İçeriğe Yönlendir

Sahur Sohbetleri

O.Yücel Çetin

Recommended Posts

Serkan Toker
6 dakika önce, Mert Gulkokan yazdı:

Pirzolanın kilosu 100 tl olmuş sizin çiftlik falan var sanırım herhal ucuza geliyor gibi

Sen hangi şehirde hangi kasaptan alışveriş yapıyorsun ? 100 liralık pirzola bizim ilk 3 yıllık kalkınma planı içinde.. ;) Everelim seni, kurtul bu market fiyatlarını ezberleme derdinden. Benim gibi yaparsın, ver parayı istediğini alsın... :D

8 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Kırmızı etin tok tuttuğu hakkında bir beyanatım olmadı şekerim. Enerji anlamında ciddi gereksinim duyuyorum gün içinde. 

Enerjinin kralı kompostoda, sen kırmızı et yiyen aslan gördün mü mesela ? Avı yere serer ilk önce iç organlara dalar. Oturup pirzola çıkarmaz..

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
10 dakika önce, Serkan Toker yazdı:

Enerjinin kralı kompostoda, sen kırmızı et yiyen aslan gördün mü mesela ? Avı yere serer ilk önce iç organlara dalar. Oturup pirzola çıkarmaz..

He cnm he. Kafam kadar bifteği eşine ikram ediyor zaten 

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

İlk bir kaç gün sahura kalktım bişey yiyemedim.

Su içip, niyet edip yatıyorum.

Rabbim herkesin orucunu kabul etsin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
39 dakika önce, Erdoğan Temur yazdı:

İlk bir kaç gün sahura kalktım bişey yiyemedim.

Su içip, niyet edip yatıyorum.

Rabbim herkesin orucunu kabul etsin.

Amin 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Hayırlı sahurlar ahali. Burda bile kırmızı et konuşuluyor.. Daha iftara çooook var neredeyse yarın diyebilirim..

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
(düzenlendi)
On 16.05.2018 at 17:33, Sani Gerşon yazdı:

Gitti gönlümün efendisi :elveda:

Burcu Esmersoy ve Cüzdanı :D

tarihinde Hasan Karabekiroglu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Sarıkız diş çıkarıyor tam 4 tane hemde, e ateşi var haliyle, iki üç gündür nöbet halindeyiz ateşini kontrol altına tutuyoruz.

Derdi çok, komikli fotomuzu da koyalım :biggrin:

KFWurD.jpeg

Haliyle günde 3 ila 4 saat arası uyuyabiliyorum.

Bu gece hanım sahurluk hazırlamış beni uyandırmış, kalkıp lavaboya girmişim sonra dönüp yatmışım tekrar, gelmiş yine kaldırmış, ya az önce kalktım yedim ya ben diyorum, sonradan fark ettim tabi mevzuyu gül gül sahur yaptık.

Yeni keşfim haşlanmış yumurta haşlanmış yumurta yiyorum, salata peynir ve ama salatayı da bırakıcam galiba, (dereotu, roka, nane,kuru domates) gibi şeylerden birisi mideme dokunuyor galiba. Çay da içmiyorum sahurda sonradan asitleniyor sanki.

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
3 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

Sarıkız diş çıkarıyor tam 4 tane hemde, e ateşi var haliyle, iki üç gündür nöbet halindeyiz ateşini kontrol altına tutuyoruz.

KFWurD.jpeg

Bu gece hanım sahurluk hazırlamış beni uyandırmış, kalkıp lavaboya girmişim sonra dönüp yatmışım tekrar, gelmiş yine kaldırmış, ya az önce kalktım yedim ya ben diyorum, sonradan fark ettim tabi mevzuyu gül gül sahur yaptık.

Yeni keşfim haşlanmış yumurta haşlanmış yumurta yiyorum, salata peynir ve ama salatayı da bırakıcam galiba, (dereotu, roka, nane,kuru domates) gibi şeylerden birisi mideme dokunuyor galiba. Çay da içmiyorum sahurda sonradan asitleniyor sanki.

Sarıkıza çok geçmiş olsun.

Normalde domates mideye, reflüsü olana pek iyi gelmez. Kuru domatesi bilmiyorum ama ilk şüpheli o olabilir. Domatessiz dene bu gece.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Domatesi soyarak yiyebilirsiniz, reflü uzmanı var burada :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Ben de soğuk dilim salatalıktan şüpheleniyorum, üşütüyor midemi, ağrı giriyor sonra motor niye tekledi :D

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
4 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Ben de soğuk dilim salatalıktan şüpheleniyorum, üşütüyor midemi, ağrı giriyor sonra motor niye tekledi :D

:hohoho:

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
48 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

Maşallah hanım kızımıza, geçmiş olsun. Tez iyileşerek kendisi feraha sizde uykulu gecelere erişirsiniz inşallah :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Bu sene de Rabbim yüzümüzü güldürüyor ilk bir kaç gün sıcaklarda dilimiz bir karış dışarıda gezdik ama şimdi çok fazla zorlanmıyorum .

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Sahurda neler tüketiyorsunuz ey forum ahalisi?

Benim menü 2 kaşarlı tost, salatalık, haşlanmış yumurta beyazı 1 adet, yarım kupa çay, 2-3 bardak su.
Tam buğday ekmeğinin ortadaki büyük iki dilimi ile kaşarlı tost. :)
3 haşlanmış yumurta
Zeytin
Ceviz
2 bardak çay
Karpuz
Su
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Azad Mirzade

Aslında ramazan sohbetleri diye ayrı bi konu açmalı.

Oruçluyken araba kullanılmıyor, kısa mesafe bile gidesim yok. :shok:

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
On 26.05.2018 at 04:18, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Tam buğday ekmeğinin ortadaki büyük iki dilimi ile kaşarlı tost. :)
3 haşlanmış yumurta
Zeytin
Ceviz
2 bardak çay
Karpuz
Su

Zeytin susatmıyor mu?

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
3 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Zeytin susatmıyor mu?

çok tuzlu değilse susatmaz herhalde, ben çekirdek çitler gibi yerim zeytini.

vettini(incir) vezzeytuni(zeytin) kuranda geçiyorsa bol töke yiyeceksin :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Yoo, çok yemiyorum zaten 3-5 tane.

Zeytin susatmıyor mu?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet İhsan Akşen

Ne çabuk geçti yahu, cümleten Allah kabul etsin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Allah tekrarına kavuşmayı nasip eder inşallah. Hayırlı bayramlar.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Allah tekrarına kavuşmayı nasip eder inşallah. Hayırlı bayramlar.
Amin.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...