternatif tıpla ugrasan doktor bir abim tavsiye etmişti. Doktor Erzurum Oltuda size yakın( en azından bana göre:biggrin:) belki yardımı olur 

tarihinde Yalçın Dağlıoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yürüyünce neden geçiyor. Onu anlamadım.

Geçmiş olsun Tahir bey.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Yürüyünce geçme sebebi ayağın yumuşamasından kaynaklı olduğunu söylüyorlar. Evet şişr yuvarlama da faydalı ama kırdırma daha sağlıklı kırma diye bir işlem Yok aslında oradaki Eti kemiğin oluşum yapısına uydurmaya çalışıyorlar bu yöntemle ve kemiğin büyümesini engellediğini söylüyorlar. İğne vurulduğunda 3 gün üstüne basamıyorsunuz. Ameliyat bence hiç mantıklı değil topuk en çok yük taşıyan yer tehlikeli bence.

16 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Geçmiş olsun Tahir bey.

49 dakika önce, Tahir Ak yazdı:

herkese yardımı için teşekkürler.

hocam bu sistem gayet rahat ve Kolay görülüyor. bakalım doktordan ben de bunu isteyeceğim. sadece sağ ayağımda var buna şükür. İnşallah iğneye falan gerek kalmadan bu tedavi ile düzelir

31 dakika önce, Yalçın Dağlıoğlu yazdı:

Cam su sişesine sıcak su konacak topuğun altına alınıp ileri geri yapılacak  bu tekniği alternatif tıpla ugrasan doktor bir abim tavsiye etmişti. Doktor Erzurum Oltuda size yakın( en azından bana göre:biggrin:) belki yardımı olur 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

İnternetten teşhis durumunu yapmayın. Sağlam insanı hasta eder internet. Vakit kaybetmeden bir doktora görünün zaten her yönü ile sizi bilgilendirecektir. Geçmiş olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
(düzenlendi)

8 saat önce, Tahir Ak yazdı:

Selamınaleyküm.

Allah tüm hastalara şifa versin... emoji4.png

aleykumselam

amin

Allah yardımcın olsun..

tarihinde Osman Bilgin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Arık

3 yıl once bende de olmustu. Okuldayken Sayokan diye bir dovus sanatiyla ilgiliydim her sabah kalktigimda ustune basamazdim topugumun.
Annemin israriyla kırıkçı çıkıkçı diye tabir edilen kisiye gitmis bulundum. Ayagimi dizlerine aldi topugun cikmis dedi kivrak bir hareketle güya yerine oturttu. O gun bugundur agrim sizim yok cok sukur.
Ama simdiki aklim olsa bir tirnagimi bile emanet etmem o tarz kisilere. Size de gecmis olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Geçmiş olsun. Geçen sene bende de vardı sol ayağımda ortopedi doktoruna göründüm topukluk aldırdı giyiyorum hemen hemen geçti diyebilirim.Çok kötü yaşam kalitesini düşürüyordu. Topukluk satan kişide sabah direk sert (fayans,mermer vb) zemine basma kalkınca elinle biraz topuk bölgene masaj yap demişti dediklerini ara ara uyguluyorum faydalı oluyor.Birde anladığım kadarıyla ayakkabıyı iyi seçmek gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Geçmiş olsun.

Yapacağınız ilk iş silikon topukluk almak olsun.Sürekli ayakta duran ve uygun ayakkabı giymeyen kişilerde bu tarz ağrılar oluşuyor.Bende zamanında aynı sorunu yaşadım.İş ayakkabısı nedeni ile topuklarımda felaket batma ve ağrı hissi oluştu.Doktor topukluk verdi.Açıkcası bir süre sonra ağrı falan kalmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Geçmiş olsun Tahir bey.

Aslında geçmiyor oldukça azalıyor. yeni farkettim ilk acı o kadar fazla ki ayaklar açılınca oluşan acıyı görmezden gelir olmuşum [emoji56]
Geçmiş olsun. Geçen sene bende de vardı sol ayağımda ortopedi doktoruna göründüm topukluk aldırdı giyiyorum hemen hemen geçti diyebilirim.Çok kötü yaşam kalitesini düşürüyordu. Topukluk satan kişide sabah direk sert (fayans,mermer vb) zemine basma kalkınca elinle biraz topuk bölgene masaj yap demişti dediklerini ara ara uyguluyorum faydalı oluyor.Birde anladığım kadarıyla ayakkabıyı iyi seçmek gerekiyor.

hocam nasıl bir üründü? link vs var mı? ya da eczaneye gidince standart bir ürün mü veriyorlar topuk dikeni için? teşekkürler
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

9Q02G8.jpg

Böyle bir ürün 25-30 tl bir fiyatı vardı. Eczaneden ziyade medikal ürün satanlarda bulunuyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

İnternetten bakarak sorunun topuk dikeni olduğu kanısına hemen varmak doğru değil. Çünkü anlattığınız ağrıya sebep olan başka bir şey daha var. 

http://www.agrimerkezim.com/makale.php?id=21

Burada en önemli şey ayakkabı seçimi. Damdan düşen biri olarak diyeceğim şey, doğru ayakkabı ile ağrıyan ayağında bile ağrı hissetmeden yürüyebileceğindir. Alacağın ayakkabının mutlaka ayağın orta kısmını destekleyen ayakkabı olmasına dikkat et.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Yanlış ayakkabı seçiminden dolayı benimde başıma gelmişti. Arkadaşlarında bahsettiği silikon topukluğu yaklaşık 2 ay kullanarak çok şükür sorun kalmadı. Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tahir Ak

herkese teşekkürler.
devlet hastanesinden randevu için 15 gün sonrası gün verilince arkadaşların dediğini denemek istedim.

yarım silikon tabanlık aldım sadece topuğa konuluyor.
çok şükür 10 gündür kullanıyorum neredeyse geçti. Buradan tavsiyede bulunan/yardımcı olmaya çalışan arkadaşlardan Allah razı olsun.

yıllardır iş gereği ıskarpin tahta gibi tabanı olan ayakkabılar demekki bu sorunu tetikliyor tabi bir de sürekli ayaktayız.
1 ay falan kullanıp duruma göre kullanmayı bırakacağım.

sonucu yazdım belki başkasının başına gelebilir belki bir faydası olur.

Hayırlı cumalar

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Arif Aykın
On 26.05.2017 at 10:55, Tahir Ak yazdı:

herkese teşekkürler.
devlet hastanesinden randevu için 15 gün sonrası gün verilince arkadaşların dediğini denemek istedim.

yarım silikon tabanlık aldım sadece topuğa konuluyor.
çok şükür 10 gündür kullanıyorum neredeyse geçti. Buradan tavsiyede bulunan/yardımcı olmaya çalışan arkadaşlardan Allah razı olsun.

yıllardır iş gereği ıskarpin tahta gibi tabanı olan ayakkabılar demekki bu sorunu tetikliyor tabi bir de sürekli ayaktayız.
1 ay falan kullanıp duruma göre kullanmayı bırakacağım.

sonucu yazdım belki başkasının başına gelebilir belki bir faydası olur.

Hayırlı cumalar

Geçmiş olsun yine de doktor baksın bence 

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Osman Karasu
(düzenlendi)

Sürekli ağrı veriyorsa tedavi sürecinide olumsuz etkiliyorsa silikon tabanlık işinizi görür.Alternatif olarak alt tabanı yumuşak bir terlik alın.Topuk dikenine denk gelen yerini oyun ki ayakta kaldığınız süre size rahatsızlık vermesin.Tedavi süreci bitene kadar acı çekmezsiniz.

tarihinde Osman Karasu tarafından düzenlendi
eksik bilgi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...