İçeriğe Yönlendir

Kia Yeni Niro HYBRID 100 km’de Sadece 3.8 Litre Yakıt Tüketimiyle Guinnes Rekorlar Kitabında...

Recep Demirci

Recommended Posts

Recep Demirci
(düzenlendi)

Brlg6j.jpg

100 km’de sadece 3.8 litre yakıt tüketimiyle Guinnes Rekorlar Kitabı’na giren rekortmen hibrit Niro, şimdi Türkiye’de.

Kaynak:

Model Sayfası

http://www.kia.com.tr/yeniniro/genel-bakis

Kia güzel işler yapıyor

tarihinde Recep Demirci tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Tipi güzel olmuş.  yalnız 3.8 litre rekormu oluyor demekki hybrid arabalarda . ben rekor kırmak için sürsem benim fluance de 3.8 yakar dizel yakıt farkından yine ucuza gelir.  bu işte mantık hatası yokmu hybrid teknoloji ne için gelişiyor çevre kirliliğine karşı dizeli yok etmek mi amaç yoksa az yakan araba yapmak mı ? yada amaç dahadamı farklı 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

rekor :)  dizel canına okur bunun, hibrit kibrit değil adam gibi TAM elektrikli araç istiyoruz....

124.000 TL. imiş, geçiniz bu ara modelleri Mayk lar...yinede böyle bir araç için sanırım iyi fiyatı, tırt arabalar baksanıza kaça satılıyor...

yalnız tipini sevdim Crossover ve içi düdük gibi dar olan sportage den geniş diye yazmışlar...

suv değil ufak bu ayrıca...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Çayırtepe

Belki SUV'ler arasında falan rekortmen olabilir. Motorun 1600cc altında olması Toyota C-HR'a göre vergi avantajı sağlıyor. Fiyatlandırmasını merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Açıkçası ben diğer özelliklerini bilmem ama adını beğenmedim. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Niro  Nirolere gidem ben der gibi, sonradan pişmanlık duyacağımız gibi bir hisse kapıldım şuan :)

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
17 saat önce, Ömer Çayırtepe yazdı:

Belki SUV'ler arasında falan rekortmen olabilir. Motorun 1600cc altında olması Toyota C-HR'a göre vergi avantajı sağlıyor. Fiyatlandırmasını merak ediyorum.

123 bin tl. 

Güzel yapmış adamlar 

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

bu işin piri Toyota alınacaksa Toyota hybrid modeller alınmalı bence.
bu araçların uzun dönem testleri kronik sorunları daha ortaya çıkmış değil. Toyota en az 20 yıllık geçmişi ve birikimi var bu işte

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ön ızgarayı banyo sabunu gibi yapmasalar daha güzel olacak. ama yine de spo ya göre gelişme var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
23 saat önce, Ömer Çayırtepe yazdı:

Hibritlerin ötv sabit diye biliyorum, mtv'den mi fark ediyor?

Yorum bağlantısı
Ömer Çayırtepe
2 dakika önce, Emre Şimşek yazdı:

Hibritlerin ötv sabit diye biliyorum, mtv'den mi fark ediyor?

Sabit değil ama 2016 sonundaki düzenleme aklımda yanlış kalmış. 1800cc'ye kadar %45 olarak geçerliymiş, Yani CHR ile aynı vergi diliminde oluyor sanırım. Ama bir de son ÖTV zammı var tabi, onunla birlikte nasıl oldu bilmiyorum.

http://teslaturk.com/hibrit-otomobillere-otv-indirimi-geldi/

Yorum bağlantısı
Arif Aydın

Bu vatandaşın en iyi özelliği plug in olması chr de bu özellik yok. Ayrıca mtv dilimi de düşük chr 1800 küsüsr ken bunun 1000 küsür.

Bence iyi bir fiyat ile satar bu araç.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Çayırtepe

Bu arada fiyat detayları varmış sitede, yeni gördüm. Elektrik motoru hibrit ötv indirim koşullarına uymuyor sanırım ve vergi indirimi yok. Ama 1600cc altında olduğu için ve saf fiyatı da 70bin'in altında (69.453 TL) olduğu için %50 ötv biniyor. Donanımına bakınca bu piyasada fiyatı makul gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Fiyat var ama araç hakkında bilgi yok. Donanım bilgisi yok yeterli teknik bilgi yok . 123.000 tl ne için verecek vatandaş. Ölü doğar bu çocuk. Lansman kötü, fiyat uçuk.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Suv ve hibrit bir araç için fiyatıda kendiside güzel olmuş.Dizel sesini sevmeyenler için mantıklı bir seçenek.

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
1 saat önce, Osman Bilgin yazdı:

Tam senlik Abi, kurtul şu migrenden pardon megandan :p :=) 

Seni yazdım bir kenara :)

55 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Daha yeni aldı yaa. :)

Satmama az kaldı C max'ı kıyıp satılığa çıkaramadım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...