İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2 - Yağ Eksiltme

Samet Çangal

Recommended Posts

Samet Çangal

Merhaba 1997 mondeo mk2 sahibiyim.1250 km de 1 litre yağ eksiltmesi ve ayda yarım litre su eksiltmesi normal mi?

Kırmızı antifiriz var ve yağ 10/40 mobil

Yorum bağlantısı
Ali Gök
51 dakika önce, Samet Çangal yazdı:

Merhaba 1997 mondeo mk2 sahibiyim.1250 km de 1 litre yağ eksiltmesi ve ayda yarım litre su eksiltmesi normal mi?

Kırmızı antifiriz var ve yağ 10/40 mobil

10 bin km de 10 litre yağ eksiltir nerdeyse bu hesapta. araba zaten 4 5 litre yağ alıyor aşırı anormal bir durum var

Yorum bağlantısı
Samet Çangal

Tanıdıklarıma soruyorum onlarda lpgli araba yağ yakar ford yağ yakar ya da yağını suyunu koy seni 10 sene götürür bunlar zetec motor bunlara kolay kolay bir şey olmaz diyorlar.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Tek çare gözlem. Aracın altına üstüne bakıp yağ ve su kaçağı var mı bakmak lazım. Yoksa da motor yağı sulu sulu yiyor demektir :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

1000 km'de 200 grama kadar yakıyor hepsi.. 

58 dakika önce, Samet Çangal yazdı:

Tanıdıklarıma soruyorum onlarda lpgli araba yağ yakar ford yağ yakar ya da yağını suyunu koy seni 10 sene götürür bunlar zetec motor bunlara kolay kolay bir şey olmaz diyorlar.

Bişey olmuş.. 

Normal değil.. 1000 km'de 200 gram'dan bahsediyor onlar.. 

Yorum bağlantısı
Samet Çangal
(düzenlendi)

Motor ustası 2000 tl civarında masrafı olduğunu hararetten dolayı bu hale gelmiş olabileceğini söyledi.ama yağını suyunu eksik etmezsen bir süre daha kullanırsın dedi.özellikle yokuşlarda çok yağ yakar dedi.

tarihinde Samet Çangal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yağ yakıyorsa 2000x2 olur min. Masraf. Hararet değil de blokta veya swgmanda sorun olduğuna işaret eder. Veya önceden yoğun hararet yaptı. Üst kapak idareten taşlanıp geri takıldı ancak blok içi çok kötü durumda. O zaman masraf 2000 x 3lere gider

Yorum bağlantısı
Samet Çangal
(düzenlendi)

Çağlar bey sıfır motor fiyatı 4500 tl.siz 6000 tl masraf çıkarttınız.

Mobil 10-40 yağ kullanıyorum.

tarihinde Samet Çangal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar bey sıfır motor fiyatı 4500 tl.siz 6000 tl masraf çıkarttınız.
Mobil 10-40 yağ kullanıyorum.

Hiç uğraşmayın sıfır motor koyun.
Rektefiye bu paraları bulur.
Sadece subap değişimi contayla işçilikle 1000 lira.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Rakamlar mesela cinsinden. Ayrıca sıfır motor takılır ise sonraki ruhsata işletme prosedür masrafı kaç tl dendi size?

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen
On 27.05.2017 at 11:23, Çağlar Bayur yazdı:

Rakamlar mesela cinsinden. Ayrıca sıfır motor takılır ise sonraki ruhsata işletme prosedür masrafı kaç tl dendi size?

800-900 TL Arası bişey tutar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...