İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Carbon Clean Tavsiye Eder misiniz?

Sercan Çalışkan

Recommended Posts

Sercan Çalışkan
(düzenlendi)

İyi geceler abilerim bugün forumda eski konuları gezerken fark ettim. carbon clean (kimyasal temizlik) bisey varmış motor performansını aşırı derece yükseltiyomus yorumları okuduğum kadarıyla, internette bi araştırma yaptım önemli ölçüde katkı oluyo diyolar. motordaki kurumları egzozdan dışarı atıyomus sanırsam. ama yorumlar taaa 2007 yılından yazılmış :( bu konuyla ilgili yaptıran abim varmıdır acaba maliyeti nasıl varmı bi zararı faydalıysa bende yaptırmak istiyorum. şimdiden ilginiz için teşekkürler...

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Kilometre periyodu için değişik görüşler var. Genel olarak 30 bin kilometrede bir yapılması gerekir kanaati ortaya çıkıyor. Ama tercih edilen ise 15 bin kilometrede bir depoya wurth katkı atmak. Maaliyet tam bir muamma. 400 lira bile duydum[emoji16] ama 100 -150 lira gibi rakamlara yapan özel servisler var..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Fiat ta periyodik bakımda rutin yaparlar. Carbon clean bir markadır ancak selpak gibi özdeşleşmiş bir isimdir. Performans artırmaz. Kaybolanı ahırdan kaçan beygirleri geri toplar diyelim. Şampuan gibidir solvent içermez. Kendi makinası yakıt hattına bağlanarak yapılır. Bosch servislerin tümünde vardır ancak personeli artık eğitimsizdir. Distribütör ü arayarak size en yakın yeri sorabilirsiniz. Karbonteknik firmasıdır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Fiat ta periyodik bakımda rutin yaparlar. Carbon clean bir markadır ancak selpak gibi özdeşleşmiş bir isimdir. Performans artırmaz. Kaybolanı ahırdan kaçan beygirleri geri toplar diyelim. Şampuan gibidir solvent içermez. Kendi makinası yakıt hattına bağlanarak yapılır. Bosch servislerin tümünde vardır ancak personeli artık eğitimsizdir. Distribütör ü arayarak size en yakın yeri sorabilirsiniz. Karbonteknik firmasıdır.

Abi artık bir çok Bosch serviste bulamıyorsun. Çakma markaları carbon clean diye çakmaya çalışıyorlar.

En son Maslak Olcayto'da buldum carbon clean. Ancak 180TL gibi bi rakam istediler. Küçük bir taşikardi krizinden sonra çıktım oradan.

Senin bildiğin varsa ben de Duster'a yaptırmak istiyorum. 30bin km'yi gördük, vakti geldi.

Yorum bağlantısı
Sercan Çalışkan
3 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Kaybolan beygirleri getirmeside iyi bişey yararlı o zaman peki km ilgili aracım 190 binde verim alırmiyim 

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Valla ben 2 tane bosch servise gittim biri 100 binde gel dedi biriside biz artık yapmıyoruz dedi. Adam gibi yapacak biyer bulan varsa haberdar etsin.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
3 saat önce, Hakan Gürsu yazdı:

Valla ben 2 tane bosch servise gittim biri 100 binde gel dedi biriside biz artık yapmıyoruz dedi. Adam gibi yapacak biyer bulan varsa haberdar etsin.

servise git bağlasınlar kardeş, ürün aynı makina wurth genelde, farkı sıfır.

5 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Abi artık bir çok Bosch serviste bulamıyorsun. Çakma markaları carbon clean diye çakmaya çalışıyorlar.

En son Maslak Olcayto'da buldum carbon clean. Ancak 180TL gibi bi rakam istediler. Küçük bir taşikardi krizinden sonra çıktım oradan.

Senin bildiğin varsa ben de Duster'a yaptırmak istiyorum. 30bin km'yi gördük, vakti geldi.

peşimden gel, kurum falan kalmaz tabii yetişebilirsen :D

ford servise uğra, onlarda olur genelde... 100 tl. idi en son...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Kaybolan beygirleri getirmeside iyi bişey yararlı o zaman peki km ilgili aracım 190 binde verim alırmiyim 

Bu km ye kadar düzenli olarak yapılmamışsa bence hiç yaptırmayın başka sorunlara gebe olabilir.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
3 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Würth ün takip edilebilir laboratuvar testi varmı

wurth ün makinasını kullanıyoruz canım, ürününü değil :)

ayrıca Motorvac 100 bini geçmiş araçta kullanım sonrası hasar oluşmaz diye yazı versin, sonra wurth den belge isteriz ;)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sitesinde mevdut garanti yazısı, 30 sene diş fırçalamayıp sonra diş fırçalarken ağrım var denince, macunun nasıl bir suşu var

6 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

wurth ün makinasını kullanıyoruz canım, ürününü değil :)

ayrıca Motorvac 100 bini geçmiş araçta kullanım sonrası hasar oluşmaz diye yazı versin, sonra wurth den belge isteriz ;)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

sitesinde mevdut garanti yazısı, 30 sene diş fırçalamayıp sonra diş fırçalarken ağrım var denince, macunun nasıl bir suşu var

anlık ağrı sonrası alışırsın, bunda anlık ağrı sonrası cebin boşalabilir...

garanti için link alayım, bulduklarım test sonuçları işe yarar diyorlar ki yarıyor tamam, tescil belgeleri vs. motora birşey olmazı göreyim....

bu arada Ford onayı var, servilerde uygulanıyor, aramaya gerek yok...

KARBON TEMİZLEME HİZMETİ FORD`UN RESMİ WEB SİTESİNDE!

Ford USA ve Ford Otosan tarafından onaylı Carbon Clean® Temizleme Kimyasalları ile gerçekleştirilen Karbon Temizleme Hizmeti, Ford`un resmi web sitesinde de yayınlanmaya ....

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Onaylıdır ancak toptan yedek parçada kodu yoktur, bu da tipik fordotosan romanlarındandır :rofl: diğer bir firma nın onayı yoktur ancak satışı vardır :vampir:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

vay uyanıklar vayyy, kısaca biz firmayla anlaştık komisyonu alırız emeriz sizi :vampir:  gerisi onaylı diye sallarız, onay sadece sorun çıkana dek geçerlidir, güzel teknik, tam bizim memlekete göre :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sercan Çalışkan
(düzenlendi)

sadece kurum temizleme işlemi bu ne sorunu olucak bencede yarın ilk isim otokoça gitmek olucak fiyatı yazarım 

tarihinde Sercan Çalışkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
sadece kurum temizleme işlemi bu ne sorunu olucak bencede yarın ilk isim otokoça gitmek olucak fiyatı yazarım 

Kurum, aşınmış bir yerdeki hatayı kapatmış olabilir. Temizlik sonrası mevcutta olup gizli olan sorunlar ortaya çıkabilir.
Bunu göze almak gerekir.
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Sürekli CC veya bu tip kurum temizliği yapılmamış araçlarda zamanla meydana gelen aşınmalar kurum ve yağ ile sıvanır ve yokmuş gibi hissedersiniz ancak temizlikten sonra bu hatalar ve aşınmalar daha çok belirginleşir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...