İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2 - LPG Kiti Tavsiyesi

Samet Çangal

Recommended Posts

Samet Çangal
(düzenlendi)

Merhaba 1997 mondeo mk2 için hangi marka lpg kiti önerirsiniz?

tarihinde Samet Çangal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Bende atiker var, çok şükür bir sıkıntı yaşamadım. Geçen sene haziran da aldım filtre değişirdim sadece, bide su hortumlarını kendim eskimiş diye değiştim geçen gün. Daha önce ne zaman takılmış bilmiyorum ama iyi usta işi var. Sıkıntım yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Samet Çangal

Örneğin yeni bir atiker ile yeni bir prins veya brc kullanım ömrü,yakıt tasarrufu açısından fark eder mi?atiker gold 1400 civarında.zavoli 2500 brc 3.500 prins 4000 civarında.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Şahsi düşüncem olarak söylüyorum, kalite olarak çok farklar var tabiki ama hemen hemen hepsi bakımı düzgün yapıldıktan sonra aynı verimde çalışır. Tüketim olarak çeşitli markalar var ama arkadaşlarla yakıtlarımız 0.5 veya 1 lt farklılık gösteriyor. O da kullanım şekli, bölge vs etkisi. Kısaca hepsi bir avuç civata, hepsi toprağa karışacak :D bütçen neye el veriyorsa onu taktır. Kafamda soru işareti kalmasın, aklıma takılmasın diyorsan brc zavoli taktır. Bana göre hepsi aynı. Ha birinin enjektörü 100 binde bir değişir, diğerinin 80 binde bir. O kadar da dert değil benim için 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kaan Kalıt

7 ay önce Mondeo Mk2 aldım. Zavoli vardı üzerinde. 8 yıl önce taktırmış eski sahibi. Neredeyse hiç bakım yaptırmamış, filtre kurum tutmuştu ben değiştirirken. Fakat hiç ayar bile yapmaya gerek yok dedi değişmesi gerekenleri değiştirdikten sonra. 10 litre falan yakiyor. Bence çok iyi ama diğer markaları bilmem.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İyi usta kaliteli bir kit. Yıllarca sorunsuz ve ekonomik kullanım.
Usta önemli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Atiker gold yeterli, ekonomi olsun diye lpg taktırıyorsun gidip 4.000 TL lik tesisata bizim arabalarda gerek yok.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar

bende teleflex var ama ustası yok malesef :( bi ustası olsa gidip bakım yaptıracağım 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
12 saat önce, Ahmet Said Avşar yazdı:

bende teleflex var ama ustası yok malesef :( bi ustası olsa gidip bakım yaptıracağım 

Brc'nin filtresinin içi bunun filtresinin içine uyuyordu galiba :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar

Filtresi falan var,değiştirdim onları ama servisi olmayınca canım lpg nin adam akıllı bir bakımını yaptiramiyorum

Brc'nin filtresinin içi bunun filtresinin içine uyuyordu galiba [emoji4]

Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
Gittiği yere kadar kullanıp.. sonra söküp atacaksın Ahmet [emoji4]

Öyle olacak muhtemelen [emoji23]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Said Avşar
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Gittiği yere kadar kullanıp.. sonra söküp atacaksın Ahmet :)

biraz evvel tunalı motor ile konuştum,teleflex sisteme halen bakım yaptıklarını belirttiler :bravo:

cumartesi geliyorum öyleyse dedim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hımm Güzel bilgi.. 

Benim 99 mondeoda da teleflex vardı ve tunalı takmıştı... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Alper Gündoğdu
(düzenlendi)

1998 Mondeo GLX 1 senedir Atiker Nanofast kullanıyorum 1000 tl ye taktırmıştım.Satacağım araç fazla masraf etmeyeyim dedim ama yakıt düşünce satmaktan vazgeçtim :)

Muğla - Kale- Denizli yolunda 298 km de 29 lt yakıt tüketimim oldu.Lpg Ayrancı Gruba ait Pamukkale Gaz

Yine Muğla - Aydın - Kuşadası yolunda 346 km 33 lt yakıt tüketimim oldu Lpg yine Ayrancı Gruba ait Pamukkale Gaz  ortalama hız 100-115 km arası 1 lt lpg ile ortalama 9,5 - 10,5 km tüketim oldu.Çekinerek aldığım Atiker Nanofast kiti tavsiye edebilirim kullanımdan sonra herkese tavsiye ediyorum.

tarihinde Alper Gündoğdu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...