İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 - Hangi MK3 Alınır?

Süleyman Kartal

Recommended Posts

Süleyman Kartal

Dizel ile tüplü kullanım arasında yakıt tüketimi nasıl farkeder sizce?

Mk3ün en önemli sıkıntısı içeriye ses alması mı diyorsunuz

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Normal kullanımda şehiriçi 6.5-7.5 lt. Şehirdışı kullanımda 4.5-6.5 lt. arası tüketimi var.
Ama en önemli unsur, aracın durumu ve kullanım şekli sonrasında da diğer etkenler geliyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Ortalama hız 124km geçen hafta Cc ile 145km/h a sabitledim yol verisi 6.3lt idi.
110km/h ile Cc ile 4.9 idi Aralık ayı... Şehiriçi agresif ve dur kalk kullanım 8.5 i geçmedi şükür

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kemal Mert
10 bin lira indirim yaparsa bencede kaçmaz 

Fiyat yüksek ama Suleyman Bey'in fiyat aralığına denk geliyor. Pazarlıkla biraz daha aşağı çekerse bence bakilabilecek bir araç. Diri duruyor.
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
Şimdi, Kemal Mert yazdı:

Fiyat yüksek ama Suleyman Bey'in fiyat aralığına denk geliyor. Pazarlıkla biraz daha aşağı çekerse bence bakilabilecek bir araç. Diri duruyor.

expertiz için dedikleri şaibeli bana göre tavan hariç boyalı.  değişen konusuna girmemiş

turbo muhtemelen revizyonlu hortumunu değiştirmiş kendineden bakım yaptığını söylemiş yüksek ihtimal revizyon . bana göre yazdıklarından anladığım bunlar

2006 olsa 35 civarı belki konuşulurdu 2005 olanın hiç şansı yok bana göre :) akıbeti bu fiyatta belli aylarca sürünür sonra gerçek piyasa değerine inince satılır

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Araç forum aracı beyler, mazisi bilinmeyen araçlardan değil...

Yorum bağlantısı
Süleyman Kartal
43 dakika önce, Kemal Mert yazdı:

Araç forum üyesine ait ve iki el öncesinden beri forum üyelerindeymiş, kendisiyle de mesajlaşıyoruz. Km orijinal olduğuna göre önemli bir işlem yoktur motorda diye düşünüyorum. Kaportaya dikkat etmedim. Şehir olarak bana uymadığı için şu an beklemede ama ilgilenirsek tabi daha detaylı bilgi alıp ustamıza da gösteririz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Kartal

Arkadaşlar ben 2003 model tam otomatik Corolla kullandım ve şanzumanı performans olarak mükemmel olduğu gibi hiç sorun çıkarmadı. 14 yıllık şanzuman hiç mi tık demez, gerçekten son derece memnundum bu şanzumandan. Jatco yu yeni duyuyorum, Ford marka olarak en son Taunusa binmiştik zira :) Jatco nun sorunsuzluğu övülüyor sanırım birçok yerde. Corolladaki o şanzuman ile kıyaslarsak nasıldır sizce Jatco? Ve hem yarı otomatik hem tam otomatik türü de var mı Jatco nun?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yarı otomatik terimi hatalı kullanımda. Debriyaj sız manuel vitesli eski bir sistem aslında. Direksiyon dan vites değişimi ile karışıyor. O var mk3 jatcoda

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Yarı otomatik terimi hatalı kullanımda. Debriyaj sız manuel vitesli eski bir sistem aslında. Direksiyon dan vites değişimi ile karışıyor. O var mk3 jatcoda

O tarihte varken, şimdi Yen'i akıllarına geliyor direksiyondan vites.
Yorum bağlantısı
Süleyman Kartal

Tabii kastettiğim otomatikleştirilmiş manuel oluyor. Jatconun Ford için ürettiği şanzumanlar bu sınıfta mı? Bir de 4 ileri tam otomatikler var sanırım onlar ne oluyor?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 saat önce, Süleyman Kartal yazdı:

Mk3ün en önemli sıkıntısı içeriye ses alması mı diyorsunuz

Şehir içinde benzinden gürültülü, Uzun yolda benzinliden sessizdir.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tabii kastettiğim otomatikleştirilmiş manuel oluyor. Jatconun Ford için ürettiği şanzumanlar bu sınıfta mı? Bir de 4 ileri tam otomatikler var sanırım onlar ne oluyor?

Otomatik leşmiş manuel dsg denen. Tam otomatik 4 ileri klasik türbinli
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Egr iptal edilmese soğukken de ses gelmez kabine

Abi benim arabada komple sistem yok [emoji56]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Kartal
16 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Otomatik leşmiş manuel dsg denen. Tam otomatik 4 ileri klasik türbinli

Tam otomatik olanlar da Jacto ürünü mü? Örnek olarak 2005-2006 model bir otomatik vites mondeo alırsam şanzuman Jatco mu olmuş olacak? Mk3ün hangi yıl hangi şanzumanla satıldığına dair geniş bilgi içeren sayfa var mı forumda :)

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Şimdi, Süleyman Kartal yazdı:

Tam otomatik olanlar da Jacto ürünü mü? Örnek olarak 2005-2006 model bir otomatik vites mondeo alırsam şanzuman Jatco mu olmuş olacak? Mk3ün hangi yıl hangi şanzumanla satıldığına dair geniş bilgi içeren sayfa var mı forumda :)

dizell otomatiklerin hepsi jatko diye biliyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

MK III dizel otomatikler Jatco
Mk IV dizel otomatikler Aisian
MK IV makyajlı 163 ps. ise PowerShift

MK V' ler dizeller yine PowerShift

En az arıza veren ise Jatco lar.
Zaten üretimin devam etmemesi de bu yüzden ?

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Serhat Işık
(düzenlendi)
On 23.05.2017 at 16:37, Fatih Keskin yazdı:

Kesinlikle dizel otomatik tercih edin benzinli otomatiklerin performansi bana kotu geliyor/

Dizel sesli calismasi disinda cok guzel

Sırf o ses için kullanıyorum jatco dizel i kardeşim.

uzun yolda araç cüssesine göre çok az yakıyor. geçen sene 1600 km yi 4.7-5 lt ile gittim. araba full dolu idi.  bagaj  gırtlağına kadar dolu, 5 kişi seyahat halinde iken  .

tarihinde Serhat Işık tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
24 dakika önce, Serhat Işık yazdı:

Sırf o ses için kullanıyorum jatco dizel i kardeşim.

uzun yolda araç cüssesine göre çok az yakıyor. geçen sene 1600 km yi 4.7-5 lt ile gittim. araba full dolu idi.  bagaj  gırtlağına kadar dolu, 5 kişi seyahat halinde iken  .

Babam da araba dedigin gurleyecek diyor ama bunlar takirdiyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
24 dakika önce, Fatih Keskin yazdı:

Babam da araba dedigin gurleyecek diyor ama bunlar takirdiyor

Abi, baba v8 den bahsediyor galiba ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Kartal

Cevap ve yardımlarınız için teşekkürler. Ankara veya Bursada bahsettiğim özelliklerde Mondeo varsa tavsiyelerinizi de beklerim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...