İçeriğe Yönlendir

Kasko sigortanızı yaptırırken yararlanabileceğiniz indirim seçenekleri nelerdir?

Erdoğan Temur

Recommended Posts

Erdoğan Temur

Merhabalar,

Kasko yada trafik sigortasını yaptırırken Hasarsızlık indirimi haricinde kişiye özel nelerden indirim yapılıyor?

Bu konuda firmadan firmaya değişiyor olabilir ama tecrübelerinizi paylaşırsanız herkes bilinçlenmiş olacaktır.

* Hasarsızlık İndirimi

* Öğretmen ve Öğretim görevlisi indirimi

* Mühendis indirimi

* Anonim Şirket çalışanı indirimi

* ...

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Öğretmen indirimi almıştım, daha önceki kaskolarımdan birinde de 2 kullanıcı indirimi almıştım. 

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Ramazan hocamın bahsettiği indirimi suan kullanıyorum. Alianz ford f kaskoda 2 kişiye kadar kullanıcı tanimlanirsa % 25 ek indirim var. Eşim ve benim dışımda aracı kullanan yok. Indirim tanımlandı, bizim dışımızda biri kullanırken kaza yaparsa % 25 eksik ödeme yapıyorlar ama.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
22 dakika önce, İnan Çınar yazdı:

Ramazan hocamın bahsettiği indirimi suan kullanıyorum. Alianz ford f kaskoda 2 kişiye kadar kullanıcı tanimlanirsa % 25 ek indirim var. Eşim ve benim dışımda aracı kullanan yok. Indirim tanımlandı, bizim dışımızda biri kullanırken kaza yaparsa % 25 eksik ödeme yapıyorlar ama.

Tek sürücüye göre 2 sürücü indirimi fazla mı oluyor?

Tek yada 2 sürücü olarak poliçede belirtilmemişse aracı başkası kullanırken kaza yaparsa ne olur?

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Tek sürücü tanimlanirsa daha ucuza yaparlar sanırım kaskoyu. Eğer böyle bir indirim yapılmamışsa alkolsüz ve ehliyetli olmak kaydıyla aracı kim kullanırsa kullansın kasko tam ödeme yapar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Allianz sigortada Tek sürücü ve iki sürücünün indirim oranı aynı. %20

Herhangi bir isim yazmıyorsa. Aracı herkes kullanabilir
İsim varsa sadece ismi belirtilen kişiler kullanmalı. Aksi takdirde hasar %20 eksik ödenir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Allianz sigortada Tek sürücü ve iki sürücünün indirim oranı aynı. %20

Herhangi bir isim yazmıyorsa. Aracı herkes kullanabilir
İsim varsa sadece ismi belirtilen kişiler kullanmalı. Aksi takdirde hasar %20 eksik ödenir.

%25 olarak aklımda kalmis ama Emmi % 20 diyorsa doğrudur. Yanlış hatırlıyorum demek ki... Tek sürücü ve 2 sürücüde indirim oranı aynıymış onu da bilmiyordum.
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Fikret Özsoy

İyi akşamlar herkese,

Bugün kasko ve trafik sigortalarını yeniledim. Her zamanki gibi Allianz Fkasko dan sigortalar yapıldı.

Kasko full olarak yapıldı tüm teminatlar ve ek teminatlar dahil 725 tl. 9 taksit yaptılar. Meslek indirimi %20, aile indirimi %20, hasarsızlık indirimi %66 olarak belirlediler. 

Trafik sigortası ise 421 tl olarak belirlendi, 3 taksit yaptılar.

Umarım fiyatlar iyidir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
İyi akşamlar herkese,
Bugün kasko ve trafik sigortalarını yeniledim. Her zamanki gibi Allianz Fkasko dan sigortalar yapıldı.
Kasko full olarak yapıldı tüm teminatlar ve ek teminatlar dahil 725 tl. 9 taksit yaptılar. Meslek indirimi %20, aile indirimi %20, hasarsızlık indirimi %66 olarak belirlediler. 
Trafik sigortası ise 421 tl olarak belirlendi, 3 taksit yaptılar.
Umarım fiyatlar iyidir.

İhtiyari mali mesuliyet ne kadar
Manevi tazminat verildi mi
Deprem verildi mi
Depremdeki muafiyet kaldırıldı mı
Cam orjinal mi verildi
Aile indiriminin kapsamı anlatıldı mı ?
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
13 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

İhtiyari mali mesuliyet ne kadar
Manevi tazminat verildi mi
Deprem verildi mi
Depremdeki muafiyet kaldırıldı mı
Cam orjinal mi verildi
Aile indiriminin kapsamı anlatıldı mı ?

Mehmet Bey ben ilgili yerlerin fotolarını atıyorum siz daha iyi biliyorsunuz konuları.Umarım eksik yoktur.

WQnG2Q.jpg

7Nky2l.jpg

OLqydz.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Fikret Özsoy yazdı:

Mehmet Bey ben ilgili yerlerin fotolarını atıyorum siz daha iyi biliyorsunuz konuları.Umarım eksik yoktur.

İnceledim. 

Bence gayet güzel bir poliçe olmuş.. Allah kaza bela göstermesin.:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Aşağıdaki bilgileri buldum burayada ekleyeyimde başlık daha yararlı olsun.

İndirim kategorileri şirketten şirkete değişebiliyor oranlar az da olsa ama genel olarak sigorta yaptırırken sormakta fayda var. 

@Mehmet Ozyurek  Aile indirimi nedir ve neyi kapsıyor?

Hasarsızlık indirimi: 
Sigorta süresi içinde, hasarınız olsa dahi herhangi bir kasko hasar tazminat talebinde bulunmadıysanız, poliçeniz yenilenirken poliçenize yüzde 30 ile yüzde 60 arasında indirim uygulanabilmektedir. Sigorta şirketinizi değiştirseniz bile hasarsızlık indiriminiz devam eder. 
Hasar ihbarında bulunmadığınız her yıl indirim oranınız artar.

Muafiyet indirimi: 
Aracınızın sigorta bedeli değerinin yüzde 1'i veya yüzde 2'si kadar olan küçük hasarları kendiniz ödemeyi kabul etmeniz durumunda kazandığınız bir indirimdir. 
Muafiyet indirimiyle kasko priminizden yüzde 65'e varan oranlarda bir indirim sağlayabilirsiniz! 
Seçtiğiniz muafiyet oranları ile birlikte sigorta şirketlerinin uygulayacağı asgari muafiyet tutarlarını da dikkate almalısınız. Asgari muafiyet oranı ve muafiyet oranının uygulaması ile bir örnek verelim. 
Aracınızın sigorta bedeli 10 milyar lira olsun. Muafiyet oranını da yüzde 1 olarak belirleyin. Kasko sigorta poliçenizi aldığınız şirketin yüzde 1 için belirlediği asgari muafiyet oranı 75 milyon lira olsun. 
Hasar tutarı da 500 milyon lira olsun. Muafiyet tutarı, 10 milyar x % 1 = 100 milyon liradır. Yani her hasarın 100 milyon lira tutarındaki kısmı ödenmez. 
Sigorta şirketinin uyguladığı asgari muafiyet oranı olan 75 milyon lira muafiyet tutarından küçük olduğu için sizin seçmiş olduğunuz muafiyet oranı geçerlidir. 
Bu hasar sonucunda sigortalıya 500 milyon -100 milyon = 400 milyon lira ödenir. 
Ancak aynı araç ve aynı muafiyet oranı için farklı şirketten kasko poliçesi aldıysanız ve bu şirkette uygulanan asgari muafiyet oranı 150 milyon lira ise örneğimiz şu şekilde olur. 
10 milyar x % 1= 100 milyon lira muafiyet tutarıdır. Ancak asgari muafiyet tutarı 150 milyon lira olduğu için hasarın 150 milyon lira tutarındaki kısmı ödenmez. Bu hasar sonucunda sigortalıya 500 milyon-150 milyon = 350 milyon lira ödenir. 

Alarm indirimi: 
Alarmınız veya immobilizeriniz varsa bu indirimi işaretleyin. Aracınızda alarm veya immobilizer var ise poliçenize yüzde 5 oranında indirim uygulanabilmektedir. Ancak alarmınızın çalışır durumda olması şarttır. 

Yaş indirimi: 
25 yaşın üzerindeyseniz yaşınızdan dolayı bu indirimi hak ediyorsunuz. İndirime hak kazanmak için doğum yılınızı belirtmeniz yeterlidir. Doğum yılınıza göre poliçenize yüzde 10 indirim uygulanabilmektedir. Ancak bu indirimin sürücüye uygulandığını unutmayınız. 

Ehliyet indirimi
Ehliyetiniz en az 5 yıllık ise poliçenize yüzde 15'e varan oranlarda indirim uygulanabilmektedir. Bu indirimin sürücüye uygulandığını unutmayınız. 

Bayan sürücü indirimi: 
Eğer bayansanız ve aracınızı sadece siz kullanacaksanız bu indirimi alabilirsiniz. Sürücünün bayan olması halinde poliçenize yüzde 15'e varan oranlarda indirim uygulanabilmektedir. Ancak bu indirimin sürücüye uygulandığını unutmayınız. Hasar anında sürücü erkek ise hasar tutarından indirim oranı kadar kesinti yapılmaktadır. 

Tek sürücü indirimi:
Aracınızın sadece bir sürücü tarafından kullanılması halinde poliçenize yüzde 10'a varan oranlarda indirim uygulanabilmektedir. Bu indirimin geçerli olabilmesi için aracınızı sadece tek kişinin kullanması ve bu kişinin isminin poliçede belirtilmesi gerekmektedir. Ancak bu indirimin sürücüye uygulandığını unutmayınız. Hasar anında sürücü, poliçede belirtilen kişiden farklı ise hasar tutarından indirim oranı kadar kesinti yapılmaktadır. 

SSK ve Emekli Sandığı indirimi: 
Aracınızın ruhsat sahibi eğer SSK ya da Emekli Sandığı'na bağlı işçi, memur veya emekli ise poliçenize yüzde 5 indirim uygulanabilmektedir. Bu indirim ancak ruhsat sahibinin bu şartlara uyması halinde geçerlidir, sürücü için geçerli değildir.

Renk indirimi: 
Aracınızın renginin beyaz, bej veya gümüş olması halinde poliçenize yüzde 5 oranında indirim uygulanabilmektedir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

İnceledim. 

Bence gayet güzel bir poliçe olmuş.. Allah kaza bela göstermesin.:)

Teşekkür ederim ilginize, ayrıca iyi dilekleriniz için Allah razı olsun. Amin.:)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...