İçeriğe Yönlendir

Focus 2 - 2008 1.6 TDCi Sürekli Artan Yakıt Tüketimi

Muhammet Dede

Recommended Posts

Muhammet Dede

Merhabalar aracım ford focus 2008 mk 2 collection 1.6 tdci 109 bg hatchback. Aracı aldığımdan beri hep yakıtından şikayet ediyordum ama iyice artmaya başladı. Önceleri kışın 8 litre civarı yazın 7 civarı idi. Şu an havalar aşırı sıcak olmasına rağmen şehir içi 9.0 - 9.5 arası değişiyor. En sakin kullanımla bile 9 un altına düşüremedim. Ve önceden böyle değildi bu değerler. En son bakımdan sonra böyle oldu. Mobil markaydı yanlış hatırlamıyorsam yanlış yağ olma olasılığı yok diye düşünüyorum çünkü kataloğa göre koydu ustam.  Bu hava şartlarında geçen sene 7 litre yakan aracım daha sakin kullanmama rağmen 9 litrelerde dolaşıyor.  225.000 km de araç bakım yaptıralı 2 ay olmadı 3 bin anca olmuştur en fazla oda. Cidden yakıt yetiştiremez oldum konyada ikamet ediyorum otokoç yetkili servise götürmek istiyorum fakat aşırı pahalı masraf çıkarırlar diyede tırsmıyor değilim. Çekişi falan normal gibi geçenlerde hız denemesi yaptım 195 e kadar çıktı normal herhalde 195 tam bilmiyorum. Yorumlarınızı bekliyorum

r3lD9N.jpg

Yorum bağlantısı
İsmet Keçik

Hocam aracınızın şu anki ortalama hızı kaç

Bence tüm değerlerinizi sıfırlayıp en az 300-400 km yol yaptıktan sonra değelendirin. Birde şehir içi mesafeniz nasıl kullanımınız nasıl bunlara bakmak lazım

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Ortalama hızın dışında km sıfırlayıp depoyu fulleyip hesap yaptınızmı? aynı motorla ortalama 6lt civarı geziyorum anlık değişimlerden ortalama yakıt yükselsede pompa hesabında çok şaşmaz....

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Yok yok yüksek bu değerler. Arabanın bakım geçmişinden emin misiniz, neler yapılmış/unutulmuş?

Forumda Fatih Özen abi kızdırma bujilerini değiştirdikten sonra çok az tükettiğini söylemişti mesela.

Korkutmak istemem ama belki de enjektör bakımı gerekiyordur..

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Bir yanlislik var ama... son bakimda neler degisti? anormal bir ses vs herhangi bir anormallik var mi? Baska yewrden mazot almayi denediniz mi?

Yorum bağlantısı
Kani Kaya

depoyu fulleyip, 100-150 km sonra tekrar aynı pompadan fulleyin ne yaktığınıza bakın..

Yorum bağlantısı
Uğur Şahinbaş

Benim araçta böyle ses var devirdaim diye nokta koyduk en son. Bu ses biraz rüzgar sesi gibi. Emme manifoltunun altında çatlak olabilir mi baktiniz mi

Yorum bağlantısı
Muhammet Dede
On 22.05.2017 at 10:08, Eren Gökmen yazdı:

Bir yanlislik var ama... son bakimda neler degisti? anormal bir ses vs herhangi bir anormallik var mi? Baska yewrden mazot almayi denediniz mi?

Yağ hava mazot polen filtreleri falan değişti. Yakıtımı hep bp den alıyorum. Ses te hiçbir sorun yok gayet temiz geliyor ses. çekişte çalışma da performansta da en ufak kayıp yok. duman falanda atmıyor araç

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...