İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 ghia x ov hakkında bilgi

Engin Ünal

Recommended Posts

Engin Ünal
(düzenlendi)

Arkadaşlar Mondeo 3 benzin LPG li ghia x araç buldum 2000 motor ,2005 model kmsi 100 bin civarı otomatik vites az kullanılmış ve hiç yıpranma yok gibi bu araç hakkında bilgi istiyorum , sıkıntı yaşarmıyım , otomatik kaç ileri  uzun yolda 3000 devir kaç km hız yapar , yakıt vs.vs. Aklınıza ne gelirse işte bilgi almak istiyorum özellikle şanzıman ve yakıt konusunda teşekkürler

tarihinde Engin Ünal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Gerdan

Yanılmıyorsam klasik otomatik. Genellikle sorunsuz. 4 ileri. Emin olmamakla birlikte 3000 devirde 100-110 civarı yapıyor. Lpg Ankara şehir için dur kalk kullanımda 100km.de 14 Litreleri buluyordu. Uzun yolda 9 litre civarı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Otomatik 4 ileri.. sağlam ama hantal bin şanzımanı var.. 

Benzin ile 10-12 litre yakar diye düşünüyorum.. Hız yapmaz.  Keyif arabasıdır.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Kilometresini teyit edebiliyor musunuz ? Bahsettiğiniz model mondeolar temiz kullanıldı ise kilometrelerini göstermezler. Temiz olması sizi aldatmasın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Ünal
39 dakika önce, Yusuf Gerdan yazdı:

Yanılmıyorsam klasik otomatik. Genellikle sorunsuz. 4 ileri. Emin olmamakla birlikte 3000 devirde 100-110 civarı yapıyor. Lpg Ankara şehir için dur kalk kullanımda 100km.de 14 Litreleri buluyordu. Uzun yolda 9 litre civarı. 

Teşekkürler

37 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Otomatik 4 ile.. sağlam ama hantal bin şanzımanı var.. 

Benzin ile 10-12 litre yakar diye düşünüyorum.. Hız yapmaz.  Keyif arabasıdır.. 

Teşekkürler

27 dakika önce, Tahir İlter yazdı:

Kilometresini teyit edebiliyor musunuz ? Bahsettiğiniz model mondeolar temiz kullanıldı ise kilometrelerini göstermezler. Temiz olması sizi aldatmasın. 

Kmsi orijinal en azından aksini kanıtlayan bir durum yok , ama yakıt hantal şanzıman ve gereksiz vergi gibi durumlardan dolayı vaz geçtim galiba 

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Hantal, güç arzusu olmayan, 4 ileri klasik şanzıman, 2.0 Duratorq motor. Konya gibi düz şehirlerde keyif aracı olarak kullanılır, şehriniz inişli çıkışlı ve rampası bol ise zulmeder. 10-12lt yakar.
Ghia X ise kendine has ekstraları vardır, maun direksiyon, koltuk ısıtma(2005lerde olmayabilir emin değilim) Sunroof gibi...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

Ben olsam biraz biner keyfini sürerdim. Belirttiğiniz gibi ise bir test sürüşü sonrası  bütün fikriniz yeniden değişebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Ünal
2 saat önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

Hantal, güç arzusu olmayan, 4 ileri klasik şanzıman, 2.0 Duratorq motor. Konya gibi düz şehirlerde keyif aracı olarak kullanılır, şehriniz inişli çıkışlı ve rampası bol ise zulmeder. 10-12lt yakar.
Ghia X ise kendine has ekstraları vardır, maun direksiyon, koltuk ısıtma(2005lerde olmayabilir emin değilim) Sunroof gibi...

Evet araç ghia x sanruf koltuk ısıtma maun direksiyon hepsi mevcut

2 saat önce, Emrullah Aydoğdu yazdı:

Ben olsam biraz biner keyfini sürerdim. Belirttiğiniz gibi ise bir test sürüşü sonrası  bütün fikriniz yeniden değişebilir.

Seri olması daha önemli benim için , uzun yolda 3000 devir 100-110 km hız yapan arabayı hiç seveceğimi sanmıyorum ,ben aracın 3000 devirde kaç km hız yaptığına çok takarım :) niye bilmiyorum ama takıntılıyım bu konuya ,  dizellerine bakmayı düşünüyorum tabi temizi ve az kilometrelisi ne kadar bulunur o da ayrı konu , aslında pek düşünmediğim bir araçtı ama birden önüme çıkınca sizlere danışmak istedim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Vuruşkan

bende daha önce 2001 model otomatik-lpgli vardı. aldım. keyifle bindim sorunsuzdu ama çok yaktığı için ve gezmeyi sevdiğim için sattım. sonra çok araba değiştirdim. Bindiklerimde istediğim tadı alamadım kaşıntı tuttu. 2006 ghia-x buldum, foruma sordum alma dediler. birkaç kişinin tutarlı ve olumlu yorumuyla tekrar otomatik-lpgli aldım. yine pişmanlık... herşey güzel hoş araba donanımlı bir yere gittiğin zaman farkediliyorsun. ama gel gelelim hantallık filan değil, başka birşey otomatik-lpgli mondeoda ki. Çok detaylara girmeyeyim, sana 2 kere bu araçların sahibi olmuş birisi olarak tavsiyem,

mk3 mondeoyu dizel otomatik al, dizel manuel al, lpgli manuel al ama lpgli otomatik alma....

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Uğur Kaya

eksi yönleri çok olmasına rağmen

bence ghia x her türlü değerlendirilir 

mondeo fiyatına o dolulukta ve yol tutuşuna sahip başka bir araç zor bulunur

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersin Alan

Aynı aracın dizel otomatik sizin kriterlerinize daha uygun cok güçlü seri bir araç 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Yerden yere vurmuşsunuz güzelim arabayı. Biz Türk'ler gaza basmaya çekindiğimiz için, bu arabalar bize hantalmış gibi geliyor. Hantaldan kastınız nedir yahu? Yokuşlarda dizel gibi olmasa da öyle bayılma gibi durumları yok. Siz gaza basmassanız araba gitmez elbet. Ben yokuşlarda dip gaz yapıyorum mesela, araba vitesi küçültüp devrini alınca gayette güzel gidiyor. Şehiriçinde de devirli kullanırsam bir araca göre oldukça seri.2000 dizelle karşılaştırmayın bu arabayı Allah aşkına. 

Tekrar söylüyorum, az yaksın diye gaza basmaya korkarsanız, turbo veya dizel araçlar hariç tüm araçlar  hantaldır.

30 bin civarında hangi araba da bu prestij var?

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Yerden yere vurmuşsunuz güzelim arabayı. Biz Türk'ler gaza basmaya çekindiğimiz için, bu arabalar bize hantalmış gibi geliyor. Hantaldan kastınız nedir yahu? Yokuşlarda dizel gibi olmasa da öyle bayılma gibi durumları yok. Siz gaza basmassanız araba gitmez elbet. Ben yokuşlarda dip gaz yapıyorum mesela, araba vitesi küçültüp devrini alınca gayette güzel gidiyor. Şehiriçinde de devirli kullanırsam bir araca göre oldukça seri.2000 dizelle karşılaştırmayın bu arabayı Allah aşkına. 
Tekrar söylüyorum, az yaksın diye gaza basmaya korkarsanız, turbo veya dizel araçlar hariç tüm araçlar  hantaldır.

30 bin civarında hangi araba da bu prestij var?

Fiyat performans aracı evet ama dizel de çok tahrikkar ve keyifli valla paşam... [emoji41]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Dizelle kıyaslamayın.İllaki keyiflidir. Hele o traktör sesi, insanı mest ediyor.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Dizelle kıyaslamayın.İllaki keyiflidir. Hele o traktör sesi, insanı mest ediyor.

Traktör candır, Euro 3 hemi de...
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

Motor sesi sağlam motorda çok yok dizelde. Ama otomatik alcaksam benzinli alırım. Dizel otomatik de öyle büyük bir performans sahibi değil. Hatta yakıt konusunda da müsrif. LPG 2.5 den olsa karma 12 litre yaksa 30 kuruş. Aynı şartta 4.5 den mazot alan dizel 8 litreden az yakmaz.

tarihinde Mustafa Tüfekçi tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Koray Demir
9 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Motor sesi sağlam motorda çok yok dizelde. Ama otomatik alcaksam benzinli alırım. Dizel otomatik de öyle büyük bir performans sahibi değil. Hatta yakıt konusunda da müsrif. LPG 2.5 den olsa karma 12 litre yaksa 30 kuruş. Aynı şartta 4.5 den mazot alan dizel 8 litreden az yakmaz.

Mazot pahalı demiyorsun da ?

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

3.89dan aldım desem[emoji12]
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bende buluyorum 4 liranın altına ama kredi kartı kampanyaları ile bp den po dan alıyorum aynı paraya geliyor kampanya ile. LPG de 2.29 a kadar var [emoji14] rakamlar ortalama diyelim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Bende buluyorum 4 liranın altına ama kredi kartı kampanyaları ile bp den po dan alıyorum aynı paraya geliyor kampanya ile. LPG de 2.29 a kadar var [emoji14] rakamlar ortalama diyelim

Tp candır ağa
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Tp candır ağa

Ben de TP den loyalty kart ile alıyorum baya indirim oluyor hele bir de fiş almaz isem [emoji14]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Ben de TP den loyalty kart ile alıyorum baya indirim oluyor hele bir de fiş almaz isem [emoji14]

Loyalty card nedir Gurban [emoji33]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...