İçeriğe Yönlendir

Kapadokya Gezisi ve Memnuniyet

Özgen Acar

Recommended Posts

Özgen Acar

Merhaba arkadaşlar 

19 Mayıs günü Samsun'dan sabah yola çıktık ve Kapadokya'ya doğru yol aldık 

Ürgüp,Göreme,güvercinlik vadisi,ıhlara vadisi,yeraltı şehri,atla gezinti,atv gezisi,şarap fabrikaları ve daha birçok yapabilecek aktivite var,bize 3 gün yetmedi bi 3 gün daha olsa olurmuş gerçekten..

Beni asıl memnun eden kısım işletmecilerin insanlara olan tavrı karadenize göre çok daha memnun edici,sanırım bunun sebebi yıllardır yabancı turistlerle haşır neşir olmaktan dolayı kendilerini yetiştirmişler...Yıllardır karadenizde gitmediğim yer kalmadı fakat burada rahat ettiğim kadar hiçbir yerde rahat etmedim..Bu deneyimi 2 farklı otel işletmecisinden ve yemek yerlerinden,hediyelik eşya satan yerlerden edindim,illaki her yerde suratsız işletmeciler vardır fakat burada ağırlıklı olarak herkes güleryüzlüydü:)

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Fotoğraf illa ki çekilmiştir. Yok mu burada paylaşılacak güzel fotoğraflar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

bende balayımın ilk üç gününü kapadokyada geçirdim gerçekten memnun kaldım dediğiniz gibi :)

Yorum bağlantısı
Özgen Acar
6 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Nerede kaldınız ?

İlk gün Taşlardan evler butik otel ikinci gün Sota Cappadocia adlı otelde kaldık ikincisinden daha fazla memnun kaldım kahvaltı ilgi alaka süperdi işletmecisi Nil Hanım çok güzel ağırladı bizi

30 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Fotoğraf illa ki çekilmiştir. Yok mu burada paylaşılacak güzel fotoğraflar :)

İşyerindeyim akşam atıcam mutlaka :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

Özgen Bey merhaba,

Bayram sonrası doğu karadenizde ailece 2 gece konaklamalı kısa bir tur düşünüyorum. Özelden de yazabilirdim ancak forumdaki değerli arkadaşlar da faydalansın diye genele yazıyorum. Anlaşılan karadeniz hakkındaki bilgileriniz bizlere faydalı olacaktır.

Hazır konusu da açılmışken, samsundan hareketle  iki günde nereler gezilebilir ? Nerede  kalınabilir? 

Allah herkese sağlık, ağız tadı versin ve güzel ülkemizin her tarafınız gezmeyi nasip etsin.

Teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özgen Acar
1 dakika önce, Emrullah Aydoğdu yazdı:

Özgen Bey merhaba,

Bayram sonrası doğu karadenizde ailece 2 gece konaklamalı kısa bir tur düşünüyorum. Özelden de yazabilirdim ancak forumdaki değerli arkadaşlar da faydalansın diye genele yazıyorum. Anlaşılan karadeniz hakkındaki bilgileriniz bizlere faydalı olacaktır.

Hazır konusu da açılmışken, samsundan hareketle  iki günde nereler gezilebilir ? Nerede  kalınabilir? 

Allah herkese sağlık, ağız tadı versin ve güzel ülkemizin her tarafınız gezmeyi nasip etsin.

Teşekkür ederim.

Merhaba Emrullah Bey 

Trabzonda kalmanıza gerek yok gezilecek yerler 1 günde gezilebilir,kalıcaksanız da uzungölde kalabilirsiniz ama bana kalırsa rizeye geçip ayderde konaklamak en iyisi

Öncelikle umarım bir önyargı ile yaklaşmamışsınızdır doğal güzellik olarak hayran kalacağınıza eminim :)

Samsun-Vezirköprüde tekne ile kanyon gezisi yapabilirsiniz

-Salıpazarında güzel balık yerleri mevcuttur fiyatları da uygundur

-Samsun bafra yolu üzerinde Turan ustada pide yiyebilirsiniz

-Havza da kaplıcalara gidebilirsiniz

Ordu-Boztepe manzara seyretmek için ideal arabanızı aşağıya park edip teleferikle çıkabilirsiniz

Ana yol kenarında Köfteci burhan vardır orada köfte yemenizi tavsiye ederim 

Trabzon-Atatürk köşkünü ziyaret etmenizi öneririm

-Sümela manastırı

-Ayasofya müzesi

-Çal mağarasını gezebilirsiniz

-Uzungöl

Rize- Ayder yaylası (Fırtına deresi kenarından çıkacaksınız onu da görmüş olursunuz,rafting yapabilirsiniz)

-Pokut yaylası(bulutların üstünde harika bir yer fakar 4x4 araç gerekli,taksiyle de çıkabilirsiniz duster ile çıkartıyorlar

Aklıma geldikçe eklerim ,yardımcı olabildiğim her konuda elimden geleni yaparım umarım güzel bir tatil geçirirsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

Özgen Bey, Samsun Yakakentliyim. Samsun civarını gelip geçerken hallediyoruz da Doğu tarafa hiçi geçemedik.

Anladığım kadarı ile bir gece uzungölde bir gece de ayderde kalmayı tavsiye ediyorsunuz.

Hanım ve iki kızla birlikte çok hareketli şeyler yapamayabilirim.

Artık güzergah üzerindekiler için ayrıca irtibata geçeriz.

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Emin Önal
20 dakika önce, Özgen Acar yazdı:

-Samsun bafra yolu üzerinde Turan ustada pide yiyebilirsiniz

Aklıma geldikçe eklerim ,yardımcı olabildiğim her konuda elimden geleni yaparım umarım güzel bir tatil geçirirsiniz

Hemşerim çok güzel anlatmış, özetlemişsin ancak düzeltmek isterim, Pide Terme'de yenir. :fiuw:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Özgen Acar
(düzenlendi)
8 dakika önce, Emrullah Aydoğdu yazdı:

Özgen Bey, Samsun Yakakentliyim. Samsun civarını gelip geçerken hallediyoruz da Doğu tarafa hiçi geçemedik.

Anladığım kadarı ile bir gece uzungölde bir gece de ayderde kalmayı tavsiye ediyorsunuz.

Hanım ve iki kızla birlikte çok hareketli şeyler yapamayabilirim.

Artık güzergah üzerindekiler için ayrıca irtibata geçeriz.

Teşekkür ederim.

Rica ederim eğer yolu göze alırım derseniz artvinde macahel bölgesinde camili köyü(sınır köyü) var korunmaya alınmış bir alan doğasına hayran kalırsınız..en kaliteli ballar da bu bölgeden çıkar 

Dağ yolundan gidiliyor ama manzara muhteşem biz ağustos ayında gitmiştik yolun bir kısmında hala kıştan kalma yığıntı kar duruyordu,rakımı siz düşünün:biggrin:

tarihinde Özgen Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özgen Acar
12 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kapadokya güzeldir.. 

Önceden haber vermek şartıyla, sponsor otelimizden de hizmet alabiliriz..

http://www.historicalgoremehouse.com/ 

teşekkürler haziran ayında tekrar gitmeyi düşünüyoruz,diğer arkadaşlar adına da sorayım forum indirimi mevcut mudur  ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
6 dakika önce, Özgen Acar yazdı:

teşekkürler haziran ayında tekrar gitmeyi düşünüyoruz,diğer arkadaşlar adına da sorayım forum indirimi mevcut mudur  ?

Mevcut. yardımcı olurlar... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
27 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Mevcut. yardımcı olurlar... 

Valla yazdık bir kenara Okullar kapansın inşallah uğramaya çalışacağız. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

valla benim de niyetim var. hiç gitmedim. tavsiye eder misiniz? kaç günde gezilir? ne yenir ne içilir? çevresindeki günü birlik gezilecek yerler var mıdır?

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Geçen yıl forumca gidecektik kısmet olamadı. Hep görmeyi arzu ettiğim bir bölge.Bu sene sonbaharda okullar kapandıktan sonraya niyetim var.

Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu
16 saat önce, Özgen Acar yazdı:

Rica ederim eğer yolu göze alırım derseniz artvinde macahel bölgesinde camili köyü(sınır köyü) var korunmaya alınmış bir alan doğasına hayran kalırsınız..en kaliteli ballar da bu bölgeden çıkar 

Dağ yolundan gidiliyor ama manzara muhteşem biz ağustos ayında gitmiştik yolun bir kısmında hala kıştan kalma yığıntı kar duruyordu,rakımı siz düşünün:biggrin:

Düşüneceğim ama biraz araştırmam gerek gibi hissettim.

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
14 dakika önce, Emrullah Aydoğdu yazdı:

Haşmet abi gerçekten çok güzelmiş. Fiyatta anlaşırsak yer sorunu çözülmüş demektir.

Sahibi Mehmet demircidir. Selamımı söyleyin (dede deyin) mümkünse yardımcı olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu
18 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kapadokya güzeldir.. 

Önceden haber vermek şartıyla, sponsor otelimizden de hizmet alabiliriz..

http://www.historicalgoremehouse.com/ 

emmi.

yaz şenliği ile ilgili bir gelişme var mı? 

hazır izinler şekillenmeye başlamışken, bir el atsanız diyorum. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4 saat önce, Ali Tatlısu yazdı:

emmi.

yaz şenliği ile ilgili bir gelişme var mı? 

hazır izinler şekillenmeye başlamışken, bir el atsanız diyorum. 

Bundan sonra şenlik şeklinde düşünmüyoruz Ali'cim. Çünkü çoğu izin alamıyor ve bir çoğumuz için ciddi maliyet oluşturuyor. 

Yılda iki defa günlük ve farklı bölgeler şeklinde düşüncelerimiz var. 

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu
29 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bundan sonra şenlik şeklinde düşünmüyoruz Ali'cim. Çünkü çoğu izin alamıyor ve bir çoğumuz için ciddi maliyet oluşturuyor. 

Yılda iki defa günlük ve farklı bölgeler şeklinde düşüncelerimiz var. 

tüh..

final yapaydık. öyle bitireydik. çoluk çocuk olunca gelmek daha kolay oluyordu. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...