İçeriğe Yönlendir

Astra j Devir Saatinin Ani Artışı

Alpay Sumer

Recommended Posts

Alpay Sumer
(düzenlendi)

Aileye 2011 astra dizel 1.4 ecoflex aldik, dik olmayan tatli yokus tirmanirken 5. viteste 3000dd da iken gaz pedalina yuklendigimiz zaman devir saati aniden 4000 devire yukselmekte fakat hiz sabit kalmakta, baski balata da yeni degisti...Dizel ve opel olarak ilk aracimiz cok huyunu suyunu bilmiyoruz.. acaba problemden kaynakli bir durummu yoksa olmasi gereken birseymidir?

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
27 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Baskı balata sorunlu. Kaçırıyor.

araci alip ilk is baski balatayi yeniletmisler ama.. nasil olacak? duzeltme yapilabilir bir  yapidamidir? is cikti basimiza :shok:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Değiştiği söylenip değişmemiş olabilir mi? Baskı balata harici bu sorun oluşmaz çünkü.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Baskı balata değişirken eksik parça vida somun vs takılma durumu olur mu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
15 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

araci alip ilk is baski balatayi yeniletmisler

Kim yeniletmiş Alpay Bey. Siz değiştirmediniz mi ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

hayir pazarlik yaparken degistir oyle alalim demisler eski sahibide degistirmis...

Değiştirmemiş demekki... Yada günahlarını almayalım.. 

Bahsettiğiniz sorun, bitik balata sorununun bir sonucu.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Engin Ünal
(düzenlendi)

Başımdan geçen bir olayı anlatayım 1998 model polo classic aracımın baskı balatasını değiştirmiştim ama yeni takılan balata kaçırıyordu , meğerse debriyaj telinde teli kurma düzeneği varmış değiştiren ustada başka bir ustadan öğrendi :) tel  kurulunca sorun gitmişti , İyi düşünecek olursak böyle veya benzeri bir durum olabilir , diğer türlü adam yalan söylemiş :D

tarihinde Engin Ünal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Hemen en kötüyü düşünmemek lazım, umarım yalan söylememiştir de Engin Bey'in bahsettiği gibi ufak bir şeydir..

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Valla biz sozu senet bildik guvendik adam degistirdim demis ,ki fark ta varmis..ama bu ufak detay iskillendirdi bizi... Arac benim degil enistemde, bende daha kullanmadim eksik birsey var ama tam olarak ne onu cozemedik...

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Alpay Sumer

Uzun zaman  once foruma danismistim.. İki gun once ilgili aracin baski balatasini degistirmeye karar verdik bi ustaya goturduk.. adam kendinden fazlasiyla emin bir sekilde bunun baski balata bitmis degismek farz dedi hatta ustune birde volan denen kismin bunda hareketli oldugunu bu volanin sabit volana cevrilmesi gerektigine dair yorumda yapti..  bi fiyat cikardiki akillara zarar..  Bizde birkac yere daha sorduk kesinlikle sabit volan yapmayin dediler.. bizde baska bir ustada normal sekilde baski balata degisimi yaptirdik.. foruma bilgi olmasi amaciyla sorun duzeldi ok gibi oldu... 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...