İçeriğe Yönlendir

Focus 2.5 - Yol Sesi Yalıtım İşleri

Bayram Bozkurt

Recommended Posts

Bayram Bozkurt

Selamünaleyküm arkadaşlar. 2009 2.5 kasa focus aracım da megane 2 den sonra beni rahatsız eden yol sesi için 20*5m bitüself aldım ve bir kısmını yaptım. 5 km lik kısa testimde uğultunun ciddi anlamda kesildiğini farkettim.

019f3a4fbb7fbd0e0a8aa972dfade08b.jpg3a28c1a1f48fd0c7c7c900f15f9f4306.jpg0d13e45c30c5de3f0e902d822915d113.jpg

• Beğen 13
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Ben de mondeo aracıma girişeceğim yakında. Bu bitüself denen malzeme kendi yapışıyor mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Boga

Üstüne 0.8 firex sünger döşeyin asıl sessizlik o zaman başlıyor. Focus 1 e yapmıştım. Şuan focus 2.5 sahibiyim, malzemeleri toparlıyorum, bende uygulama yapacağım. Cidden bu sesler focusa hiç yakışmıyor.

Sırf bu iş için ısı tabancası bile aldım [emoji16][emoji16]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bayram Bozkurt
Ben de mondeo aracıma girişeceğim yakında. Bu bitüself denen malzeme kendi yapışıyor mu?

Evet hocam zift tarzı olduğu için çok sağlam yapışıyor. Uygulama açısından da rahat. Falçata ile ölç biç kes yapıştır.
Yorum bağlantısı
Bayram Bozkurt

Arkadaşlar bugün izmir urla dan manisaya geldim yolda bi ara yağmur yağdı bayağı. Normalde arkadan duyduğum yağmur suyu ve uğultu seslerini duymadım.Kesinlikle tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Sen yap bi onay ver, bende girişeyim, rüzgar sesi fazla Mk3 lerde.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
17 dakika önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

Sen yap bi onay ver, bende girişeyim, rüzgar sesi fazla Mk3 lerde.

Rüzgara ayrı girişecem. :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cenk Önsoy

Eğer bir malzeme kes yapıştır şeklinde gerçekten bu kadar gürültüyü kesiyorsa Ford neden yapmaz bunu arkadaş diye sorarım. Ford Fusion araçta teslim aldığım günden beri arada sırada dönüp bakıyorum bagaj mı açık, kapılar veya camlar mı açık kaldı diye bazen hala gelen sesten irkilip, onay geldi galiba işe yarıyor, alalım kaplayalım o vakit.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...