İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Genel Bakım Onarım Tavsiyesi

Abdullah çakır

Recommended Posts

Abdullah çakır

selamın arkadaslar.. ben aracıma bazı bakımlar yaptıracağım  gecende parcaları alıdım aldığım parcalar iyi diye aldım ama yinede size de sorayım yardım ederseniz Allah razı olsun .triger kayış seti ( INA marka )

amartisör ( sachs marka )

disk papucu ( otosan marka )

arka aks bilye ( SKF marka )

v kayışı  ( DAYKO marka )

alternator gergi rulmanı (GRG tensıon roller )

diskler ( ARMOR howell MI usa marka  )      arkadaşlar birde turbom biraz sorunlu bakımmı yaptırayım değişimmi bilgileriniz için çok sağolun ..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4 saat önce, Abdullah çakır yazdı:

selamın arkadaslar.. ben aracıma bazı bakımlar yaptıracağım  gecende parcaları alıdım aldığım parcalar iyi diye aldım ama yinede size de sorayım yardım ederseniz Allah

alternator gergi rulmanı (GRG tensıon roller )

diskler ( ARMOR howell MI usa marka  ) 

Sadece bu ikisini tanımıyorum.. diğerleri güzel.. 

Yorum bağlantısı
Abdullah çakır
18 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Allah razı olsun abi peki diskte tavsiyen nedir değişim yapabilrim 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Trw kullandım ben hep ve memnun kaldım.. 

otosan ve motorcraflarda sorun yaşamıştım ama araç mondeo idi.. Mondeo zaten disk yönünden bahtsız bir araç.. 

Yorum bağlantısı
Abdullah çakır
On 23.05.2017 at 17:29, Mehmet Ozyurek yazdı:

Trw kullandım ben hep ve memnun kaldım.. 

otosan ve motorcraflarda sorun yaşamıştım ama araç mondeo idi.. Mondeo zaten disk yönünden bahtsız bir araç.. 

abi yetkili ford servisine kadar gittim artık orjinal de orjinal diye diye adamlardan sipariş verdik bir tanıdık vasıtası ile ford'un kullandığı disk geldi ama dıskte soguk ford mühürü felan mevcut laki kutusunda made ın china yazıyor ama öyleymiş menşei alman üretimi hepsinin cinmiş sence ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
abi yetkili ford servisine kadar gittim artık orjinal de orjinal diye diye adamlardan sipariş verdik bir tanıdık vasıtası ile ford'un kullandığı disk geldi ama dıskte soguk ford mühürü felan mevcut laki kutusunda made ın china yazıyor ama öyleymiş menşei alman üretimi hepsinin cinmiş sence ?

Made in china olması sorun değil. Herhangi bir yerde ürettirmiş olabilir.
Her china kötü değildir.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdullah çakır

sağolasın abi verdiğin bilgiler için Allah senden razı olsun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Serkan Ataman
On 22.05.2017 at 10:53, Mehmet Ozyurek yazdı:

Sadece bu ikisini tanımıyorum.. diğerleri güzel.. 

merhaba Mehmet bey,

yarın 1.4 tdci 2007 model fiesta aracımızın triger ve v kayışını sanayideki parçacımdan alıp,ustaya taktıracağım.parçacıya sorduğumda elinde hem dayco hem de ına marka olduğunu iletti.

ilk tercihim hangi markadan yana olmalı sizce?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İkisi de güzel marka.
Ancak tamamen kişisel olarak.
Kayışsa dayko. Bilyaysa ina alırdım ben.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Serkan Ataman
5 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

İkisi de güzel marka.
Ancak tamamen kişisel olarak.
Kayışsa dayko. Bilyaysa ina alırdım ben.

hızlı döünüşünüz için saolun.dayco marka alacağım,aklıma ilk bu marka yattı nedendir bilmiyorum ama daha bir albenisi var isim olarak :)

200tl triger 50 tl kadar v kayış ve işçilikte 250tl olmak üzere toplamda 500tl kadar masrafımız var.devirdaiminde de sorun görürsem dedi usta,o zaman 140 tl de ekstra masraf çıkar haberin olsun dedi.hayırlısı bakalım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Ataman

Devirdayimde de sorun çıktı 140 tl bunun için.gergi bilyasının 1 tanesi değişecek 40tl,v kayış koruma kapağı takılacak 90tl.eğey masraf çıktı bize..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...