İçeriğe Yönlendir

Bozuk Lpg Kalibrasonu Nelere Sebep Olur, Nasıl Tespit Edilir

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

• 3 hafta sonra...
Ozer Oz

2002 mondeo , aracın akü bitmesinden dolayı sökülüp akü sarjı yapıldı, konuda bahsi geçen ilk çalıştırmada sorunlar 2 gün düzeldi, hiç lpg kullanmama rağmen sorunlar kendi kendine tekrar etti, 

Yorum bağlantısı
Ozer Oz
(düzenlendi)
On 20.01.2018 at 22:27, Mehmet Ozyurek yazdı:

Aracın şarjı ölçüldü mü. ?

hayır abi ölçülmedi dinamonun durumuna baktırmadım hiç 

tarihinde Ozer Oz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Sedat Demircan
On 16.05.2017 at 17:22, Servet Aydın yazdı:

Bozuk kalibrasyon sonucu oksijen sensörü tolarens dışı veri okur, sonrasında hava yakıt oran hatası verir. Araç artık sabit hava yakıt oranı ile çalışır ve enjektör açma kapama süreleri sabitlenir. Böyle kullanım sonucu aracın yanma odasında ciddi ısı oluşur ve mekanik problemler başlar. Bunu bilmeyen yurdum insanı, ağğbi lpg motor yiyor derken biryandan da çayını yudumlar.

Oksijen sensörü rolantide grafik haline obd cihazı ile bakarak anlama şansımız var mı acaba lpg ayarını n iyi olup olmadığını ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
On 17.05.2017 at 14:20, Çağlar Bayur yazdı:

Mesela 7depo lpg bitirip 1 depo benzinde giderim ben olsam. Rutinde.

Uzun yol kullanım da 100km benzin sürüşü de yeter . Denemisligim var. Gaz pedal tepkisi iyileşir. 1depo benzin kullanımı LPG takılan araçta ekonomiyi baltalar. Ha yapılsa kötü değil ama 7depo LPG de 1depo benzin kullanılacaksa LPG montajı gereksiz masraf

On 18.05.2017 at 15:11, Servet Aydın yazdı:

my 07 istikrarlı çalışmdı ancak my 11 çok stabil. Yolda kalibrasyon yapılıyor

O2 bağlantısı eski kitlerde de vardı BRC nin ama usta yanaşmazdi tanırsın Faruk ustayi

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
O2 bağlantısı eski kitlerde de vardı BRC nin ama usta yanaşmazdi tanırsın Faruk ustayi
Tanımam mı. Crv'yi katletti my07 varken.
Yorum bağlantısı
Cem Işık
7 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bide Japoncu olacak

Her sakallıyı dede sanmamak lazım. Bu da kendini usta sanıyor

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bide Japoncu olacak
Dilovası rampasında kaldım ayar ve enjektör değişimi sonrası. Aradım. Getirin diyor. xxxx nasıl getireyim araba çalışmıyor diyorum. Çekici ile getirin. Kabloları kesip benzin enjektörlerini bağladım yol kenarında. Gittim tuzlada my11 taktım.
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
6 dakika önce, Servet Aydın yazdı:
23 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Kabloları kesip benzin enjektörlerini bağladım yol kenarında. Gittim tuzlada my11 taktım.

Alkışlanacak hareket beyler 👏👏👏

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sezgin Yılmaz
Dilovası rampasında kaldım ayar ve enjektör değişimi sonrası. Aradım. Getirin diyor. xxxx nasıl getireyim araba çalışmıyor diyorum. Çekici ile getirin. Kabloları kesip benzin enjektörlerini bağladım yol kenarında. Gittim tuzlada my11 taktım.
Abi sana boşuna King demiyorlar [emoji3]
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
3 saat önce, Servet Aydın yazdı:
4 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:
Bide Japoncu olacak

Helal olsun abi 😊 valla bravo

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Benim araba lpg  ayarini kendi kendine yapar. Genelde  afr 15 / 1 orani ile ilerler. Hatta uzun yolda saate 100 105 km hizla gidersem aracin karakteri gaz pedali hissiyati degisir.  Bir sure sonra daha az gaz vererek surmeye başlarim. Daha az gaz ile 3000 3500 devir arasinda daha esnek olur.  Gaz pedali hassasiyeti degişir ve hizi sabit tutmak cok daha kolaylaşir. 

Benim merak ettigim bu tip bir kendi kendine programlama lpg sonradan montaj yapildigindada  mumkun oluyormu. Cunku arabamin en sevdigim olayi bu. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ercan Balbay
On 15.10.2018 at 12:36, Ali Darbaz yazdı:

Benim araba lpg  ayarini kendi kendine yapar. Genelde  afr 15 / 1 orani ile ilerler. Hatta uzun yolda saate 100 105 km hizla gidersem aracin karakteri gaz pedali hissiyati degisir.  Bir sure sonra daha az gaz vererek surmeye başlarim. Daha az gaz ile 3000 3500 devir arasinda daha esnek olur.  Gaz pedali hassasiyeti degişir ve hizi sabit tutmak cok daha kolaylaşir. 

Benim merak ettigim bu tip bir kendi kendine programlama lpg sonradan montaj yapildigindada  mumkun oluyormu. Cunku arabamin en sevdigim olayi bu. 

Maalesef sanırım sizin araç dual fuel ecu lu. Enjeksiyon sürelerini kendi hesaplıyor. Sonradan takılan lpglerde ecu benzin enjeksiyon sürelerine çarpan ekleyerek püskürtme yapıyor. Eğer araç benzinde böyle bir özellik sergiliyorsa lpg de de sergiler, ama yoksa lpg de aynı devam eder.

SOn dönemde çıkan obd li kitler bir nebze daha iyi. Güzel bir ayarla problemsiz gidiyorlar: )

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...