İçeriğe Yönlendir

Yatak Tavsiyesi Yapar mısınız?

Emrah Altun

Recommended Posts

Emrah Altun

Arkadaşlar araba forumunda yatak konusu açma gafletine düşüyorum farkındayım ama buradaki abilerimin/kardeşlerimin tecrübe ve fikirlerine ihtiyacım var.

Evlenirken yatak odası takımının yanında hediye gelen yatakla 5 yıldır idare ediyorum ama ne bel kaldı ne de omuz. Sabahları omzum ağrıyor. Eşimin de beli ağrıyor. Bir yatak alayım dedim ama aman Allah'ım visco, therapy, sleepy, SL Optimus :shok: zibilyon tane şey var. Herkes kendi sistemini bulmuş yok bizim yaylarımız şöyle, yok bizim kumaşımız böyle herkesin malı kendine göre iyi tabi.

Arkadaşlar bana max 850tl civarı şöyle yatınca dinlenebileceğim ağrı yapmayan konforlu bir yatak önerebilir misiniz? Ben 75 Eşim de 60 kilo civarında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Daha önce alanlardan tavsiye üzerine Bellona Offset Form almıştım 2 tane. 160*200 ölçülerinde. Ben aldığımda 900 civarıydı.

Ürün bilgileri. 

Şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadık. İhtiyacım olsa yine bunu alırım herhalde. En azından ne olduğunu biliyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Forumda konusu vardu bunun, bi arama yapın derim. İnanılmaz güzel bilgiler paylaşılmıştı.

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

En iyisi gidip deneyerek almak.

Şaka yapmıyorum, ben birer dk uzanarak deneyip aldım, memnunum.

(İstikbal active life silver ) Fiyat 1100 gibiydi.

Bronz serisi dediğiniz fiyatlar. 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

İşbir kullanıyorum, visco yatak. Muazzam derece memnunum. Tavsiyem ile alan 3 kişi de acayip memnun.
İşbir ve yatsan ı tavsiye ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

İşbir zambak kullanıyorum 4 yıldır 0 problem 0 ağrı 

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

ÖTV indirimi sonrasında geçen ay Yataş Prestige Prime aldık çok memnunuz.

Yorum bağlantısı
Hasen Kara

Almadım ama ikea da yataklar 25 yıl garantili. İstediğiniz kadar yatıp uyuyup test edebiliyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Önemli bir konu insan ömrünün yarısını yatakta geçiriyor o nedenle kaliteli olması tarafındayım. 

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
23 dakika önce, Erol Güven yazdı:

Önemli bir konu insan ömrünün yarısını yatakta geçiriyor o nedenle kaliteli olması tarafındayım. 

Benim büyük ninem bildiğimiz köylerdeki yün yatakta yattı 95 sene boyunca hiç de bir şey olmadı. Üstelik o yaşına rağmen dimdik ayaktaydı. :biggrin:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
9 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

İşbir kullanıyorum, visco yatak. Muazzam derece memnunum. Tavsiyem ile alan 3 kişi de acayip memnun.
İşbir ve yatsan ı tavsiye ederim

Radarımızda Visco yataklar var tavsiye edende var etmeyen de. Kullanıcısını bulmuşken şu soruları sorayım size?

1- Yıllar içinde yatakta çökmeler, visco katmanında bozulmalar oluyor mu?

2- Yazın çok terletiyor diyorlar. Terleme neticesinde visco sünger ıslanıyor şeklini kaybediyor diyorlar

3- Normal yataklar gibi yatağın kenarı destekli değil diyorlar. Yatağın kenarın oturamıyorsunuz. Kenarda yatamıyorsunuz diyorlar

4- Ters yüz edilemiyor diyorlar

Diyorlar da diyorlar? Siz ne diyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Ben bellona yı tavsiye ederim çok iyi şu bu teknolojileri tamam da yatağın çökme yapmadan uzun yıllar aynı kalite ile dayanması önemli

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

%100 visko olanları doktor arkadaşlarım tavsiye etmemişti. Vücut içiin nefes alacak tolerans bırakmıyor diye. Onun yerine visko dolguluları öneriyorlar. 

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
(düzenlendi)

Bir tarafı paket yaylı bir tarafı visco özellikli olanlar var sıkıldıkça yön değiştirirsiniz. Yazın visco biraz sıkıyor doğrudur. Yataşın yan ürünü selena diğerlerine göre daha ucuz olabilir

tarihinde Çiğdem Kaya Bilgiç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Ok
(düzenlendi)

üstat markaya bakma, sünger heryerde sünger.. arıza yaylarda oluşur.. ;) direkt visco bak. "bonel/düz/komple yaylı visco pedli" olanlardan uzak dur. yaysız düz ve sünger densidesi yüksek bir visco al. yatağın toplam kalınlığını 23-30 cm olsun. dış yüzeyi %100 pamuk olsun. fiyat için ise; viscosu 3 cm 300, 5 cm 500, 7 cm 700, 9 cm 900 TL olsun kriterin ;) yumuşak seviyorsan ve bütçen iyiyse 9 a kadar git. su yatağı gibi gömülürsün.. :) 11 cm vicsco olanları bile var, ama tek başına gömülme garantili, bebek ve hasta ve yaşlı için boğulmaya bile sebep olabilir o derece... bu işin ortası 5-7 cm.

ben 3 cm viscosu olan bunjee aldım, 160x200 netten .. 290 tl ye falan.. f/p harika.. biraz sert yaylıya göre, ama ben zaten sert seviyorum :) 

tarihinde Fatih Ok tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

İkea da Hövag model yatak var.. Bi bakın isterseniz. Fiyat cazip 25 yıl garantili. Ben beğendim almayı düşünüyorum. Bağımsız yay sistemi var. Belli oranda sünger var üstünde. Çok rahat bi yatak. Sert olan oldukça ideal gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Emre Akbas

Eski bir yatakçı olarak viskodan kesinlikle uzak durun ortam sıcaklığına göre değişen bir ürün yazın mahvalorsunuz terden kışında aksine taşta yatıyormuşunuz gibi olur. Ayrıca en

ufak sıvı temasında yatak kullanılamaz hale geliyor içerden çürümeye başlıyor.

Yatak önerisi istiyorsanız gözü kapalı tavsiye edebileceğim bir yatak var yataş Duches modeli gidin yatın deneyin dua edersiniz :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

işbir ve yatsan ürünlerinden tavsiye ederim çocuklarıma tamamına işbirden aldım memnunuz. Aileme yatsan ürünleri aldım memnunlar.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bu konuyu takip edeyim, bu yıl olmasa da seneye kesin lazım olacak. Yayların çöküntüsü belli oluyor artık yatakta 9 yıl oldu.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

bizim yatak istikbalden. modelini tam bilmiyorum bakarım lakin bir sorunu var uyudukça uyuyasın geliyor sabahları kalkamıosun 

bana göre bilinen markaların hepsi benzerdir tahminimce. fiyatına bakıp orta seviye bişe alınsa pişmanlık yaratmaz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...