İçeriğe Yönlendir

Citroen C5 - Motor sorunu

Hamit inan

Recommended Posts

Hamit inan

Arkadaşlar merhaba. Bir arkadaşımda 2009 C5 var. Aşağıdaki hata kodlarını aldık. Kurcalamaya başlamadan önce fikirlerinizi alayım dedim.

p0104- Kütle hava akış sensörü, sinyal: elektrik arızası sürekli ( Gaz verip çektikçe giren hava miktarı değişiyor, hava giriş sıcaklığını ölçebiliyor. Kontrolünde arızaya rastlamadım.)

P1351- Ön ısıtma rölesi, kızdırma bujileri beslenemedi ( Araç dizel sanırım kızdırma bujileri kesik).

p0571- Fren kontak sinyali ABS/ESP tarafından gönderilen ana switch bilgisi hatalı ( Pedalı kontol ettik basılıp bırakıldığında kontrol cihazında kapalı açık diyor devre.)
Fikirlerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Hamit inan
23 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

silip tekrar denediniz mi?

3 defa denedik hocam arızalar kalıcı. Silinse de yeniden oluşuyor.

8 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Akü kontrol edildi mi?

1 Sene önce takıldı çalışır halde iken 14.5 V gösteriyor

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Maf sorunlu gözüküyor, cikma bi tane ile denemekte fayda var. Isitma bujileri icin yoneten bir role var, once o kontrol sonrasinda bujilerin kontrolu. Son sorun ickn abs kablolari, teker bilyalalari, stop ampulleri kontrol edilmeli. Abs calisiyor mu su durumda? Esp lambasi yaniyor mu?

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

yabanci bir forumda c6 ile ayni sorunu yasamis birisi: problem fren müsüründen cikmis. yeni aldigi müsürün yaninda ayrica bir kablo da varmis. degistirdikten sonra 104 ve 571 arizasi kaybolmus (mantiksiz gelse de adamin dedigi bu sekilde, tahminim bozuk olan fren müsürü anlik olarak bir sekilde hava akis sensörünün akimini kesiyor veya cakisiyor.)

öbürü kendinizde demissiniz zaten. Muhtemelen isitma bujisi/leri bozulmus

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
6 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Maf sorunlu gözüküyor, cikma bi tane ile denemekte fayda var. Isitma bujileri icin yoneten bir role var, once o kontrol sonrasinda bujilerin kontrolu. Son sorun ickn abs kablolari, teker bilyalalari, stop ampulleri kontrol edilmeli. Abs calisiyor mu su durumda? Esp lambasi yaniyor mu?

ABS yi açacak kadar sert fren yapılınca hataya düşüyor. Bazen yapıyor bazen yapmıyor

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)
15 dakika önce, Mehmet YILDZ yazdı:

ABS yi açacak kadar sert fren yapılınca hataya düşüyor. Bazen yapıyor bazen yapmıyor

o zaman is degisebilir. Yukarida söyledigim adamdaki hata arabayi her calistirmada düsüyormus. Fren leri degistirdiniz mi bu aralar veya o bölgelerde herhangi bir islem yapildi mi? okuyucularda sorun olabilir, yeni takilan prya veya tekerlek rulmani varsa onlardaki abs sensöründe sorun olabilir

Bu arada frenlerde falan led yok degil mi?

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Aynı anda bunca farklı parçalarda kalıcı arıza bana hep şüpheyle yaklaşılması gerekiyor dedirtmiştir. Elektrik tesisatı soket vb. Titizlikle incelenmeli. Bu motoru tanıyan bir ustada

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...