İçeriğe Yönlendir

Volvo Dizel Motorlu Araç Üretimini Durdurdu.

Selim Kaya

Recommended Posts

Ali Gök
Şimdi, Eren Gökmen yazdı:

o ülkelerin (emirliklerin) cogu bundan bir kac 10 yil önce fakirdi.  ama petrolü bulunca yan gelip yatmadilar.... Seyh ler su anda turizme ölümüne yatirim yapiyorlar. Her gün yeni bir petrol kaynagi bulunsa da (petrol 30 senedir 30 sene icinde bitecek! ) bu petrolün bir gün biteceginin farkindalar. akilda kalici sekilli binalar yapiyorlar (burj el arab gibi), palmiye ve dünya haritasi seklinde adalar yapiyorlar. akla gelebilecek her türlü cilginligi deniyorlar. Bunun icin de kani kaynayan genc mühendislerle calisiyorlar. 

sadece turizimle kimse 10 sene sonrasını göremez. hiçbir üretim yok ülkelerinde. herşeyi yabancılar yapıyor petrol bittiğinde onlarda biter. hatta aç kalırlar 10 sene sürmez sonları

dubai emirinin milyarlarca dolar döktüğü bir çok yatırım şuan kullanım dışı araştırıp teyid edebilirsiniz

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
29 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

"100 bin lira verip tüplü araç binmem" zihniyetini kırman gerekli. Ne gereği var?

Az yakıyor diye dizel porscheye binen milletiz, alırız bence :)

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

ben 100 değil 50 binlira verip yine binmem. daha düşük bütçelerle araba alırken alırım tüplü araba binerim orası ayrı bir konu

anadoluda yaşasam fikrim değişir tabiki

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Ali Gök yazdı:

şimdi elektrikli araçlara geçince arap ülkeleri ne olacak. yad abu kadar savaş yaptı abd petrol için malı mülkü boşamı gidecek taşmı yiycek bu adamlar.

bana kalırsa bu iş dünyada petrol bitene kadar devam eder. 

arapların işi bitik, her açıdan, petrol bitene kadar elbette abd ve dingiltere bunları sömürecek, bunlarda göye müslüman, har vurup harman savuran zavallılar, daha sonra iç savaşlar açlık sefalet sonrası göçler sonucu duman olacak ortadoğu, tabii daha önce 3. ww olmaz ise...

arapların başlarındaki kralları durumun farkında mal kaçırıyorlar, sadece kendilerini düşünüyorlar, paralar dışarda zaten, halkları ise duman olacak, haa bu krallar paraları yiyebilecekmi? Hayır, abd paralarına el koyacak, hiçbir ülkede para tutamazlar, bir kılıf uydurur abd, sonuç olarak alayı duman olacak diyebiliriz, petrol bittiği an, ortadoğu zaten biter, çöl gerisini halleder, kalacak tek ülke İsrail olacak, tek başına ve rahat, kısa bir süre ama sonsuza dek değil....

bize gelince, uyumaya devam edersek 2. kurtuluş savaşını yapacağız gibi ama bu sefer işler gerçekten zor olacak....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
17 dakika önce, Ali Gök yazdı:

ben 100 değil 50 binlira verip yine binmem. daha düşük bütçelerle araba alırken alırım tüplü araba binerim orası ayrı bir konu

anadoluda yaşasam fikrim değişir tabiki

Ben nişantaşında da yaşasam alır binerim lpgli araca(fiyatı param yeterse önemli değil). Dizelin kurum enjektör derdi yok olsa da ucuz, daha sessiz, titreşimsiz, fabrika çıkışı olursa lpg kaynaklı sorun da kalmaz, miss :)

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
19 dakika önce, Ali Gök yazdı:

sadece turizimle kimse 10 sene sonrasını göremez. hiçbir üretim yok ülkelerinde. herşeyi yabancılar yapıyor petrol bittiğinde onlarda biter. hatta aç kalırlar 10 sene sürmez sonları

dubai emirinin milyarlarca dolar döktüğü bir çok yatırım şuan kullanım dışı araştırıp teyid edebilirsiniz

Bosa giden yatirim bulamadim bir örnek verirseniz daha kolay bulunur belki... Yabanci sermayeyi kendilerine cekmeyi de basariyorlar. Belki bugün kadar zengin hayat süremezler ama cok da kötü olacaklarini zannetmiyorum. En azindan Seyh bu devranin böyle gitmeyeceginin farkinda. Emirligini düsünüyor adam

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Baş tacı yapılan vw nin bile %17 'si katarlıların. Kimse bu devirde ahmak değil. Bi biz akıllıyız , bi biz biliyoruz sanki petrolün günü gelince biteceğini. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
11 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Ben nişantaşında da yaşasam alır binerim lpgli araca(fiyatı param yeterse önemli değil). Dizelin kurum enjektör derdi yok olsa da ucuz, daha sessiz, titreşimsiz, fabrika çıkışı olursa lpg kaynaklı sorun da kalmaz, miss :)

şimdi köksal abi nişantaşında yaşasan 100 binliralık civic alsan sonra bi cevahire uğrayacam desen seni almasalar otoparka ne dersin :D 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
25 dakika önce, Ali Gök yazdı:

şimdi köksal abi nişantaşında yaşasan 100 binliralık civic alsan sonra bi cevahire uğrayacam desen seni almasalar otoparka ne dersin :D 

Sonradan takılan olmayacak ama benzin deposu olmayacak araçta tek depo lpg olacak, motorundan göstergesi hepsi lpgye göre tasarlanmış olacak, yasak vs olmayacak. Herşeyi fabrikasyon olacak ;)

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Ben avmlere girip çıkıyorum. Altına bakıyorlar, bagajına bakıyorlar tık yok. 6 yıl garantiyi millet kendi motorlarına vermezken benim tüplü aracıma 6 yıl her nevisi varsa ona garanti veriyor. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
9 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Sonradan takılan olmayacak ama benzin deposu olmayacak araçta tek depo lpg olacak, motorundan göstergesi hepsi lpgye göre tasarlanmış olacak, yasak vs olmayacak. Herşeyi fabrikasyon olacak ;)

Bundan iyisi şamda kaysı derim anında alırım mis gibi :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Bir saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Ben avmlere girip çıkıyorum. Altına bakıyorlar, bagajına bakıyorlar tık yok. 6 yıl garantiyi millet kendi motorlarına vermezken benim tüplü aracıma 6 yıl her nevisi varsa ona garanti veriyor. 

nereye sakladın düpü :D

o şekilde fabrikasayon olsa ne ala, metali bile ona uygun dayanımı herşeyi...

Yorum bağlantısı
Ali Gök
6 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

hocam hangi şehirdesiniz ?  İstanbulda malesef durum öyle değil hatta iş yerimin otoparkına girerken geçende bana güvenlik sizin araçta lpg mi var dedi bagaj doluydu bakmak istedi araç dizel fluance kamyon gibi çalışıyor sağırmısın diye bağırdım en son :D

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
7 dakika önce, Ali Gök yazdı:

hocam hangi şehirdesiniz ?  İstanbulda malesef durum öyle değil hatta iş yerimin otoparkına girerken geçende bana güvenlik sizin araçta lpg mi var dedi bagaj doluydu bakmak istedi araç dizel fluance kamyon gibi çalışıyor sağırmısın diye bağırdım en son :D

Adam kulaklarına yalıtım yaptırmış :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Lpg benzin ya da dizel gibi değildir ve riski daha fazladır. Bu nedenle uzak durmaları normaldir. Kimse imkanı olsa arkasında bir bomba ile gezmek istemez.
Bir de dünyanın yönetiminde söz sahibi olan petrol firmaları elektrikli araç üretimine ne kadar sıcak bakar ve baktırır.
Önce kendileri gerekli kârlılık çalışmalarını bir bitirsinler bakalım elektrikli için acele etmeyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
3 saat önce, Ali Gök yazdı:

Güvenliğe selam kamyon binmeye devam :kutlama:

1 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Lpg'nin patlaması benzinden daha zor mevcut sistemlerde

Lpg candır bide üstüne semaver gezdiriyorum :nargile:

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
3 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

nereye sakladın düpü :D

o şekilde fabrikasayon olsa ne ala, metali bile ona uygun dayanımı herşeyi...

Goltuuun altında :D

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Büyük common rail dizel devrimi son buluyor demek ki. 2000 li yıllarda tanıştık, yüksek torkunu çok sevdik.

Yorum bağlantısı
Ozan Kılıçaslan
(düzenlendi)
On 18.05.2017 at 09:48, Tahir Ak yazdı:

tırdan bozma konsolu, çam yarması dış tasarımı olan bir marka benim gözümde. premium olduğunu sanan wv'den sonra 2.markadır kendisi emoji4.png

On 18.05.2017 at 09:40, Ali Gök yazdı:

volvo zaten kaç tane araba satıyorki Türkiyede  :D bence sektör değiştirsin süper market işine flan girsin daha çok iş yaparlar

şu an kullanılan emniyet kemerinin mucididir volvo firması. Ayrıca çelik kafes sistemi ile yolculara daha güvenli bir yolculuk  sağlamıştır.

Volvo, geliştirdiği yeni güvenlik sistemleriyle 2020 yılına kadar ölümlü trafik kazalarını azaltmayı hedefliyor.

On 18.05.2017 at 10:01, Ali Cihangiroğlu yazdı:

lpg motorun canına okuyorda ondan kardeş, boşa aksini idda etmeyelim bu arada :tongue:

zarar gören motor tamiri dolaylı yoldan senin ekonominede çevrenede diğerlerinin yanında kat be kat daha zarar verir, tıpkı EGR denen saçmalıkta olduğu gibi...

On 18.05.2017 at 10:12, Emre Şimşek yazdı:

Akü teknolojisinin gelişmesi ve artık elektrikli araçlara yönelmemiz lazım. 

21 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hedef elektrik... 

geçen bir yazı okumuştu halk otobüslerinde kullanılan cng yakıtın bineklere yaygınlaştırılması ile ilgili. belki yenii yakıt cng veya elektrik olabilir.

Elektrikli araçların tekeli tesla firması olacağına inanıyorum. Ülkemizde bazı dönüşüm kitleri vardır dma oto gibi.

Pil teknolojisi gelişir ve ülkelerin desteği artarsa yakın gelecek jetgiller olabilir.

tarihinde Ozan Kılıçaslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
19 saat önce, Ali Gök yazdı:

Bizde de ne üretim var ne petrol :)

Kendi kendimize yetemeyecek hale geldik hem de tarım ülkesi olmamıza rağmen

Havalandırma sistemi olan kapalı otoparklarda lpg olması önemsiz, tüm araçlar girebiliyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 saat önce, Ozan Kılıçaslan yazdı:

geçen bir yazı okumuştu halk otobüslerinde kullanılan cng yakıtın bineklere yaygınlaştırılması ile ilgili. belki yenii yakıt cng veya elektrik olabilir.

Cng de bitecek... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
1 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Cng de bitecek... 

Kasa kırıp pistonlara atacaz

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Lpg'li araç almış biri olarak yıllardır lpg kaynaklı ölüm, kaza anında ya da kapalı mekanda patlama gibi kayda değer bir haber duymadım. Her yıl ölümlü kazalarda lpg kaynaklı, lpg etkili diye bir istatistik dahi yoktur. Lpg'ler motoru gerçekten bitiriyor mu, farzı misal 200 bin km lpg de kullanılan araçtan edilen kar ile aynı km'de lpg kaynaklı açacağı masrafı ele alınsa lpg yine bir kaç misli kar sağlar.

Dizelin öyle üç-beş yılda bitecek durumu yok tabi, markalar algı peşinde. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
On 18.05.2017 at 15:11, Ali Gök yazdı:

Tek gelirleri petrol değil, finansdan tut iletişim sektörüne birçok alanda yatırımları var. Ayrıca kazandıkları para da öyle az buz değil, birkaç nesili idare eder.. ;)

On 18.05.2017 at 16:15, Köksal Yılmaz yazdı:

Avm yasağı sızıntıya karşı. Yere çöken lpg sızıntısı avm yi tarih yapabilir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...