İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 - Cam Çıtası Problemi

Ali Osman Şimşek

Recommended Posts

Ali Osman Şimşek
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar 2 yıldır keyifile kullandığım 2005 mondeomun sağ önkapı dış cam sıyırıma çıtası ortadan kalkma yapıyor. netten araştırdım bir bilgiye ulaşamadım.forumda bulunan cıta konusu mk2.aynı problemi yaşayan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

tarihinde Ali Osman Şimşek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Bu konuda çok yazışma oldu. Forumu dikkatli takip ederseniz bulabilirsiniz. Mk3 mondeo da ön cam dış plastik koruma problemi yaşamayan çok azdır. Benimki bisküvi gibi kırılıyordu. Adanada gezmedigim çıkmadı kalmadı bulamamıştim. Serviste tanesine 180 lira demişlerdi. Çifti 360 lira çok pahalı olduğundan ortalıkta çok dolandım. Sonunda Almanya'dan kayın biraderime getirttim. Bedava [emoji6] orijinal alman malı. Taktim arabanın havası değişti. Forumda aratin. Bulacaksınız. Ooovvv ben mesajı yanlış anlayıp farklı bir konuda yorum yaptım. Benim bahsettiğim ön cam dış citalari. Sizin bahsettiğiniz kapı dışı siyirici.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Osman Şimşek

Evet Kemal bey dış sıyırıcı çıtası konuyu düzelteyim eksik kelime ile yazmışım

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Silikonla yapıştırınca olmazmı

Yorum bağlantısı
Ali Osman Şimşek

Harun bey sorduğum bir kaç usta bu işlem için kapının içeriden komple sökülmesi gerektiğini söyledi içinde metal klipsler var onların tamiri mümkün işçilik için 200 tl istedi.

Bende evde ve nette kapının sökülme videolarını izledim fakat bir anlam veremedim nasıl içeriden sökülecek.yaptırmadım araç garajda olduğu için sorun yok lakin yağmurlu havalarda muhakkak içeri su alır.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
31 dakika önce, Ali Osman Şimşek yazdı:

Harun bey sorduğum bir kaç usta bu işlem için kapının içeriden komple sökülmesi gerektiğini söyledi içinde metal klipsler var onların tamiri mümkün işçilik için 200 tl istedi.

Bende evde ve nette kapının sökülme videolarını izledim fakat bir anlam veremedim nasıl içeriden sökülecek.yaptırmadım araç garajda olduğu için sorun yok lakin yağmurlu havalarda muhakkak içeri su alır.

Yaptırsanızda yağmurlu havada içeriye su alacak onun çözümü için başka işlemler var.

Kapının iç tarafını sökmek basit ancak cam çıtası için içeride bir klips var mı, nasıl sökülüyor hiçbir bilgim yok.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Değişim şart... 

Malesef çürüyüp paslanıyor.. Ben 2002 modelinkini yurt dışından getirtmiştim... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Osman Şimşek

Mehmet bey adres yazabilirmisiniz bende bir kontrol edeyim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir arkadaşımız yanında getirmişti. Bir internet sitesi adresi yok malesef.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Mustafa Gürer

Harun bey benim 2004 mondeo hem ön camlar için olan 2 adet hem de kapıların dış sıyırıcıları dördü de değişmesi gerekiyor bunlardan bulabileceğim bir yer var mı sizin bilginiz var mı çok teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Zafer Kısır

Dış cam sıyırıcı için kapı içlerinin sökülmesine gerek yok. Kapı kolunun üstüne gelen tarafta sondan 5-6 parmak geride  çelik klips var diye biliyorum ben. Klipsten kurtarıp dikiz aynası tarafından arkaya doğru çekince geliyor. onun dışında sıyırıcı fitilin oyukları kapının sacına oturuyor. Fitil oyukları genişlediği için  cam açıp kaparken yukarı aşağı hareket ediyor. İçtekiler için ise kapı içinin sökülmesi gerekiyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...