İçeriğe Yönlendir

Spacer hakkında

Ömer Türkşanlı

Recommended Posts

Ömer Türkşanlı

Merhaba malum yeni jant lastik aldım derken bi ses geldi baktım spacer var, 10mm 2 adet 15 mm 2 adet ama benim bildiğim Ford spacerları fotodaki şekilde... (1.foto)

Ama gelen paketten çıkan ise şöyle(2.foto)

Merak ettiğim şey şöyledir ki; var olan saplamalar uzun tip ile değiştirilebilir mi?

Tşkler31b5f74d7d5dcf14ff0707b0bf89db07.jpg89590c42cad40e4946a3907d2ec5dabc.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Gök

saplamaları zaten sökülüp değişiyor . yani misal lastiği sökerken kopmuştu benimki hyundaide osman usta değişiverdiydi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Abiler yorumlar için teşekkür ederim ama teknik kısıma açarak teknik bir soru sormak istedim.
Teknik olarak soruma hâlâ cevap bulamadım.
Var olan saplama uzun ile değişebilir fikrine sahibim.
Var olan saplamalar ile spacer takılabilir mi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Var olana olmaz. Fordda saplama ve bijon var detayı çok bilmiyorum ama o spacerlar normalde uzun bijonla kullanılıyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Var olana olmaz. Fordda saplama ve bijon var detayı çok bilmiyorum ama o spacerlar normalde uzun bijonla kullanılıyor

Focus 2 de var olan saplama ile kullanıldığı bilgisi alındı ama kullanıcı çok donanımlı değildi.
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Kısa kalır sonuçta riskli. Ben bu parçadan haz etmediğim için mersoya jant bulamıyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Kısa kalır sonuçta riskli. Ben bu parçadan haz etmediğim için mersoya jant bulamıyorum [emoji4]

Passat 1.8t aracım varken alıp kullanmıştım ve çok memnun kalmıştım, artıları olan bir ürün. Hem görsel hem tutunma olarak.
Neyse deneyip göreceğiz bakalım.
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
39 dakika önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

Abiler yorumlar için teşekkür ederim ama teknik kısıma açarak teknik bir soru sormak istedim.

Net olmamakla beraber hatırladığım önceki aracımda spacer de somun yoktu direk takılıyor du. Sonrada lastik. Buradaki somunlar zannedersem bijon sayısını arttırmak için olabilir. Eğer bijon aralığınız ve bijon sayınız spacer deki deliklere uyuyorsa  somunları sökerseniz  spacer ve disinada lastik takılabilir. Somun değiştirme işi bence deneme ile yapılabilir. Araçtaki somunlar yeterlide gelebilir. Karışık oldu biraz ama ben olsam otomobile spacer takmazdim. Dingil mesafesi genişliyor fakat balans tutmama problemleri ortaya çıkıyor yada erken bozuyor.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
57 dakika önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

Orjinal saplamalarla kullanılırsa %90 kısa kalıyor ve bijonlar tam tutmuyor. Aynı saplamaların uzunu varmı araştırmak lazım. Genelde boyları standart oluyor.
Genelde 1. resimdeki gibi kullanılır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Uzun saplama Transitte mevcut onlar ile takılabiliyor...Denedim keza gerek kalmadığı için takmadım.Herkese tşkler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...