İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - TDCI Devirle Birlikte Artan Tıslama

Emre Şimşek

Recommended Posts

Emre Şimşek

Bugün arabayla tünel gibi bir yerden geçtim cam açıktı, gaza basıp devri yükselttikçe tıslama sesi geliyordu dışarıdan. Ayağımı gazdan çeker çekmez kesilmiyor, bir müddet tıslamayı duymaya devam ediyorum sonra devir düştükçe kesiliyor. Tam inceleyemedim kaç bin devirde sesin başlayıp kesildiğini ama daha önce yaşayanlar bilir diye umuyorum.

2011 mk2 1.6 duratorq TDCI.

Çekişte herhangi bir düşme hissetmedim.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Islık gibi miydi? Turbodan geliyor olabilir sanki...Ama direksiyonu kırınca ya da çevirdikçe geliyorsa farklı...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Benim benzinli aractada var gaza bastikca bir ses geliyor gazdan cekince kesiliyir.bir priblem teskil etmedigi icin kafama takmiyorum ama normal mi degil mi bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tünelde duyulan seslere pek kulak asmamak gerek.
Açık yolda duyana kadar devam :)

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
İsmet Keçik

Eğer normal açık havada bariz bir ses duyarsanız ve ıslık değilde hava sesi gibi bir ses duyarsanız emme manifoldunun presleme yerlerinden gelme ihtimali var. Siz gaza yüklendikçe aralardan hava atar bunu gözle göremezsiniz ama biri gaz verirken elinizle arkadan çok rahat hissedersiniz.Tabi Mehmet abinin dediği gibi tünellerde her türlü sesi duyarsınız. [emoji4]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Genelde hareket halinde iken yan taraflarında duvar, araç gibi engel varsa araçtan çok fazla ses geliyor. Dizel araçta bu ses 2 kat artıyor... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ama şimdiye kadar olmayan bir sesti. Sabah iş çıkışı bir daha dinleyeceğim. Turbonun sesine benzemiyor ama borulardan birinde bir şeyler olmuş olabilir diye düşündüm. 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
8 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Ama şimdiye kadar olmayan bir sesti. Sabah iş çıkışı bir daha dinleyeceğim. Turbonun sesine benzemiyor ama borulardan birinde bir şeyler olmuş olabilir diye düşündüm. 

Borulardan olabilir. özellikle kelepcelerin oldugu yerlere bakin. göremediginiz yerlerde elinizi sokup yaglanma var mi diye kontrol edin. ama eger ses normalde duyulmuyorsa cok üstüne gitmeyin olayin :) normal hava emis sesi de olabilir. daha önceden farketmemis de olabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
2 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

Borulardan olabilir. özellikle kelepcelerin oldugu yerlere bakin. göremediginiz yerlerde elinizi sokup yaglanma var mi diye kontrol edin. ama eger ses normalde duyulmuyorsa cok üstüne gitmeyin olayin :) normal hava emis sesi de olabilir. daha önceden farketmemis de olabilirsiniz.

Vallahi nokta atışı. :)

Sabah hortumlara baktım şöyle bir, elimle de yokladım turbo hava emiş tarafındaki küçük hortumu kelepçe öyle bir sıkmış ki alt tarafından yırtılmış. Bakımdan çıkalı 500 km oldu yemi farkedebildim. Ustaya söylesem mi söylemesem mi bilemedim ama iyi ki orijinal hortum değildi içim yanardı :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
2 saat önce, Emre Demir yazdı:

Göcek tünelidir o :)

Tünel 5 lira oldu girer miyim hiç? :)

Havalimanında bir yerdi..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir
40 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Tünel 5 lira oldu girer miyim hiç? :)

Havalimanında bir yerdi..

En kısa en pahalı geçiş ücreti :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Sanayiye gittim usta söktü ama parçayı bulamadık. Sonra sağolsun hdi  motorun hortumunu kesip uydurdu. Taş gibi oldu. 30+10 işçilik toplam 40 liraya mal oldu..e09150bbb747f84625720fec29fa32eb.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Yağlanmış bir yer var, orayı iyice bi temizle ki bundan sonraki tıslamar için yağ kaçak kontrolünü rahat rahat yaparsın. Hadi geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Bir saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Yağlanmış bir yer var, orayı iyice bi temizle ki bundan sonraki tıslamar için yağ kaçak kontrolünü rahat rahat yaparsın. Hadi geçmiş olsun.

Sağolasın. Bilahare kontak spreyi gibi bir şey alıp girişeceğim. Ustaya maliyet artmasın diye söylemedim :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...