İçeriğe Yönlendir

Seat İbiza 1.0 Eco Tsi DSG Hakkında

Mert Üçkaleler

Recommended Posts

Mert Üçkaleler

Merhaba,

Başlıkta belirttiğim aracı almak üzereyim sizlere bir danışmak istedim. 

Seat İbiza 1.0 Eco Tsi DSG  şuan alınır mı? İkinci el 2016 model 5-10 Bin Km aralığında olacak. Muhtemelen 55 Bin TL civarında bitecek. Belki 1 ay sonra yeni kasası satışa çıkacak. Fakat yeni kasa gelse dahi şuan ki fiyatlara eşdeğer mi satılır ? Yoksa yeni Leon da olduğu gibi yaklaşık 5-10 bin lira gibi zamlı mı gelir ?

Yorumlarınızı beklerim,

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

İbiza kullanıcısı olarak fikirlerimi belirteyim.Yeni kasa şuanki fiyatın baya bir üzerinde gelir şahsi fikrim ama beklenebilir çok yakışıklı olmuş.Temmuzda gelecek.Motor ve şanzımana diyecek bir söz yok gayet performanslı ve ekonomik Murat abi görürse fikir verir.Ben 1.2 tsi 90 lık sahibiyim arka yaşam alanı ve yüksek süratteki davranışları haricinde hiç sıkıntım yok neticede B segmenti bir araba.Style plus almaya çalışın aradaki farka değer.Bu fiyata alınabilecek mantıklı ve dolu bir araba.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

1.0 ecotsi çok iyi bütçe müsaitse ısrarla tavsiye ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Son zamanlarda ( son 1 yıldır ) yenilenen araçların bir önceki kasası ile aralarında olumlu yönde çok farklar görüyorum.Çok test yapan tecrübeli biri olarak fikrimi yazmaktayım. Biraz bekleyip azda bütçenizi zorlayıp yenisini almanızı tavsiye ederim. Aradaki fiyat farkını hepsi hakediyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

1.0 TSI DSG harika bir kombinasyon. İstanbul dan aldık arkadaşıma Rize ye her türlü şartlarda denedik. Demeyin ki 1.0 bir arabaya biniyorum. Beklemediğim derecede harika bir performans. Yol tutuş çok tatmin etti. Bir yerde önümüzdeki araç laaap diye durunca ani bir manevra 90 100 le giderken frene bile basamadan direksiyonu kırdım arabayı aldığımız gün kaza yapıyorduk yani :D  Yakıt tüketimi bildiğim kadarı ile şehir içi şu an 6 litre.

Sizin handikapınız yeni kasayı bekleyeyim mi beklemeyeyim mi. Şunu da hatırlatayım yeni kasa alsanız da 2017 model diye alacaksınız. 2018 diye alınacak olsa idi bekleyin derdim ama ülkemde yarın ne olacağı belli olmuyor. Yarın araç fiyatları düşecek şeklinde açıklama olmadığı sürece ben bu gün arabamı alır binerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu

1.0 ECO TSİ kullanıcısı olarak aracın performansından, yakıt tüketiminden, donanımından çok memnunum. ortalama hızım 50 km/h ( 15.000 km ortalaması )

yakıt tüketimim 5.8 lite /100 km.

bagaj diğer b segmenti araçlara göre biraz daha geniş olmasından ötürü arka diz mesafesi dar. arka da oturmak çok keyifsiz.

style PLUS paket tercih edin. 

plus paket te arka park sensörü, yağmur ve far sensörü 6.5 inç multimedya ekran. katlanır ayna gibi bir kaç extra özellik var.

arka diz mesafesinin darlığı dışında çok keyifli bir araç. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihan Göllü

Forumun eski üyelerinden Murat SAĞDAŞ'ın aracını düğün için Ankara'ya gittiğimde kullandım. Gerçekten harika bir araç. DSG zaten son 2-3 yıl içerisinde kendisini ıspatladı. Ibiza için üzerinde ki performans çok fazla. Bu arada donanımı ne olursa olsun gönderin Murat'a doldursun aracınızı. :D Adam Türkiye de bir ilki gerçekleştirmiş. Uzak kalınca bende sonradan öğrendim.

Videosu vardı. Hatta konusunu açayım bilmeyenlerde faydalansın. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler
18 saat önce, Oğulcan Akıncıoğlu yazdı:

İbiza kullanıcısı olarak fikirlerimi belirteyim.Yeni kasa şuanki fiyatın baya bir üzerinde gelir şahsi fikrim ama beklenebilir çok yakışıklı olmuş.Temmuzda gelecek.Motor ve şanzımana diyecek bir söz yok gayet performanslı ve ekonomik Murat abi görürse fikir verir.Ben 1.2 tsi 90 lık sahibiyim arka yaşam alanı ve yüksek süratteki davranışları haricinde hiç sıkıntım yok neticede B segmenti bir araba.Style plus almaya çalışın aradaki farka değer.Bu fiyata alınabilecek mantıklı ve dolu bir araba.

Style Plus geniş ekrandan dolayı tercih sebebim olur. Onun haricindeki donanımlar far yağmur sensörü bence gereksiz. katlanır ayna mantıklı :) Bende motor ve şanzıman kombinasyonuna hasta oldum.

Arada 1.2 Tsi Fabia 110 Bg DSG lerede bakıyorum . şahsen o araç'da hoşuma gidiyor ama ibizadan en az 5.000 TL fazla . 

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Style Plus geniş ekrandan dolayı tercih sebebim olur. Onun haricindeki donanımlar far yağmur sensörü bence gereksiz. katlanır ayna mantıklı [emoji4] Bende motor ve şanzıman kombinasyonuna hasta oldum.

Bence yenisini bekleyin 1.0 115 ve 95 hp olacak biraz daha hafif mqba0 platformunda yapılıyormuş.Daha geniş daha teknolojik [emoji4]

Ancak şuanki kasa ihtiyacınızı karşılayaksa çokta beklemeyin alın geçin.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler
16 saat önce, M.Fatih Yüce yazdı:

Son zamanlarda ( son 1 yıldır ) yenilenen araçların bir önceki kasası ile aralarında olumlu yönde çok farklar görüyorum.Çok test yapan tecrübeli biri olarak fikrimi yazmaktayım. Biraz bekleyip azda bütçenizi zorlayıp yenisini almanızı tavsiye ederim. Aradaki fiyat farkını hepsi hakediyor.

Yorumlarınız için çok teşekkürler. Bende yeni kasayı beklemeyi tercih ederim ama Tsi+DSG donanım şuan bile 62 Bin Küsür iken yeni kasada en az 70.000 TL olacaktır. Benim   bütçem maks. 55.000 TL. Malesef o bütçeye çıkma imkanım yok Belki bir sene sonrada yeni kasayı alırız hem ikinci ele düşmüş olur hocam :) 

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler
1 dakika önce, Oğulcan Akıncıoğlu yazdı:

Bence yenisini bekleyin 1.0 115 ve 95 hp olacak biraz daha hafif mqba0 platformunda yapılıyormuş.Daha geniş daha teknolojik emoji4.png

Ancak şuanki kasa ihtiyacınızı karşılayaksa çokta beklemeyin alın geçin.

Yenisini bekliyim ama şimdiki gibi style paket en az 70.000 olur diye tahmin ediyorum. 95 Hp olan belki daha ucuz olur atmosferik mi ? yoksa Tsi+DSg kombinasyonu gelir mi 95 Hp De?

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Yenisini bekliyim ama şimdiki gibi style paket en az 70.000 olur diye tahmin ediyorum. 95 Hp olan belki daha ucuz olur atmosferik mi ? yoksa Tsi+DSg kombinasyonu gelir mi 95 Hp De?

1.0 75 95 ve 115 gelecek temmuzda ekimde 1.5 evo tsi 150 hp yıl sonu 1.6 tdi gelecek.
75 lik atmosferik diğerleri tsi. 95 lik veya 115 likten birinde dsg olacak ama net hatırlayamadım.
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler
5 saat önce, Metin Akbal yazdı:

1.0 TSI DSG harika bir kombinasyon. İstanbul dan aldık arkadaşıma Rize ye her türlü şartlarda denedik. Demeyin ki 1.0 bir arabaya biniyorum. Beklemediğim derecede harika bir performans. Yol tutuş çok tatmin etti. Bir yerde önümüzdeki araç laaap diye durunca ani bir manevra 90 100 le giderken frene bile basamadan direksiyonu kırdım arabayı aldığımız gün kaza yapıyorduk yani :D  Yakıt tüketimi bildiğim kadarı ile şehir içi şu an 6 litre.

Sizin handikapınız yeni kasayı bekleyeyim mi beklemeyeyim mi. Şunu da hatırlatayım yeni kasa alsanız da 2017 model diye alacaksınız. 2018 diye alınacak olsa idi bekleyin derdim ama ülkemde yarın ne olacağı belli olmuyor. Yarın araç fiyatları düşecek şeklinde açıklama olmadığı sürece ben bu gün arabamı alır binerim.

Bende internetten araştırmalarımda motor + performans ve şanzıman kombinasyonu olarak olumsuz bahseden kimseyi görmedim. 9.3 fabrika verisi çok iddialı ve yeteli. bildiğiniz şaka makinası ışıklarda.  Yakıt tüketimi gazlamadığım zaman istanbul içi 6 Litreyi geçmez eminim.  Yol tutuş konusunda benimde bir tanıdığımda 1.2 tsi 90 hp var virajlarda zorluyorum olumsuz durum yaşamadım derdi hep.

1 dakika önce, Oğulcan Akıncıoğlu yazdı:

1.0 75 95 ve 115 gelecek temmuzda ekimde 1.5 evo tsi 150 hp yıl sonu 1.6 tdi gelecek.
75 lik atmosferik diğerleri tsi. 95 lik veya 115 likten birinde dsg olacak ama net hatırlayamadım.

Bence %99 95 hp olan manuel olur. Şuan da 90 Hp manuel 110 Hp DSG satışı var. Yeni kasalarda 5 er Hp artış sağlanmış gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bende internetten araştırmalarımda motor + performans ve şanzıman kombinasyonu olarak olumsuz bahseden kimseyi görmedim. 9.3 fabrika verisi çok iddialı ve yeteli. bildiğiniz şaka makinası ışıklarda.  Yakıt tüketimi gazlamadığım zaman istanbul içi 6 Litreyi geçmez eminim.  Yol tutuş konusunda benimde bir tanıdığımda 1.2 tsi 90 hp var virajlarda zorluyorum olumsuz durum yaşamadım derdi hep.

Suspansiyon cok yumusak olmasina ragmen yol tutusu basarili buldum ki ustelik kendi aracim Astra J yol tutus konusunda iddiali araclardan.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler
3 saat önce, Ali Tatlısu yazdı:

1.0 ECO TSİ kullanıcısı olarak aracın performansından, yakıt tüketiminden, donanımından çok memnunum. ortalama hızım 50 km/h ( 15.000 km ortalaması )

yakıt tüketimim 5.8 lite /100 km.

bagaj diğer b segmenti araçlara göre biraz daha geniş olmasından ötürü arka diz mesafesi dar. arka da oturmak çok keyifsiz.

style PLUS paket tercih edin. 

plus paket te arka park sensörü, yağmur ve far sensörü 6.5 inç multimedya ekran. katlanır ayna gibi bir kaç extra özellik var.

arka diz mesafesinin darlığı dışında çok keyifli bir araç. 

Hocam zaten 2 kişilik bir aileyiz arka koltuk yolculuğu çok fazla olmuyor . Ayda yılda bir. Şuan ki aracım da 1.25 fiesta olduğu için boyut konusunda bagaj olsun arka yaşam alanı beni çok rahatsız etmez ben biraz performans ve otomatik vites ihtiyacı için istiyorum.

Plus paket evet keyifli ama en az 2.000 TL farkettiriyor. Bütçem biraz kısıtlı olduğundan maks. yüksek yıl ( 2016 ve üzeri ) Min. düşük kilometre ( Maks. 10.000 Km ) arayışındayım.

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Suspansiyon cok yumusak olmasina ragmen yol tutusu basarili buldum ki ustelik kendi aracim Astra J yol tutus konusunda iddiali araclardan.

Yol tutuş güzel virajlarda.Benim bahsettiğim durum otoyol sürüşleri 180 190 gibi hızlar.Benim beklentim çok [emoji4]Normal kullancıya yeterde artar.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler
Bir saat önce, Cihan Göllü yazdı:

Forumun eski üyelerinden Murat SAĞDAŞ'ın aracını düğün için Ankara'ya gittiğimde kullandım. Gerçekten harika bir araç. DSG zaten son 2-3 yıl içerisinde kendisini ıspatladı. Ibiza için üzerinde ki performans çok fazla. Bu arada donanımı ne olursa olsun gönderin Murat'a doldursun aracınızı. :D Adam Türkiye de bir ilki gerçekleştirmiş. Uzak kalınca bende sonradan öğrendim.

Videosu vardı. Hatta konusunu açayım bilmeyenlerde faydalansın. ;)

Valla müthiş olmuş eline sağlık . Keşke aramızda olsaydı. Onuda darlardım sorularımla :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...