İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Yarı Otomatik Fiesta Abs Beyni

Aziz Arda

Recommended Posts

Aziz Arda
(düzenlendi)

Öncelikle merhabalar.Daha önce konu açmıştım Şanzıman ve Abs lambam aynı anda yandı diye.Bu sıkıntı sol ön tekerdeki abs kablosu kopmuş ondan kaynaklı imiş.Kablo değişiminden sonra sıkıntım çözüldü.Şimdi arkadaşlar sizden yardımını rica edeceğim konu Abs beyni ile alakalı.Aracı yarım kontak yaptığımda sürtme sesine benzer bir ses geliyor uzun zamandır herhangi bir etkisi yok diye pek üstüne düşmedim fakat bügun Ankara göral pejo servisinde oto kuaforde iken arkadasın dikkatini çekmiş oradaki ustaya göstermiş sesin kaynağı abs beyni dedi.Abs kablosunu çıkarıp kontağı açınca ses gelmiyor.Şimdi bu beyin tamir olurmu ?Abs devreye girmesinde herhangi bir sorun yok sadece ses yapıyor. Olur ise Ankarada bir yer önerebilirmisiniz ? Teşekkürler.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

abs 2 prçadır temelde, elektronik ve menaik kısım. üretimden bitişiktir yani sıfır yedek parça oalrak ayrı ayrı yoktur ve pahalı bir parçadır. İlk kontak açmada frene basmadan abs nin motoru ilk anda aşırı akım çeker, dolayısı ile öncelikle arızayı tam teşhis etmeli.ilk etapta,  işe yarar yaramnaz aancak ucuzdur, fren yağını komple yenileyin, şarjını ve akünün drumıunu da ölçtürün.

Yorum bağlantısı
Aziz Arda
1 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

abs 2 prçadır temelde, elektronik ve menaik kısım. üretimden bitişiktir yani sıfır yedek parça oalrak ayrı ayrı yoktur ve pahalı bir parçadır. İlk kontak açmada frene basmadan abs nin motoru ilk anda aşırı akım çeker, dolayısı ile öncelikle arızayı tam teşhis etmeli.ilk etapta,  işe yarar yaramnaz aancak ucuzdur, fren yağını komple yenileyin, şarjını ve akünün drumıunu da ölçtürün.

Çağlar hocam aküm zayıf onu biliyorum geçen ölçüm yaptırdım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

önce temel sağlam olsun akü gibi şarj gibi. abs çok yanıltır bu konuda zira en fazla ve ani akımı o çeker

Yorum bağlantısı
Aziz Arda
2 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

önce temel sağlam olsun akü gibi şarj gibi. abs çok yanıltır bu konuda zira en fazla ve ani akımı o çeker

Anladım hocam teşekkür ederim 2 3 ay önce ses çok daha azdı gittikçe arttı sanırım akü ile bir alakası olabilir

Yorum bağlantısı
Aziz Arda
On 18.05.2017 at 22:54, Çağlar Bayur yazdı:

Çağlar hocam tekrar merhaba bahsettiğim arıza abs beyni ile alakalı değilmiş yarım marş yaptığım zaman kırt sesi şanzıman robotundan geliyor nereye gitsem bişey olmaz bin biz bundan anlamayız diyor.Sanırım servise gideceğim ama malum çok yüksek fiyatlar çıkarıyorlar.Bir fikir verebilirmisiniz bana? Ne yapmam lazım sizce

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...