İçeriğe Yönlendir

Teyp Hırsızlığı ve Sonrasındaki Serüven

Sami Demirpaz

Recommended Posts

Sami Demirpaz

Öncelikle selamlar, başımızdan sıkıntılı bir süreç geçti ve bugün tamamlandı diyerek konuya başlayayım.

19 Nisan tarihinde Küçükçekmece'de ki evimizin önünde gece araca hırsız girmiş ve Pioneer Avic 9220 BT teybimizi çalmıştı.

9d4b2e5770cf580e817f4c53517fae5d.jpg

c8c08af4d77073094b93c75122473cdb.jpg

470cded251b0c3cd1731fbaee3f05c54.jpg

cbe06f834d6254ff00289a04dbe5961c.jpg

Hırsız sağ taraftan ön kapı direğini, arka kapının iki direğini parçalamış ve arka camı kırarak içeri girmiş. İçeride teybi alabilmek için çerçeveyi kırıp torpidoyu yırtarak teybi alıp gitmiş.

Arabanın start stop çalıştırma tuşu bile görünürde yoktu arabayı bile çalıştıramadık. 

Arabanın bulunduğu yerde kamera vs yoktu tabikide hırsız bulunamadı. Olay yeri incelemesinin ardından arabayı 19 Nisan da Ford Kent servise bıraktık ve hasar dosyası açıldı.

Ekspertizleri yapıldı !!!!! eksik parçalar belirlenip şipariş sürecine girildi. İşlemleri uzun süreceğinden dolayı Axa Sigorta'dan ikame araç istedik ve araç teyp hasarlı olduğundan dolayı bu tür hasarlarda ikame araç verilmediğini belirttiler, bizde aracın sadece teyp hasarı olmadığını başka zararlarında verildiğini söyleyerek yaklaşık 9 10 günlük kavganın ardından 7 günlük Skoda Octavia 'yı getirdiler. Bu sürede sürekli telefonla servise baskı yapıyoruz parça tedariği konusunda çünkü Mk4 Mondeo'nun camı Otosan'ın bile elinde yok yurtdışından sipariş edildi. Bu sürede ustaya torpido yırtığını nasıl tamir edeceklerini sorduk " Abi torpidonun neresi yırtık vs " derken benim gördüğüm onun görmediği yırtığı fark etti tekrardan kasko firmasına talep gönderildi torpido tamiri için dışarıdan destek alınacağını söylendi ve bekleyiş başladı. RS Servis denilen tamiri yapacak firma 10. günün sonunda şikayetlerimizin ardından teşrif edip aracın kendi servislerinde onarımı yapılacağı söylendi. 

Aracın çalınan teybi kasko'ya işli değildi ve orijinal teybi takılarak verilecekti. orijinal Sony 6 cd changer BT teyp fiyatı 5600 TL. Kasko firmasına daha uyguna ekranlı bir teyp takabileceklerini söyledik bu konuda sorun çıkartmadılar ve teybi fatura karşılında biz taktırıp tutarı kaskodan alacağımız konusunda anlaştık.

Tabi bu sürede 7 günlük ikame araçta geri gittiğinden Axa ile yeni bir kavga ile 4 gün süre ile bu sefer Mercedes ikame araç yolladılar. Bu araç ta kullanıldı geri verildi ve bizim arabanın RS Servis'ten tamir olup döneceği gün Kent Ford civarında aracımı yolda gördüm !!!!

Arabanın mazotunu bitirip yolda kalmışlar, üstüne araca takviye yapmaya çalışıyorlar, tabi baya sinir stres ile servise kadar birlikte geçtik. Serviste bu sefer bütün parçaların geldiğini yarın montaj yapıp teslim edileceğini belirttiler. (12.05.2017 ) Serviste ustaya teyp çerçevesi de geldi mi diye sorduğumda çerçevede birşey yok abi dediler ve malesef ekspertiz yaparken yine eksik iş yapıp en başta kırık olan çerçeveyi görmemişler. 

312983f2a0ba70c2097a4db47e6cb364.jpg

Yedek parçadan sorgulatıldı çerçevede ne serviste nede Otosan'ın elinde olmadığından oda yurtdışından sipariş edildi. Yeni bir bekleyiş süreci bizim için başladı. Bana Ford tarafından ikame araç vermemek adına da aracımın kırık çerçevesi takılarak bekleme süresince araba kullanımıma geri verildi ve o sırada teybini taktırıp faturasını ekspere verdik.

Bugün sonunda teyp çerçevesi ulaştı ve aracıma takılıp teslim edildi.

19 Nisan dan 20 Mayıs'a kadar geçen süreçte bir teyp hasarı yüzünden arabasız kaldık, başımız ağrıdı vs. 

Sonuç olarak yetkili serviste yapılan eksik ekspertiz ile sürekli parça bekleyiş süreleri yaşadık, üstüne arabamla yolda kaldılar içindeki pis mazotu çektirdiler belkide vs. 

Ford servislerinin birçoğunda olduğu gibi ilgisizlik bilgisizlik ve diğer sorunları yaşadık, ayrıca MK4 Mondeo için elinde yeterli yedek parça bulundurmayan FORD 'a da teşekkürü bir borç biliriz.

Bu arada yeni takılan teybimiz ZENEC 3811D modeli, dolayısıyla aynı araçta Necvox, Pioneer Avic 9220 ve Zenec 3811D modellerini test ettim, bu teypler ile ilgili de ayrıca kıyas konusu açarım.

Uzun bir yazı oldu [emoji4] 

3511fcc1bfa01bf75666f146f2ee5f26.jpg

acf877f206ab9d6d2ab0141fff373d98.jpg

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Geçmiş olsun. Cok can sıkıcı bir olay yaşamışsınız. Okurken bile daraldim. Bunu yapan kansizlari Allah a havale ediyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

geçmiş olsun yıkım ekibi dalmış gibi olmuş arabaya, baştan sona

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
geçmiş olsun yıkım ekibi dalmış gibi olmuş arabaya, baştan sona

Acemi hirsiz [emoji23][emoji23]
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçmiş olsun Sami, tamda ufaklığın doğumuna denk gelmiş, en ihtiyaç olacağı zaman araçsız kalmak kötü olmuş. Bu arada resimler görünmüyor sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

sabrın sınırlarını zorlamak böyle birşey sanırım. mağdur olan kişi kabullenmek zorunda kalıyor hep. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Çalan adi hırsız en fazla 200 tl'ye satıp boğazında kalmasını dilediğim lokmaları yerken yada zıkkımlanmasını yaparken 30 gün uğraşıp harcanan parayı düşününce insanın içi acıyor.

Çok geçmiş olsun Sami...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Geçmiş olsun can sıkıcı bir durum hırsızın yakalanmasına yönelik bir gelişme oldu mu bu sürede?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Geçmiş olsun Sami, tamda ufaklığın doğumuna denk gelmiş, en ihtiyaç olacağı zaman araçsız kalmak kötü olmuş. Bu arada resimler görünmüyor sanırım.

Aynen oyle ya tam araba lazim oldugu zamanlarda magdur etti bizi, resim benim mobil ve webden gorunuyor ama bilemedim.
Yetkili servis yerine özel serviste bu işlemler yapılabilir mi Sami?

Yapilirdi buyuk ihtimal ama ben teyp arkasinda neler yapti neleri kesti bilemedigimden dolayi yetkiliyi tercih ettim onlarda boyle ayri kazik atti.
Geçmiş olsun can sıkıcı bir durum hırsızın yakalanmasına yönelik bir gelişme oldu mu bu sürede?

Ati alan uskudari gecmistir, sonuc yok tabikide :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
2 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Aynen oyle ya tam araba lazim oldugu zamanlarda magdur etti bizi, resim benim mobil ve webden gorunuyor ama bilemedim.

Şimdi tapadan gördüm ama webden göremedim, şerefsiz ne biçim parçalamış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vesile ile yetkili de teyp arkasında bir nane olmuşsa ona hiç bakmaz umrunda olmaz. özelde de eksper bu işlemlere işçilik yazmaz... teyp işlemlerine yetkili daha mantıklı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alper Aytar

Çok büyük geçmiş olsun...
Teybi çalıpta giden hırsızada haram zıkkım olsun...
Maddi hasarı geçtim yaşanan rezillik yetiyor zaten insanın canını sıkmaya

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sami çok üzüldüm. Geçmiş olsun.
Resmen parçalamışlar arabayı. Vicdansız köpekler.
Servis o kadar hatayı üst üste nasıl yapar. Çerçevenin kırık olduğunu nasıl görmez. Resmen işini sevmeyen insanların eline düşmüşsün.
Otosan sattığı araçlara sahip çıkmamaya devam etsin. 2015 e kadar ürettiği aracın stokta parçası yok. Yazık. Bizlere.
Teyp sorunu güzel çözülmüş.
Tekrarı olmasın inşallah.
Darbe sensörlü Alarm taktır. Alarm etiketini de yan camlara yapıştır.

Yetkili servis yerine özel serviste bu işlemler yapılabilir mi Sami?

Axa ile anlaşmalı herhangi bi yer olabilirdi. Ancak bu hasar yetkili servislik. Tabi yetki tek başına yetmiyor. İşini seven ve mutlu usta da lazım.
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Bu ülkede akıl sağlımızı iyi koruyoruz yine.İnsanın içi sızlıyor arabanın halini görünce.Neyseki hallolmuş..Çok geçmiş olsun...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Sami çok üzüldüm. Geçmiş olsun.
Resmen parçalamışlar arabayı. Vicdansız köpekler.
Servis o kadar hatayı üst üste nasıl yapar. Çerçevenin kırık olduğunu nasıl görmez. Resmen işini sevmeyen insanların eline düşmüşsün.
Otosan sattığı araçlara sahip çıkmamaya devam etsin. 2015 e kadar ürettiği aracın stokta parçası yok. Yazık. Bizlere.
Teyp sorunu güzel çözülmüş.
Tekrarı olmasın inşallah.
Darbe sensörlü Alarm taktır. Alarm etiketini de yan camlara yapıştır.

Axa ile anlaşmalı herhangi bi yer olabilirdi. Ancak bu hasar yetkili servislik. Tabi yetki tek başına yetmiyor. İşini seven ve mutlu usta da lazım.

Abi sorma aksiliklikler bir bir geldi, isin ozu dedigin gibi isini sevmeyen insanlar. Baya ugrastirdilar.

Teyp konusunda sikinti cekeriz diyorduk en basiti o oldu, kalani ugrastirdi bizi.
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Kardeş geçmiş olsun, eşimin Ford çalışan indirimi olmasına rağmen hep en son tercihim olacaktır Ford.
Asıl şaşırdığım konu koskoca Ford, bu kadar dolu Mondeoya neden alarm koymaz. Benim dandik altea da bile fabrikasyon alarm vardı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Çok geçmiş olsun, o hırsızında...... ..... ...... :angry:

herşey bir yana berbat serviste bir yana, otosan stokta nasıl parça tutmaz, o arabayı baştan yapacak tüm parçalar o stokta olacak arkadaş, serviste değil otosanda, istendimi 2 güne gelecek o parça, bunlara acımayacaksınız, baktınız yok parça yurtdışı falan geveliyorlar vereceksiniz mahkemeye, hep derim hakkınızı arayın, kimseye boyun eğmek zorunda değiliz, arabayı sattıysan sonuna kadar üretimden kaltıktan 10 sene sonraya kadar o parçalar olacak,  yoksa basıcan cezayı ne otasan kalacak ne doğuşu nede başkası, gücü olan firmalar kalacak, bunu sadece oto sektöründe değil, inşaattan sağlığa herkese yapacaksın, kimse işsiz kalmaz, kalacak olan o firmanın tepesindekiler olacak, 3-5 kişi keyif sürecek koca toplum sürünecek, yok öyle şey, adam gibi kanunu uygulasalar uyduruk firmalardandan kurtuluruz, 2-3 dev gibi ama düzgün firma kalır bizde rahat ederiz eme nerdeeeee bizim ülkede .....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Geçmiş olsun, okuken çok sinirlendim, geçenlerde okuldan arkadaşın Honda Civic'te de aynı durum oldu, Adana'ya düğüne gittiklerinde eşi çantasını arabada bırakmış, iki kapı üzerinden tam kapı açma kollarının olduğu yerden levye ile zorlamışlar, açamayıp gitmişler ama verdikleri zarar çoktu. Bununla geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Tekrar geçmiş olsun Sami.

Allah tekrarını yaşatmasın.

26 dakika önce, Mert Yeldan yazdı:

vardı.

Hmm demekki araba satılmış :shok:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erol Güven

Geçmiş olsun hırsız işi bilmiyor herhalde çok acemi iş yapılmış. Bizim bir komşunun egea aracına hırsız girmiş kelebek camını kırmış kendi montajı yapmış gibi teybi sökmüş hiç bir zarar vermemiş. Şimdi iki olayıda kıyaslama yapınca sizin araca baya bir zarar verilmiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...