İçeriğe Yönlendir

Araç Navigasyon Kullanımı Hk. Yardım

Bekir Çelik

Recommended Posts

Bekir Çelik

Selamunaleyküm.

Yarın nasipse ilk uzun yoluma çıkıyorum araçla. Navigasyonu hiç kullanmadım. Hemen üstünde bir SD kart var sanırım. Araç Navi paket. Uzun yolda radarların yerini falan göstersin, hız sınırlarını göreyim istiyorum. Bunun için güncelleme yapılıyormuş.

Daha önce hiç araç navigasyonu kullanmadım. Bu güncelleme nereden nasıl yapılıyor? SD kartı çıkarıp bilgisayara takıp mı güncelliyoruz? Yoksa servis mi yapıyor nedir?

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Cihazın markası ne Bekir.

Güncelleme karttan yapılmaz, cihazı bilgisayara bağlayarak yaparsın..

Radar yerlerini göstermesi için bu özelliği açmalı ve bu noktaların işaretli olduğu dosyayı cihaza yüklemelisin..

Aşağıdaki foruma üye ol. Aşağıdaki konudaki istenenleri yap ve o konudaki speedcam.txt dosyasını indirip zipten çıkarıp, cihazda tarif edilen yere kaydet...  

http://www.turkeyforum.com/satforum/showthread.php?t=719688

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
20 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Radar yerlerini göstermesi için bu özelliği açmalı ve bu noktaların işaretli olduğu dosyayı cihaza yüklemelisin..

Aşağıdaki foruma üye ol. Aşağıdaki konudaki istenenleri yap ve o konudaki speedcam.txt dosyasını indirip zipten çıkarıp, cihazda tarif edilen yere kaydet...  

cihazı bilgisayara sanmıyorum bağlayamaz, belki bilgisayarı arabaya bağlayabilir.. :) Navi paket ise orjinal cihazdır, sd karta yüklenen harita cihaza yüklenir..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Navigasyon araçta ise işi daha zor. :)

O zaman karta güncek dosyalar atılacak.. 

38 dakika önce, Bekir Çelik yazdı:

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Konunun yeri yanlış idi.. Navigasyon bölümüne taşıdım.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
37 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Mehmet Bey, Bekir Bey'in bahsettiği sanırım cihazda sabit olan cihaz. Eğer öyleyse navigasyondaki program igo olmayabilir. Kartı bilgisayara takıp bakmak gerekir sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Orjinal Ford harita kartlarında yazma işlemi veya kopyalama işlemi yapılamıyor.Kartta hangi versiyon ne şekilde yüklenmiş ise o şekilde kullanılır.Güncellemede olmuyor.Güncel harita için yeni versiyon sd kart almak gerekir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

Aracın orjinal navigasyonu ise servislerden güncel harita yüklenmiş kartlar satın alınıyordu galiba. Hatta uçuk fiyatları vardı. 

Bir kaç sene önce 250 lira gibi bir rakamdı.

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik

Araç imzamdaki araç. 2013 Titanium X Navi paket. Orijinal araçtaki sabit navigasyon. Üst kısmında SD kart var sanırım. Nasıl güncellenir bilmiyorum açıkçası. Benim için önemli olan muhtemel radarları göstersin yeter. 2400 km yol yapacağım nasipse, maaşı radara kaptırmayalım.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Orjinal cihaza dışarıdan yapabileceğiniz bir müdahale yok. En iyisi güzel bir navigasyon cihazı veya telefon için navigasyon uygulaması edinmek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
(düzenlendi)
52 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Abi şu an kurumdayım, araç evde. Orijinal Navi Paket navigasyonu.

tarihinde Bekir Çelik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Radar yeri işi o cihazda zor. SD kart içine atılan bir dosya var onu okuması lazım. En güzeli yavaş gitmek, yolculukta tatilin bir parçasıdır felsefesi ile iyi yolculuklar.. ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
(düzenlendi)
11 dakika önce, Ahmet Türedi yazdı:

Orjinal Ford harita kartlarında yazma işlemi veya kopyalama işlemi yapılamıyor.Kartta hangi versiyon ne şekilde yüklenmiş ise o şekilde kullanılır.Güncellemede olmuyor.Güncel harita için yeni versiyon sd kart almak gerekir.

11 dakika önce, Tahir İlter yazdı:

Aracın orjinal navigasyonu ise servislerden güncel harita yüklenmiş kartlar satın alınıyordu galiba. Hatta uçuk fiyatları vardı. 

Bir kaç sene önce 250 lira gibi bir rakamdı.

Bu iki yoruma bakılırsa şirketi iyi kurmuşlar. Çakallık resmen afedersiniz.

Peki Navigasyon paket kullanan arkadaşlar sürekli yeni SD kart mı alıyor? İllegal demeyeyim de, servise gebe kalınmadan alternatif yöntemler yok mu?

3 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Radar yeri işi o cihazda zor. SD kart içine atılan bir dosya var onu okuması lazım. En güzeli yavaş gitmek, yolculukta tatilin bir parçasıdır felsefesi ile iyi yolculuklar.. ;)

Serkan hocam, aile babasıyım, uzun yol hastasıyım. Geze geze, tadını çıkara çıkara seyahat ederim. Uykum gelince çeker uyurum, bir çay içerim. Kamyoncu çocuğuyum. Sülalem kamyoncu, uzun yollarda büyüdük ağabeyimle.

Ancak, kurulan tuzak radarları biliyorsunuz. Bunlar için muhakkak edinmem lazım şu radar uyarısını. Çok zoruma gidiyor; her İzmir Adana yaptığımda 400-500 ceza yemek istemiyorum. Teşekkür ederim ayrıca.

tarihinde Bekir Çelik tarafından düzenlendi
Ekleme
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ebay'dan daha uygun fiyata kartlar bulunabiliyordu galiba. Bunun dışında başka yollar duymadım ben. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
16 dakika önce, Bekir Çelik yazdı:

Ancak, kurulan tuzak radarları biliyorsunuz. Bunlar için muhakkak edinmem lazım şu radar uyarısını. Çok zoruma gidiyor; her İzmir Adana yaptığımda 400-500 ceza yemek istemiyorum. Teşekkür ederim ayrıca.

Basit bir cihaz alıp cama takılabilir. 150 - 200 lira civarı fiyatları var.

O dosya sayesinde cihazın uyarı vermesi orada radar uygulaması olduğu anlamına gelmez bu arada. Birisi bir zaman görüp işaretlenmiştir o nokta uyarı gelir. İki km geri konsa radar yakalanirsiniz.. ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
6 dakika önce, Tahir İlter yazdı:

Ebay'dan daha uygun fiyata kartlar bulunabiliyordu galiba. Bunun dışında başka yollar duymadım ben. 

Tahir hocam mesela bu uyuyor değil mi?

http://www.ebay.com/itm/FORD-MFD-NAVIGATION-SD-CARD-WESTERN-EUROPE-2017-Focus-C-Max-Kuga-BMax-Tourneo-/182572203775?hash=item2a8226beff:g:nawAAOSwcgNZFqZz

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Uyum konusunda bilgim yok maalesef. Bilgisi olanlar mutlaka yardımcı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Bence en iyisi navigasyonu olan bir tanıdıktan bir kaç gün ödünç almak .

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben harici bir cihaz gibi yorumladım... 

Dahili cihazlar daha zor. 

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

aleykumselam
çocuğun tableti falan varsa yükleyin ona bir navi prog. idare eder, harici satın almaya değmez, alınacaksada tablet alınır bence..

yukarıda Serkan Abi de söylemiş Sizde cevap vermişsiniz gerçi ama ben yineleyim, levhalara uyulduktan sonra radar cezası yenmiyor ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Sanırım en mantıklısı google playden nextgen igo primoyu telefona indirmek. İçerisine de Emminin verdiği linkten speedcam.txt dosyasını indirip kopyalarsanız işinizi görür. Fiyatı 73 tl idi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Radarlari gösterse bile yeni radarlar olabiliyor veya polis tuzak kurmus oluyor ve kimse bildirmemis oluyor. Yani radar olayina pek güvenmemek lazim. En iyisi hiz sinirina uymak....

arac navigasyonlari icin illegal bir kac yabanci site var, ford icin nasillar bilmiyorum. Bu arada karsiyiz tabiki :seytan: keske araba üreticileri bu kadar pahaliya satmasa güncellemeleri. (avrupada benim navinin güncellemesini 200€ ya satiyorlar)

diger tavsiye olarak: radar lazim degilse google maps ve yandex. Googleda haritalar önceden indirilip cevirim disi kullanilabiliyor. 

navigon cok iyi bir program ama Türkiye haritasi nasil bilmiyorum. Bu arada navigon amazon underground üyeligi ile full sürüm ücretsiz kullanilabiliyor.

igo nun haritalari cok iyi diyorlar.

bir de birkac radar uygulamasi var mesela tomtomun ki fena degil (android icin sadece radar uygulamasi ücretsiz) ama dedigim gibi hic biri 100% dogru olmaz. en iyisi hiz sinirina uymak

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Radarlari gösterse bile yeni radarlar olabiliyor veya polis tuzak kurmus oluyor ve kimse bildirmemis oluyor. Yani radar olayina pek güvenmemek lazim. En iyisi hiz sinirina uymak....

Tabi ki.. sonuçta kullanıcıların ekleyerek oluşturduğu bir data sistemi.. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
22 saat önce, Bekir Çelik yazdı:

Bu iki yoruma bakılırsa şirketi iyi kurmuşlar. Çakallık resmen afedersiniz.

Peki Navigasyon paket kullanan arkadaşlar sürekli yeni SD kart mı alıyor? İllegal demeyeyim de, servise gebe kalınmadan alternatif yöntemler yok mu?

Bir ara bu platformda ayı şeyi savunduğumda bana şirket haklarını ihlal etme ve korsan yollara başvurma ithamları yapıldı.Yani Ford un yaptığı çakallık dahi olsa bu bir şirket politikası ve o işe emek veren kişilere haksızlık etmiş olurmuşuz.

Her neyse sonuç olarak sync 3 ile bu sıkıntı ortadan kalktı buda sevindirici.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Bir ara bu platformda ayı şeyi savunduğumda bana şirket haklarını ihlal etme ve korsan yollara başvurma ithamları yapıldı.Yani Ford un yaptığı çakallık dahi olsa bu bir şirket politikası ve o işe emek veren kişilere haksızlık etmiş olurmuşuz.

Her neyse sonuç olarak sync 3 ile bu sıkıntı ortadan kalktı buda sevindirici.

Forumda bu tarz seylerin linklerini vs vermenin yasak olmasinin da nedeni belli zaten.

Acikcasi illegal yollara basvurmaya ben de karsiyim ama makul fiyatlar belirlenmeli. 200€luk güncellemeyilda 2 kereden 400€ yapiyor. Ve bu guncelleme cogu zaman 1-2 sene eski haritalari kapsiyor Bazielerde 1 adet cd alinip 20 kisi paylasiyor. Bazi üreticiler ise bunu da engelliyor. halbuki yap sunu 20€ herkes alsin

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...