İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 - Hangi MK3 Alınır?

Süleyman Kartal

Recommended Posts

Süleyman Kartal
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar, 2004-2007 MK3 Mondeo almayı düşünüyoruz. Hem şehir içi hem uzun yolda senede yaklaşık 20-30 bin km kullanılacak. Yakıt olarak benzin+LPG mi dizel mi daha iyi olur? Yakıt tüketimi ve sorunsuzluk açısından hangi model, hangi yakıt türü ve şanzuman, hangi donanım tercih edilmeli? Makyajsız kasada mevcut olup makyajlı kasada giderilen kronik sorunlar, eksiklikler var mı? Genel bir yorum yapabilir misiniz?

Bu arada bütçe 35-40 civarı, temiz bir mk3 bu fiyatlara bulunabilir mi?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bütçeniz tüm modelleri için uygun. Dizel ghia olursa memnun kalırsınız. Kronik sorunu sesli çalışmasıdır, biz çözdük o problemi büyük ölçüde. Onun dışında yakıt tüketimi biraz fazladır hem dizel hem benzinlide. 2.0 motor oldukları için. Ben dizelini kullanıyorum, parasına göre bedava araba bence..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

İkisi de olur, bütçe müsait, dizel daha keyifli olur

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

O bütçeye makyajlı kasa alabilirsiniz. Mümkünse esp'li olsun. Hatta varsa sunroof ta iyi olur yaz vakti 

Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Bence o fiyata mk4 almak yerine dolu dolu temiz bir mk3 almak daha mantıklı olur. Düşük km li olması tercihiniz olsun. Mümkün mertebe esp li olsun. Boya cilaya çok takmayin. Sahibinden alırsanız ikram payı biraz daha fazla olabilir. Buna dikkat edin. Düşük km de donanımlı bir mondeo sizi her açıdan memnun edecektir. Dizel otomatik iyidir ama benzinli manuel de iyinin iyisidir bence.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersin Alan

O fiyatlara Mk4 çok çok zor mk3 olarak dizel otomatik tavsiye ederim bazı sinek misali sorunları olsada yakıt performans kalite fiyat konfor olarak tatmin edici araçlar 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Kesinlikle dizel otomatik tercih edin benzinli otomatiklerin performansi bana kotu geliyor/

Dizel sesli calismasi disinda cok guzel

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Bütçeniz tüm modelleri için uygun. Dizel ghia olursa memnun kalırsınız. Kronik sorunu sesli çalışmasıdır, biz çözdük o problemi büyük ölçüde. Onun dışında yakıt tüketimi biraz fazladır hem dizel hem benzinlide. 2.0 motor oldukları için. Ben dizelini kullanıyorum, parasına göre bedava araba bence..

Ses olayını nasıl çözdün Abi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
2 saat önce, Tamer Topaç yazdı:

Konuyla alakalı değil ama, yıl 2000, 2001 model ford focus  ghia almıştık. Araçtan arkadan bir tıkırtı geliyor, gittim otosana dedimki arkadan ses geliyor. Bindik arabaya içeren bulamadılar, sonra bir usta bagaja bindi gezdik geldik bulamadılar. Kahraman Otasanın Kahraman Ustası hemen çözüm buldu. ''Teybi açarsan sesi duymasın'' :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
12 saat önce, Tamer Topaç yazdı:

Alternatör kasnağı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Alternatör kasnağı..

Şu olay anladım Abi. Benim de torpido arkası izolasyon projem var bakalım
Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Aman dikkatli olun. Söküp takmak zahmetli bir işmiş. Sonrasında trim sesleri olabilir.
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
18 dakika önce, Tamer Topaç yazdı:

Benim arabanın en son torpido arkasından ses geldiğinde devirdaim bozulmuştu.. :)

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
4 saat önce, Kemal Mert yazdı:

Aman dikkatli olun. Söküp takmak zahmetli bir işmiş. Sonrasında trim sesleri olabilir.

Ehil bir ustayla yapılacak ama, şuanlık raftaki bir proje.

3 saat önce, Serkan Toker yazdı:

Benim arabanın en son torpido arkasından ses geldiğinde devirdaim bozulmuştu.. :)

Abi, komple ses yalıtımı. Alt taban halısı sökülecek, torpido komple sökülecek ve komple ses izolasyonu sonrası tekrar montaj. Ben motordan gelen sesi kesmek için düşünüyorum. Sabit hızdaki enjektör sesi çok rahatsız etmeye balşadı. Çözüm olarak bunu düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
8 dakika önce, Tamer Topaç yazdı:

Ehil bir ustayla yapılacak ama, şuanlık raftaki bir proje.

Abi, komple ses yalıtımı. Alt taban halısı sökülecek, torpido komple sökülecek ve komple ses izolasyonu sonrası tekrar montaj. Ben motordan gelen sesi kesmek için düşünüyorum. Sabit hızdaki enjektör sesi çok rahatsız etmeye balşadı. Çözüm olarak bunu düşünüyorum.

verilen emeğe yüksek ihtimal değmeyecektir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
verilen emeğe yüksek ihtimal değmeyecektir. 

İşte bu asıl merak konusu. Yoksa bu kadar düşünmez çoktan yaptırırdım
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Şimdi, Tamer Topaç yazdı:

İşte bu asıl merak konusu. Yoksa bu kadar düşünmez çoktan yaptırırdım

bu işlerin bir çoğu piskolojik. bacanağım benzinli elentraya alt tarada zift mi ne yaptırdı tabana motora yalıtım yaptırdı iyide para harcadı ben en ufak bir fark göremedim çokda dikkat ettim. bide seramik kaplama yaptırdı dünya para verdi onada bi motor sürtmüş 2 kapıyı boyattı dedim vardığın nokta ile başladğın nokta arasında çebince 3 binlira eksik elinde ne var dedim epey bişe anlattıda bana göre sonuç yok.

enjektör sesi dediğiniz klasik mk3 motor sesi mi başka bişeymi?  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
abi hafif müzik aç boşver roket gibi araban var :nazar:

Çok sağolasın ama, herzaman olmuyor işte. Gaza basınca, hızlanınca çıkan ses çok hoş. Sabit hızda giderken çıkan ses gıcık ediyor
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bendeki sogukken biraz sesli ama ısınınca kabine vs ses o kadar gelmiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...