İçeriğe Yönlendir

Spotify destekli Network müzik sistemi

Ali Cihangiroğlu

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Arkadaşlar müzik dinlemeyi severim, akustik müzik ve klasik müzik genelde, evde Denon setim Dali kolonlarım falan var, var işte birşeyler :)

şimdi bana ufak çaplı Spotify destekli mini bir müzik setimsi Network radyo lazım, ne önerirsiniz, sesi falan güzel olsun, olay hoparlörde tabii ve bunun sonu yok ama olsun, fikri olan?

mesela şuna bakıyorum, nasıldır bu alet.

https://www.denon.com.tr/tr/product/compactsystem/networkmusicsystem/ceolpiccolon4

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Sanırım amfi ile kullanacaksınız. Bir tablet veya dizüstü bilgisayarı bağlasanız nasıl olur acaba. Ses kalitesi doyurucu olur bence.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

aylık 13 küsür oldu :angry: ama deli arşiv var adamlarda, kalitede gittikçe yükseliyor, şu neydi nerden bulurum derdi yok, çaat diye istediğim bulup dinliyorum...

böyle arşivimiz olamayacağından mecburen takılıyoruz artık, yinede büyük rahatlık...

Bir saat önce, Fikret Özsoy yazdı:

Sanırım amfi ile kullanacaksınız. Bir tablet veya dizüstü bilgisayarı bağlasanız nasıl olur acaba. Ses kalitesi doyurucu olur bence.

elbette oda olur, şuanki laptopun seside fena değil, telefonda da oluyor, nasılsa alet hatçe One nambır van, ses über :tongue: ama bu tarz aletlerle dinlemek apayrı zevkli oluyor...

şöylede olur belki laptoptan ses çıkış alıp amfiye oradan hoparlöre... ama yine pahalı, anfi hoparlör lazım, en ucuz denon anfi 1500 tl. civarı mesela,daha kolon lazım, bu durumda böyle ufak bir set her işi görür sanki...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Bu spotify niye pahalı ki ya :unsure2:

Çok güzel ama, ses kalitesi de nefis.

Aylık 14 TL olmuş, misler gibi 3 ay 10 liraya kullanmıştım.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sonos'lar için bayağı iyi diyorlar ama hiç kullanmadım bu aletleri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Bir saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Çok güzel ama, ses kalitesi de nefis.

Aylık 14 TL olmuş, misler gibi 3 ay 10 liraya kullanmıştım.

yeniden üye olayımda 3 aylık 9 tl olsun dedim kaldırmışlar, bayıldık yine 14 kaadı :)

Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Sonos'lar için bayağı iyi diyorlar ama hiç kullanmadım bu aletleri.

hemmen bakiim :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

baktım, Sonos ta kablosuz ses aktarıcılar, idare eder hoparlörler ve hoparlörü kablosuz hale getiren şeyler var...

http://www.sonos-tr.com/urun-53-sonos-connect.aspx

bu aletle  Sonos Connect ile Spotify, Pandora, Napster vb. müzik servislerine erişebilir, iPad, iPhone, ve tüm android cihazlarınızdaki müzik arşivlerinizi kablosuz olarak aktarabilirsiniz

alıyoruz fakat buna anfi ve hoparlör lazım, bu sadece ses kaynağı

bu durumda hem anfi hemde kaynak olsun dersek

http://www.sonos-tr.com/urun-54-sonos-connect-amp.aspx

bunu alıyoruz,bu alete sadece kablolu-kablosuz hoparlör bağlarsak olay bitiyor, cep telefonundan tabletten kontrol mevcut

ama fiyat  3000 tl. cik, hoparlör yok henüz

avantajı şu, bunu koydun salona, diğer odaların hepsine kablosuz hoparlör at alsana tüm evde müzik, üstelik bu aletle tüm işi bitiriyoruz :)

sonuç 3100 tl. ayrıca 1 çift hoparlör= acaip pahalı, tutmadım bunu

örnek verdiğim denon hoparlörle beraber 2300 tl. civarı, buna sonosun

http://www.sonos-tr.com/urun-53-sonos-connect.aspx şu aletini 560 tl. ye eklersek alsana Denon kablosuz oldu...

bakayım bakalım, bunuda bir düşüneyim :) sonos connect amp alırsak tek başına yetiyor, istediğin hoparlörü bağla yeter, yada kablosuz hoparlör al heryere dağıt sesi, güzel aslında :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Almayı düşündüğünüz denon sistemi amazon almanya sitesinden 1500 tl gibi bir rakama alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Almayı düşündüğünüz denon sistemi amazon almanya sitesinden 1500 tl gibi bir rakama alabilirsiniz.

peki gelirmi, vergi gümrük vs. durumu nedir acaba? bizde 1800 tl. civarı bu arada, vergi vs. koydunmu pahalıya bile gelir gibi, taksit zaten yok...

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
1 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

peki gelirmi, vergi gümrük vs. durumu nedir acaba? bizde 1800 tl. civarı bu arada, vergi vs. koydunmu pahalıya bile gelir gibi, taksit zaten yok...

Bu dedigim hepsi icinde vergisi kargosu dahil. 355 euroya geliyor su anki kurla 1450 falan. Burda 1800 se burdan almak daha iyi ancak bence kaliteli bir av receiver alip baglamak daha iyi degil mi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Bir saat önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

Bu dedigim hepsi icinde vergisi kargosu dahil. 355 euroya geliyor su anki kurla 1450 falan. Burda 1800 se burdan almak daha iyi ancak bence kaliteli bir av receiver alip baglamak daha iyi degil mi.

ülkeye girince vergi vs. yokmu peki?

receviere gerek yok çünki zaten amfi olarak Denon PMA-1520EA, Network player olarak Denon DNP-730AE cihazım var, bunu salonda kullanıyorum, bu istediğim ufak aleti yanımda götüreyim şantiyede falan dinlerim yada başka yerde vs. için istiyorum, bu ceol piccolo n4 ufak bir şey, cihazın ölçüleri 200x239x90 2kg. cuk ufak bir alet, at çantaya Hi-Fi setini taşı :) o yüzden yani....

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
4 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

ülkeye girince vergi vs. yokmu peki?

receviere gerek yok çünki zaten amfi olarak Denon PMA-1520EA, Network player olarak Denon DNP-730AE cihazım var, bunu salonda kullanıyorum, bu istediğim ufak aleti yanımda götüreyim şantiyede falan dinlerim yada başka yerde vs. için istiyorum, bu ceol piccolo n4 ufak bir şey, cihazın ölçüleri 200x239x90 2kg. cuk ufak bir alet, at çantaya Hi-Fi setini taşı :) o yüzden yani....

Anladim. Tum vergileri sizden tahsil ediyorlar urun kapiniza geliyor siz sadece gumruge gelince bir vekaletname veriyorsunuz o kadar. 

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Sonos 5+1 set kullanıyorum, önce playbarı aldım sonra sub ve play3'leri. Kablsouz ağ güçlü ise veya LAN kablosunu direkt bağlarsanız  playbara yeterli oluyor.  jumper bile var diğer aletlerde ağ kablosu kullanılabilsin diye. Bu işte öncü Sonos'tur diğerleri takipçisi. Tabi daha üst seviye iskandinav ürünler var onlar ayrı bir segment oluyor, şimdilik yanına yaklaşmıyoruz. Spotify uygulamasından Sonos'u yönetebiliyorsunuz daha evvel yoktu, playlistler açılmıyordu. Kesenize uyarsa tavsiye ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
3 saat önce, Ayhan Sırtıkara yazdı:

Sonos 5+1 set kullanıyorum, önce playbarı aldım sonra sub ve play3'leri. Kablsouz ağ güçlü ise veya LAN kablosunu direkt bağlarsanız  playbara yeterli oluyor.  jumper bile var diğer aletlerde ağ kablosu kullanılabilsin diye. Bu işte öncü Sonos'tur diğerleri takipçisi. Tabi daha üst seviye iskandinav ürünler var onlar ayrı bir segment oluyor, şimdilik yanına yaklaşmıyoruz. Spotify uygulamasından Sonos'u yönetebiliyorsunuz daha evvel yoktu, playlistler açılmıyordu. Kesenize uyarsa tavsiye ederim.

O zaman güzel, şimdi bana şu yetermi, bununla başlayayım diyorum, malum pahalı aletler, yavaş yavaş hallederiz :) buna kablolu yada kablosuz hoparlör bağlasak olucakmı?

Sonos Connect Amp bu alet hem amfi hem ses kaynağı, ağa bağlanıp müzik dinlemeye başlarız, sonrası hoparlör lazım tabii...

senin aldıkların playbar-sub-play3 leri sadece buna bağlayarak 5+1 i kurabilirmiyiz? Unutmadan Connect Amp de şunu yazmış " Sonos ile dünyanın herhangi bir noktasındaki 100.000 radyo istasyonuna, Last.fm, Napster, Pandora gibi online müzik servislerine ve bilgisayarınızdaki kişisel müzik arşivinize tek dokunuşla, ulaşıp milyonlarca şarkı arasından seçim yapabilirsiniz. " burada Spotify yazmıyor, bunu desteklermi bu cihaz.? Yorumlarda Spotify ye bağlanınca sorunlar görülüyor diye yazmakta...

Bu arada sen baya sistem kurmuşsun, çok iyi olmuştur :good1:

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara
33 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

O zaman güzel, şimdi bana şu yetermi, bununla başlayayım diyorum, malum pahalı aletler, yavaş yavaş hallederiz :) buna kablolu yada kablosuz hoparlör bağlasak olucakmı?

Sonos Connect Amp bu alet hem amfi hem ses kaynağı, ağa bağlanıp müzik dinlemeye başlarız, sonrası hoparlör lazım tabii...

senin aldıkların playbar-sub-play3 leri sadece buna bağlayarak 5+1 i kurabilirmiyiz? Unutmadan Connect Amp de şunu yazmış " Sonos ile dünyanın herhangi bir noktasındaki 100.000 radyo istasyonuna, Last.fm, Napster, Pandora gibi online müzik servislerine ve bilgisayarınızdaki kişisel müzik arşivinize tek dokunuşla, ulaşıp milyonlarca şarkı arasından seçim yapabilirsiniz. " burada Spotify yazmıyor, bunu desteklermi bu cihaz.? Yorumlarda Spotify ye bağlanınca sorunlar görülüyor diye yazmakta...

Bu arada sen baya sistem kurmuşsun, çok iyi olmuştur :good1:

Hocam playbar anfi ile aynı işi görüyor, radyo ve diğer müzik servis sağlayıcılarına erişim aplikasyondan sağlanıyor. Spotify ile bağlantı sorunları bir dönem çok yaşandı son zamanlarda sorun yok, özellikle sporify'dan direkt kontrol imkanı var. Evdeki kablolu müzik sistemini sonos anfi ile entegre edebiliyoruz. Benim tecrübem playbar ile başlayıp diğerlerini ona entegre etmek şeklinde oldu. Sonos+denon kablosuz kombinasyonunu detaylı araştırmak lazım. Ben Tv'ye de bağladım sistemi ses kalitesi ve gücü üst seviyede. 

Yorum bağlantısı
Ömer Çayırtepe
(düzenlendi)

Amazon echo dot'a bakabilir misiniz? İlginizi çeker belki. İçerisinde Amazon'un Alexa isimli bir akıllı asistanı var. Çok akıllı olmasa da işinizi görür. Spotify uygulaması da kuruluyor. Tabi ekranı da yok. Spotify'da başka cihazdaki spotify'dan şarkı çalma özelliği olduğu için echo dot'ı telefonunuzdan yönlendirebilirsiniz. Tabi bu alete ses sistemini sizin bağlamanız gerekiyor. Bence böyle olması daha iyi.

tarihinde Ömer Çayırtepe tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Şimdi dikkatlice özelliklerine baktım Sonosun, connect amp modelini almama gerek yokmuş, bu marka tam istediğim şeyi yapıyor, hoparlör modellerinin tamamı wi-fi üzerinden çalışan kendinden anfili sistemler, yani hiçbir ek şey amfi falan almıyormuşuz :) onlar başka hoparlöründe varsa 5+1 gibi bir sistem kurmak içinmiş yada olan setini kablosuza çevirmek yada ona kablosuz hoparlör ilavesi yapmak için...

play 1  aldık mesela, tak fişe çalıştır, başka şey yok

sonra cep telefonuna Sonos app ı kur ve wifi den taratıp play1 i tanıt, bittiiiii,  uygulamdan spotify yada başka şeyi seçip direk dinlemeye başla, yada telefondaki arşivi dinle tam istediğim şeymiş bu :)

Denonu bağlamak için şöyle yapıyoruz, bendeki set zaten kaynak işini görüyor, yani spotifiyde var pikapta diskte kolonda var (2 adet) bu sete  Sonos Connecti denon anfinin pre aut kısmına bağladımmı

denon_pma-1520ae_rear_panel.jpg

sisteme ilave hoparlörü kablolu yada kablosuz (tercihim bu) ekleyip önde kolonlardan ses alıp arkada 2 kablosuz ile işi bitiririm, subwoofer almayacağım, denonun kendi wooferı var zaten, ondan alıp takarım sonra, zaten sonostan çok ötede bir cihaz, neyse bunlar sonra, çook pahalıya patlar, daha zaman var...

şimdi yapmak istediğim şu, taşıyabileceğim bir alet olacak, tek başına çalışabilecek, kablosuz olacak, sonos ideal bu tamam...

sıra hangi hoparlörü seçmem lazım, bana derinliki yeterince güçlü bass ı olan bir model lazım, play 1 fena değil ama ufak, yükses seste bassı bozuyor, play bar olmaz, o orta ön ünüte, tv altına iyi buda olmaz, play 3 yada play5 GEN 2 arasındayım, bunlardan birini alıp takıyorum prize,başka kabloydu vs. yok, cep telefonumdan açıyorum uygulamayı ve tataaaa işlem tamam, modemin wi-fi ağı içinde olduğum sürece herşeyi dinleyebiliyorum :) oldu işte... al kucağına hoparlörü götür başka odaya taş fişe çalmaya başlasın mesela... hatta modem alanında çıktıkmı, aç telefondan Hot-Spot u yarat wi-fi ağını, bağlansın hoparlör iş tamam, yada emin değilim oluyormu, direk telefondan wi-fi ağı aratınca sanırım hoparlörü görüyor, bağlanıyoruz ve yine oluyor, ağ kurmadan oluyor galiba, neyse ....

play5 te gözüm, bundan ilerde birtane daha alırsam evde salonda arka hoparlör yapabilirim, ikisi aynı anda çalışınca stereo oluyor, sadece bu ikisi bile tek başına canavar gibi çalışır, sevdim bu işe ben :) canım sıkıldı hep 5+1 mi dinleyeceğiz, al arkadakilerden birini götür yatak odasına, tak fişe o ayrı çalsın, salondaki diğeri başka şey çalsın, hanımdanda kurtulmuş olurum hem :D

play3 ün sesi ile play5 arasında fark elbette var ama nasıl acaba, merak ettiğim play 3 tek başına doyurucu ses verebilirmi?

diğer sorum, tamamen sonos tan 5+1 set yapayım dersek, amfilerini almıyoruz, gerek yok, sadece Play bar, woofer, 4 adet play 3 alıp hepsini fişe takıp açıyoruz, Play bar kaynak oluyor ve hepsine hükmediyor, doğrumudur?

şunlar tek başına yetiyor yani

Play bar

woofer

4 adet play3 (yada 4 adet play5, yada 2 play5 öne, 2 adet play 3 arkaya olacak şekilde)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

appletv alıp optik çıkışını muzik setine baglasanız? Ama o zaman ekran lazım.

bu iyi bence.

yıllar önce revo diye bir radyo aldım. güzeldi. hala güzel ama güç kaynağı arızalandı. yatıyor. servet sana vereyim mi onu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

appletv alıp optik çıkışını muzik setine baglasanız? Ama o zaman ekran lazım.

bu iyi bence.

yıllar önce revo diye bir radyo aldım. güzeldi. hala güzel ama güç kaynağı arızalandı. yatıyor. servet sana vereyim mi onu?

o da olur tabii, ama salonda yeterince güçlü sistemim var, ayrıca bir zamanlar aldığım eski ama çok iş gören Teac 5+1 DTS kendinden ses decode edebilen dolby digital alette var, onunla bazen filmde izilyorum, genelde bilgisayara bağlı ama, her tür girişi mevcut, sıkıntı yok yani...

benim istediğim yanımda taşıyabileceğim, kablosuz ve telefondan tabletten yönetebileceğim kuvvetli birşey, bu Sonos ideal gibi, özellikle Play5 Gen2 fena çarpıyor gözüme :rolleyes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Madem evde set var 1 adet play5 gen2 fevkalade iş görür, zaten sonrasında, peyderpey 5+1'i tamamlanmış olur virüs gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...