İçeriğe Yönlendir

Ford Focus Navigasyon ve Multimedya Sorunu

Recep Kandemir

Recommended Posts

Recep Kandemir
(düzenlendi)

Arkadaşlar 2. el focus titanium aldım ancak navigasyon olup olmadığını bilmiyorum nasıl anlarız. Ayrıca flash belleğe yaklaşık 20 değişik formatta video attım hiçbirini oynatmadı. Navigasyon için servise gittim. Navigasyon opsiyonmuymuş neymiş. Kanser olmak elde değil. Abi tüm navigasyon ve multimedya her şey çalışır vaziyette 3500TL ye mal olur dedi. Eee  dedim başka ne istiyosun evim var onuda üstüne yapayım mı dedim güldü. Navigasyon kartı yok dediler 450 TL dedi ona da. Eski sahibine sor dedi ondadır belki dedi. Eski sahibini aradım '' Abi en son benim çocuk kemiriyordu o kartı'' dedi. Kardeşim eczaneden alsana bir oyuncak onu kemirsin. Adam nerdeyse arabayı kemittirecek çocuğuna. Ordan da umudumuzu yitirdik.8 inç ekran koyuyorsun ne tv izleyebiliyorsun ne bir multimedya oynatıyor ne de başka bir şeye yarıyor. Ne demeye koydun acaba çok merak ediyorum o ekranı. Tekmeyi vurasım geldi o ekrana.Servisçi tam bir felaket tellalı Allah için olumlu bir kelime söyle '' abi garanti kapsamında bunları hemen yapıveriyoruz'' dese adama hemen yemek ısmarlicam. Şimdi ben kime rahmet okuyayım; arabayı aldığım şahsa mı? servisteki adama mı? bu arabayı icat eden mühendise mi? Kardeşim standart yapsana şunları herkes faydalansın. Arabayı aldığım şahıs şifahen navigasyon felan olduğunu flash bellekten video izlediğini söylemişti gel gelelim nasıl ispat edeceğiz. Ama adama söyledim hakkımı hiçbir zaman helal etmem sana dedim. Bildiğin sahtekar adam.Bizim gibi salak insanlar oldukça bunun gibi uyanıklar kimlerden geçinecek. Her neyse arkadaşlar bunun bir yolu düzeni var mı yardım edebilir misiniz? Başka bir foruma daha yazdım sizlerin yardımına ihtiyacım var. Olumsuz bir şey çıkarsa bu focusu satmak boynumun borcu olsun.

V0qPbv.jpg

Egarkz.jpg

NpvlPg.jpg

tarihinde Recep Kandemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

sanırım alınmamış navigasyon paketi

video oynatma özelliği yok bu ekranın

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Yönetime bildir yaptım herhalde yanlışlıkla, yapmış isem kaldırılabilir mi

Yorum bağlantısı
Recep Kandemir
3 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bir bilen çıkar, çözülür :)

Hoşgeldiniz. 

Abi hoşbulduk nasıl çözücez işte bilen kim bu işi?

3 saat önce, Murat Atagenç yazdı:

sanırım alınmamış navigasyon paketi

video oynatma özelliği yok bu ekranın

Araba güzel çok hoşuma gidiyor seri ve atik. Bu ekran gıcığıma gitti yakayım mı bunu

Yorum bağlantısı
Recep Kandemir
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Eski sahibi çözecek ne zaman aldınız

Eski sahibi nasıl çözecek bu durumu. 3 ay oldu arabayı alalı. Abilerim kardeşlerim kısacık kelime yazıp çıkıyorsunuz detaylı anlatında öğrenelim nasıl oluyor bu durum.

Tövbe estağfur tövbe şu ekrana bak ya. Baktıkça sinirlerim tepeme çıkıyor. Enlem boylam yazmış onu gösteriyor. Sanki hava aracı uçuruyoz rotayla gidiyor araba.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kart ondadır eğerki satın aldı ise. Almadı ise siz alacaksınız demek oluyor.

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

Bu ekran titanium Focuslarda standart.

Üzerine navigasyon paketi alınmış ise ( sonradan orjinal takılamıyor) sadece servisten sd kard alarak navigasyonu kullanabilir olacaksınız.

Etis içerisinden navigasyon paket olup olmadığını şase üzerinden görebilirsiniz.

Video oynatma özelliği bu ekrana sahip teyplerde yok fakat o servisinde önermiş olduğu interface ( cyclone)  multimadia cihazı sayesinde eklenebiliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Bu ekranda navigasyon yok gibi görünüyor.Sağ üst köşede navi kartı takın gibi bir ibare olması lazım.Benim aracımda öyle en azından.Bendede navi.kartı yok.Yani Ford standart olarak bu kartı araçlara koymuyor.Navi paket dahi olsa sonradan para verip satın almanız gerekiyor.Ben almadım ve hala telefondan navigasyon kullanıyorum.Çünkü Fordun bu yaptığı resmen kandırmaca,araçta navigasyon paket var diyor ama kartı yok ve bu kartı satın alsanız güncelleyemiyorsunuz, 1 sene sonra harita eskimiş yollar değişmiş oluyor.

Her neyse yapacağınız hiç bişey yok şuanda ya sistemi komple değiştirecek yada bu şekilde kullanacaksınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Kandemir
15 saat önce, Volkan Doğrular yazdı:

Bu ekran titanium Focuslarda standart.

Üzerine navigasyon paketi alınmış ise ( sonradan orjinal takılamıyor) sadece servisten sd kard alarak navigasyonu kullanabilir olacaksınız.

Etis içerisinden navigasyon paket olup olmadığını şase üzerinden görebilirsiniz.

Video oynatma özelliği bu ekrana sahip teyplerde yok fakat o servisinde önermiş olduğu interface ( cyclone)  multimadia cihazı sayesinde eklenebiliyor.

Yani sadece sd kartı alsak çalışmayacak yani ?

Yorum bağlantısı
Recep Kandemir

Ayrıca Ford Etisten baktım Less Compass Display (Daha az pusula gösterimi), Yön Bulma Sistemi Hariç, Yön Bulma Verileri Yok  yazıyor. 1 haftadır araştırıyorum navigasyon  ve multimedya işini sonunda kesin bir cevap alabildim Volkan kardeşim sayesinde. Biraz eski kafalılık var görmesem inanmam hesabı. Gördüm inandım arkama bile bakmam satışa çıkaracam.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Ana ünite değişimiyle belki bahsettiğiniz tüm özellikleri kazandırabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Bu ekranda bana gore navigasyon icin hic ugrasmayin. Arkadaslarin dedigi gibi servisten kart almaniz lazim, karti guncellemek gibi bir sansiniz yok, her seferinde yeni kart almaniz gerekecek. Tabii ki degmez. Ben her sekilde isterim diyorsaniz, harita kartlari ebay.com gibi sitelerde daha uygun fiyatlarla satiliyor.

Bu ekranlarin hepsi, aslinda navigasyon destekler sekilde uretiliyor. Sadece kart alinmasi ve navigasyonun aktiflestirilmesi gerekiyor. Servis bu aktiflestirmeyi yapar mi bilemem ama internette bazi forumlarda kendinizin nasil yapabileceginize dair bilgiler mevcut. Yine de ugrasmayin derim. En guncel haritada bile oturdugum sokak gozukmuyor [emoji4]

Yorum bağlantısı
Ersin Ulupınar
(düzenlendi)
Bir saat önce, Ahmet Türedi yazdı:

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=126437924

Dün takip ettiğim yukarıdaki forumda bir arkadaş sync 2 sistemleri için navigasyon özelliğini aktif ettiğini söyledi.Sanırım tam sizin aradığınız çözüm bu.İsterseniz bilgi alın arkadaştan.

bu arkadaş yeni keşfetmiş daha başka forumlarda geri görüş kamerası ile birlikte aktif edip 6 aydır kullananlar var :)

ayrıca tanoto  akın aktaş yapıyor ücreti mukabilinde ...oem şekilde aktif etme işini ..

tarihinde Ersin Ulupınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
9 dakika önce, Ersin Ulupınar yazdı:

bu arkadaş yeni keşfetmiş daha başka forumlarda geri görüş kamerası ile birlikte aktif edip 6 aydır kullananlar var :)

ayrıca tanoto yapıyor ücreti mukabilinde ...oem şekilde aktif etme işini ..

Yani kişisel girişim sonucu başarıdığı için yinede önemli sayılır.Sonuçta araştırıp kendisi yapmayı başarmış.Gerçi arkadaşı tanımıyorum belkide bu işin ticaretini yapıyorda olabilir.Sonuç olarak ekstra cihaz almadan mevcut cihaza modifikasyon yapılarak bu iş hallediliyorsa faydalı bir uygulama olduğu kesin.

Tek sıkıntı ne olursa olsun harita güncellemesi yapılamıyor.Her yeni versiyon ile birlikte yeni harita kartı almak gerekiyor.Aslında sync2 yi atıp yerine sync3 taktırmak lazım en iyisi bu :)

Yorum bağlantısı
Ersin Ulupınar
8 dakika önce, Ahmet Türedi yazdı:

Yani kişisel girişim sonucu başarıdığı için yinede önemli sayılır.Sonuçta araştırıp kendisi yapmayı başarmış.Gerçi arkadaşı tanımıyorum belkide bu işin ticaretini yapıyorda olabilir.Sonuç olarak ekstra cihaz almadan mevcut cihaza modifikasyon yapılarak bu iş hallediliyorsa faydalı bir uygulama olduğu kesin.

Tek sıkıntı ne olursa olsun harita güncellemesi yapılamıyor.Her yeni versiyon ile birlikte yeni harita kartı almak gerekiyor.Aslında sync2 yi atıp yerine sync3 taktırmak lazım en iyisi bu :)

kişisel olarak yapması mümkün değil neden apım modülünün yazılımı değiştiriyorsun   ruslar ilk yaptı türkiyedeki abilerde 5-6 kişi 1 ay kadar uğraştılar :) 

bu arkadaş kimmiş merak ettim yalnız zaten yapar yapmaz müşteri potansiyeli oluşturmak için kolları sıvamış  :) kartı güncellemeye gerek yokki zaten 2 yılda 3 yılda yayınlanıyor sync 3 te sync 2 de olan sesli yönlendirmelerin bazıları yok örneğin klima :)

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca

ben sonradan oem olarak  aktif ettim 5 aydır kullanıyorum geri görüş kamerası ile birlikte :)

APIM Modülünün yazılımının silinip LİSANSLI  navigasyonlu yazılım atılması gerekiyor :) 

Aksi taktirde navigasyon ve ekranda sürekli donmalar yaşanır benzinli manuel dizel otomatik bütün yazılımlar farklı bu arada bilginiz olsun doğru motor seçeneği doğru şanzıman seçeneği olmaz ise sürekli sıkıntı çıkartır donma kararan komple siyah ekran gibi gibi...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...