İçeriğe Yönlendir

Civic - Yağ Lambasi

Bünyamin Dedeoğlu

Recommended Posts

Bünyamin Dedeoğlu
(düzenlendi)

Merhaba 1 hafta önce Honda Civic fd6 aldım, aldığımda araba da LPG yoktu, 5 gün benzinde bindim test ettim, almadan detaylı bakımları yapılmış ustalara gösterdim, daha sonra LPG artırdım, ilk gün motor lambası yandı gittim 1.enjektor arizaliymis hatta obd kodu P0301 1.silindir ateşleme hatası verdi, degistik motor lambası yanmıyor artık sorun yok , ama iki gündür yağ ikaz lambası yanıyor sarı renk yanıyor,baktım araştırdım sarı yanarsa yağ seviye, kırmızı yanarsa yağ basınç diyor, 3 gündür sürekli sabah akşam yağ seviye sine bakıyorum normal artı yağ çok çok temiz , neden bu ikaz yanıyor, neden LPG den sonra yandı, fikri olan var mı ? Teşekkürler

tarihinde Bünyamin Dedeoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

doğru viskozite yağ var mı motorda? ayrıca mesela shell marka yağ da benzer hadise geldi başımıza. yağ lambası geç sönüyordu değişim sonrası.

Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu
(düzenlendi)

Ben daha çok LPG den kaynaklı diye düşünüyorum hocam, çünkü LPG taktıran kadar böyle bir şey yoktu, acaba yağ müşürünümü islatti oksit temassizlik yada çalışırken musuremi vurdu yanlışlıkla

Ayrıca sarı ikaz yanıyor durup kontak kapatıp açıyorum lamba sönüyor, belli süre sonra aynı gün içinde yine yaniyor

tarihinde Bünyamin Dedeoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Koray Demir
doğru viskozite yağ var mı motorda? ayrıca mesela shell marka yağ da benzer hadise geldi başımıza. yağ lambası geç sönüyordu değişim sonrası.

Honda yetkili servisleri de shell kullanıyor?
Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

Bu yağ seviyesinin durumunu ECU ya söyleyen sensör müşür kaput içerisinde nerede acaba bulsam söküp bakicaz bu saatte

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Aracınızı cihaza bağlatıp bakın, eğer fakir karışım ile uyarı veriyorsa, İyi bir LPG ayarı yapan ustaya gidin, az yaksın diye ayarlarla oynuyorlar sonra araç fakir karışım uyarısı veriyor. 1,5 yıl FD6 Civic kullandım 1 kez karşılaşmadım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

Ramazan hocam, LPG kaynakları yağ lambası olabilir diyorsun yani ben o zaman yarın LPG ciye ugrayim

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
2 dakika önce, Bünyamin Dedeoğlu yazdı:

Ramazan hocam, LPG kaynakları yağ lambası olabilir diyorsun yani ben o zaman yarın LPG ciye ugrayim

Önce arızayı okutun, genelde LPG kaynaklı sarı motor arıza lambası yanıyor. Eğer fakir karışım uyarısı verirse iyi bir LPG ustasına gidip ayar yaptırın. 

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Bir saat önce, Bünyamin Dedeoğlu yazdı:

Lpg markası nedir ve takan firma araba ile yola çıkıp motora göre ayar yaptı mı ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Bünyamin Dedeoğlu

Sorun çözüldü lpg ayarı yapıldı 10 gündür sorun yok 

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Mehmet Acar78
Bünyamin Dedeoğlu yazdı:

Sorun çözüldü lpg ayarı yapıldı 10 gündür sorun yok 

Bünyamin hocam sorunu nasıl hallettin. Aynı problemi yaşıyorum. İzmir Muğla aydın çevresi bu işten anlayan lpgci tavsiyeniz varsa yazarsanız sevinirim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...