İçeriğe Yönlendir

Mondeo V - Titanium İçin Led Ampul Önerisi

İlhan Çiftçi

Recommended Posts

İlhan Çiftçi
(düzenlendi)

Arkadaslar 2016 Titanium Mondeom var,aracıma kısa ve uzun far için led xenon dusunuyorum. Mercekli far oldugu ıcın aranızda uygulayan yada sıkıntı yasayan var mı (arıza ısıgı yakıyor mu?) fFikrinizi almak istedim.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlhan Çiftçi

Katalog bilgilerine göre Kısa Far H11LL 55W , Uzun Far H7LL 55W Olarak gösteriyor Mehmet Bey , 

Çok uzun yol yaptıgım için sisteleri değiştirmek istemiyorum. Aracım Zaten Yeni Tİp kare sis veSis Çercevesinde Gündüz Ledleri var, Farlara ve Uzunlara (Şimşek şeklinde) led xenon düşündüm. Ama sıkıntı yaratırmı bılmıorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Öncelikle şu hatayı düzeltelim,  Led Xenon diye bir ampul çeşidi yok...

Sürekli uzun yol yapan biriysen, bence lede geçmen doğru değil, kaliteli halojen ile daha iyi verim alırsın.. Ancak Yine sürekli uzun yol yaptığın için sadece uzunlara Led tak, sellektörde çok başarılı olacağı için rahat edeceksin.. 

Farın içi müsait ise fanlı ledlerden al, yer sorunun var ise fansız püsküllüler de işini görecektir.

(Başlığı uygun şekilde düzelttim)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Forumumuzda testi mevcut İlhan bey. Standart halojen farlarda led aydınlatma hiç bir işe yaramıyor. Aynı şekilde merceksiz xenon kullanımı da iş görmüyor. Bu sebeple far olan halojen ampullerinizi mesela Osram NB Plus ile değiştirebilirsiniz.

Ben sadece uzun aydınlatmalarımı LED yaptım, selektörde şimşek etkisini gayet net yakaladım. Bunu tavsiye edebilirim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Metin Emer
On 16.05.2017 at 23:20, Sani Gerşon yazdı:

Forumumuzda testi mevcut İlhan bey. Standart halojen farlarda led aydınlatma hiç bir işe yaramıyor. Aynı şekilde merceksiz xenon kullanımı da iş görmüyor. Bu sebeple far olan halojen ampullerinizi mesela Osram NB Plus ile değiştirebilirsiniz.

Ben sadece uzun aydınlatmalarımı LED yaptım, selektörde şimşek etkisini gayet net yakaladım. Bunu tavsiye edebilirim.

+1

Yorum bağlantısı
Akan Belen
+1
Sadece uzunlar led yapmak ile bu seferde uzunları yakınca led ve halojen renk karışması olmaz mı diye geldi aklıma [emoji848]
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
13 dakika önce, Akan Belen yazdı:

Sadece uzunlar led yapmak ile bu seferde uzunları yakınca led ve halojen renk karışması olmaz mı diye geldi aklıma emoji848.png

Led görevini görüp ışığı dağıttığı için halojenin etkisi kayboluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Emer
14 saat önce, Akan Belen yazdı:

Sadece uzunlar led yapmak ile bu seferde uzunları yakınca led ve halojen renk karışması olmaz mı diye geldi aklıma emoji848.png

Benim aracımda bixenon + uzun halojende çalışıyor mükemmel bir aydınlatma sağlıyor Osram NB Plus zaten normal halojenden daha beyaz yanıyor renk karışımı sürücüyü rahatsız etmez diye düşünüyorum karşıdan araç gelirse zaten uzunlar kapatılacak 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Fatih Sözen
On 16.05.2017 at 23:20, Sani Gerşon yazdı:

Uzunlarda hangi led i markayı kullandınız ben çok marka denedim kesim yapmadan uzunlara oturmuyor

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Fatih Sözen
13 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Doğru soket derken bunu sipariş versek acaba otururmu

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ali Dinçer Özdemir

Merhaba, 

Geçtiğimiz hafta stark marka led ampül ile mondeo 5 aracımın farlarını değiştirdim Herhangibir arıza ışığı gibi durumla karşılaşmadım zaten bu ampüller led konusunda son teknoloji ancak gün aşırı kullanacak olanlara tavsiyem otomatik ayar da kullanmamak olacaktır gündüz farkları sürekli yanacağı için çok ısınmasını önlemiş olacaksınız. Bu tavsiyem uzun ömürlü kullanmak içindir. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...