İçeriğe Yönlendir

Honda Civic Fd6 Lpg

Bünyamin Dedeoğlu

Recommended Posts

Bünyamin Dedeoğlu

Merhaba geçen hafta Honda fd6 ,2007 model elegance model araç aldım, alırken aracı baktirdim expertize özel servise ve bir ustaya , hiç bir sorun yok dediler, sadece subab ayarı gerekiyor dedi, aldıktan 2 gün sonra LPG taktırdım, Atikerin son sistemi olan Atiker Grand model, takan usta hiç bir şey olmaz merak etme dedi, taktiktan sonra çıktım yola, araca fazla yuklenince 80 km den sonra motor lambası yanıyor araba gaz yemiyor tam bir rezillik, neyse döndüm lpg ciye baktı ayarladım dedi çıktım yola 1 gün sonra yine aynı motor lambası yandı , bağladı bilgisayara notebook ile yola çıktı test yaptı, sonuç P0301 silindir 1 ateşleme hatası, söylediğine göre 1.enjektor arizali yada sorun varmış yarın değişecek , başına böyle bir şey gelen var mı ? Ayrıca Honda LPG uyumu nasıldır, LPG taktiktan sonra buji değişmek gerekiyor mu ? Başka öneri görüşü olan varmı Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

Evet

Bu bir soruna yol açar mı hoca , yani subab ayarı yaptırdıktan sonrami LPG kalibrasyon ve parametreleri girelim

Bunu lpg ciye söylesem şimdi diyecek ki tamam ya ondan olmuyor dicek, belkide gerçekten P0301 1.ATESLEME SİSTEMİ YANİ enjektör arızalı direk yada bobin buji vs

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

İşin ehli bir ustaya subap ayarı yaptırın, hatta yakınınızda yetkili servis varsa oraya gidin... 1,5 yıl FD6 Civic kullandım, subap ayarı bu araçlar için çok önemlidir.  Eğer subap ayarından sonra yine aynı sorun olursa o zaman LPG bağlantısını kontrol ettirirsiniz, fakir karışımdan dolayı da arıza lambası yakabilir... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Araç kaç bin km de? Değişmesi gereken parçalar olabilir. Buji değişimi, kablo değişimi vs zamanı gelmiş olabilir. Önce bu konulara yoğunlaşın.

Süpap ayarı atmosferik motorlar için önemli. Ben aynı motora sahip fb7 kasa aracıma brc marka kit taktırmıştım, bir defa bile lamba yakmadı. Lpg takıldıktan 20 bin km sonra ayar yaptırdım çok güzel olmuştu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...