• Duyurular

• Mehmet Ozyurek

Araç İnceleme Yarışması   27-10-2017

1-30 Kasım tarihleri arasında, bir yarışma düzenliyoruz arkadaşlar. Katılımlarınızı bekliyor, başarılar diliyorum. Duıyuru devamı aşağıdaki linktedir.    
Mehmet Ozyurek

Bozuk Lpg Kalibrasonu Nelere Sebep Olur, Nasıl Tespit Edilir

Recommended Posts

Tahir Ak    212
Tahir Ak

Brc

brc daha obd bağlantılı kiti yeni üretti. yıllardır yakıt trim ini okuyup düzeltme yapabilen kiti yoktu. ilginç

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Servet Aydın    43.152
Servet Aydın

my 07 istikrarlı çalışmdı ancak my 11 çok stabil. Yolda kalibrasyon yapılıyor

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Mustafa Karaca    37
Mustafa Karaca
On 17.05.2017 at 14:19, Mehmet Ozyurek yazdı:

Akü sökülünce benzin haritası siliniyor, ancak aracınız ilk günkü haline dönüyor.. Aracınız ilk günkü halinde olmadığı için güncel harita lazım. 

İlk montajdan sonraki kalibrasyonlar genelde hatalıdır, bu sebeple 2-3 bin km sonra tekrar gel derler.. Sorunları görürler ve düzeltirler.. 

Yolda kalibrasyon yaparken önce bu saydıklarımı benzinde yapıp aracın o an ne yaptığını kopyalayıp lpg'ye uyarlıyorlar. 

ben aracıma lpg taktırdıktan sonra yapılan ayarda hiç sorun olmamıştı. ama aracıma ne zmn yazılım güncellemesi yapıldı o zmn sorunlar başladı. prins lpg taktırmıştım 2-3-in km sonra gel dememişlerdi yazılım güncellemesine kadar sorunsuz kullanmıştım. o zmn yolda kalibrasyon yaptırırsak bir süre benzinde kullanmaya gerek kalır mı kalmaz mı?

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Mehmet Ozyurek    52.861
Mehmet Ozyurek

Lpg'de kullanırken sorun yaşıyorsanız benzinde kullanıp gitmeye gerek yok.. 

Benim anlattığım olay bundan çok farklı Mustafa Bey. 

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Tahir Ak    212
Tahir Ak
my 07 istikrarlı çalışmdı ancak my 11 çok stabil. Yolda kalibrasyon yapılıyor

sadede yolda sen müdahale edersen yapılıyor.ama obd li her kit senin ayar yapmana gerek kalmadan sürekli düzeltme yapıyor motor performansı korunuyor yakıt tüketimi azalıyor ve motordan kaynaklı sorunlar en aza iniyor. ama brc daha bi kaç yıl önce obd li kit üretti. mesela Prins in obd li kiti bile yok

İletiyi paylaş

Mesajın linki
Mustafa Karaca    37
Mustafa Karaca
On 19.05.2017 at 16:33, Mehmet Ozyurek yazdı:

Lpg'de kullanırken sorun yaşıyorsanız benzinde kullanıp gitmeye gerek yok.. 

Benim anlattığım olay bundan çok farklı Mustafa Bey. 

eski aracımda yaşamıştım araç sabah benzinde gaz yemiyor gibi oluyordu lpg de sorun yoktu. şu an dizele geçtim bir sıkıntı yok inşallah da olmaz :) sadece merak ettiğim için sormuştum

• Beğen 1

İletiyi paylaş

Mesajın linki