İçeriğe Yönlendir

Opel Vectra - Hem Benzin Hem Lpg Yakıyor Araç

Sabri Akgül

Recommended Posts

Sabri Akgül
(düzenlendi)

Degerli otoclubtr uyeleri.

2004 vectra c 1.6 lpg kullaniyoruz. Arac hem lpg hem de benzin yakiyo acaba ne tur bi ariza ile karsi karsiyayiz oneri ve bilgi paylasimlarini bekliyoruz tesekkurler

tarihinde Metin Akbal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hami Erışık

lpg li araçlar ilk çalıştırmada beirli bir mesafe benzinde gider,daha sonra gaza geçer yani hem benzin hemde gazı yakar dolayısıyla normal..

nekadar gaz ve benzin yaktıgına bakmak lazım..

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Gayet normal.İlk çalıstırma ve yüksek devirlerde kullanım esnasında araç benzin ile çalışır.Sıkıntı olduğunu sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

İlk çalıştırmayı kast etmemiştir bence. Sıcakken hem benzin hem lpg tüketiyordur.

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
Evet ilk calistirmayi kastetmiyorum surekli boyle 

Benzin kesici arızalı olabilir baktırın .
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Araç lpg'ye geçtiği zaman benzin enjektörleri çalışmayı durdurur.. 

İkisini aynı anda yakması mümkün değildir. 

Yakıyorsa, aracın boğulması gerekir.. Zengin karışımdan dolayı sorunlar çıkması gerekir.. 

Ölçümü ve tespiti de basittir.. 

Araç lpg'ye geçtikten sonra benzin enjektörlerine elektrik geliyor mu, buna bakmak yeterlidir.. 

Lpg kitinde yapılan bir ayar ile devir yükseldiğinde araç benzine geçsin komutu verilmiş olabilir..

Daha detaylı yorum yapabilmemiz için, bu tespiti nasıl yaptığınızı bizimle paylaşır mısınız Sabri bey 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

lpg ayarı dan belli devir ve yükte benzin takviyesi açılabilir.
Örneğin subap sorunu olan araçlarda yağlama takmak yerine düşük devir ve yükte benzin takviyesi açılarak subapların korunması sağlanabilir. bilinenin aksine lpg programından ayarlandıpı taktirde hem benzin hem lpg enjektörü istenen oranda çalışabilir. lpg ayarına bakılmalıdır.
Tabi bu ilk akla gelen

Yorum bağlantısı
İlkay Durmuşlu

Sabri Bey,

Ben de 2001 vectra kullandım. Özellikle soğuk zamanlarda dediğiniz gibi sanki benzin de yakıyor hissi veriyordu. Aylık min. 20 Tl.lik(2011-2013 arası) benzin alıyordum. Ama yazın normale biniyordu.  

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
24 dakika önce, İlkay Durmuşlu yazdı:

Sabri Bey,

Ben de 2001 vectra kullandım. Özellikle soğuk zamanlarda dediğiniz gibi sanki benzin de yakıyor hissi veriyordu. Aylık min. 20 Tl.lik(2011-2013 arası) benzin alıyordum. Ama yazın normale biniyordu.  

Bunun sebebi aracın geç ısınması ve lpg'ye geç geçmesidir.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yol bilgisayarı verilerine bakıyorsanız yanıltabilir. Bazı araçlar yakıt göstergesini tüketilen benzine göre gösterir. Lpg ile çalışırken yakıt harcanıyor zanneden sistem yakıtı eksik gösterir yani..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
23 saat önce, Sabri Akgül yazdı:

Degerli otoclubtr uyeleri.

2004 vectra c 1.6 lpg kullaniyoruz. Arac hem lpg hem de benzin yakiyo acaba ne tur bi ariza ile karsi karsiyayiz oneri ve bilgi paylasimlarini bekliyoruz tesekkurler

LPG kiti markası ne?

Atikerde bu sorun oluyor. 

Ancak Atiker veya diğer markalarda olsa belli devirden sonra benzin yakmayı devreye almış olabilirler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sabri Akgül
On 16.05.2017 at 11:47, Mehmet Ozyurek yazdı:

Araç lpg'ye geçtiği zaman benzin enjektörleri çalışmayı durdurur.. 

İkisini aynı anda yakması mümkün değildir. 

Yakıyorsa, aracın boğulması gerekir.. Zengin karışımdan dolayı sorunlar çıkması gerekir.. 

Ölçümü ve tespiti de basittir.. 

Araç lpg'ye geçtikten sonra benzin enjektörlerine elektrik geliyor mu, buna bakmak yeterlidir.. 

Lpg kitinde yapılan bir ayar ile devir yükseldiğinde araç benzine geçsin komutu verilmiş olabilir..

Daha detaylı yorum yapabilmemiz için, bu tespiti nasıl yaptığınızı bizimle paylaşır mısınız Sabri bey 

Lpg markasi stefanelli. 160 tl lik lpg 30 tl lik benzin aliyoruz tup bitene kadar benzinde bitmek uzere oluyo. Aylardan nisan mayis

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

sürüş mesafeniz nasıl.. 

Günde kaç defa kontak açıyorsunuz.. Her açışta kaç km gidiyorsunuz.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...