İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - Soğutma Su Kapağı Açık Kalmış

ALİ ERHAN ŞEN

Recommended Posts

ALİ ERHAN ŞEN
(düzenlendi)
 2005 c max aracimin trigeri degisti serviste ikinci gun araba calismadan biraz su eklememi istediler ben suyu biraz ekledim ancak kapagi takmayi unutmusum bu sekilde otobanda 10 km yol gittim benzinlikte durdugumda baktim ki buhar cikiyo kaputu actigimda su kabinda antifirizden eser yok bitmis bende uzerine su ekledim hararet yukselmedi fan calısiyor devam ettim aracin calismasinda sikinti yok harerette yukselmiyor contayi yakmis olabilir mi bu durum? Tesekkurler
tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

risk biraz daha yüksek tdci motora göre. şu an yapacağınız suyu ve yağı sıkça kontrol etmek. karışırlarsa birbiirne conta yanık dmeektir. yağ köpükleşir pembemsi olur, su da mavimsi yeşilimsi morumusu bir tabaka oluşur ileriki safhada köpükleşir.. sırası ile. her gün bakın derim,kapaksız kullanım  süresi çok uzun değil gerçi az su kaybı ile kurtarmış olabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
İsmet Keçik

Ustalar daha iyi bilir fakat hararet yükselmedi ise contanın yanacağını zannetmiyorum. Araç soğuduktan sonra yağ çubuğunu çekin bakın yağda bişey yoksa eksilme veya su karışması bişey olduğunu zannetmem. Tabi dediğim gibi ustalar mutlaka cevap yazarlar.Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
ALİ ERHAN ŞEN

Yeniden anfiriz eklemedim min-max arasina kadar su ekledim devam ettikten kısa bir süre sonra kırmızı antifiriz rengıni almıştı su kabı yeniden eklemem gerekirmi acaba ilginize tesekkurler

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...