İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 - Sıfır Turbo Nereden Alabilirim?

Ersin Alan

Recommended Posts

Ersin Alan
(düzenlendi)

2006 mk3 dizel aracım için sıfır turbo almayı düşünüyorum doğrusu suanki haliyle de cok sıkıntısı yok ancak performans düşüklüğü var yeni turboyu nereden en uygun alabilirim yardımcı olabilecek var mı acaba?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
2006 mk3 dizel aracım için sıfır turbo almayı düşünüyorum doğrusu suanki haliyle dw cok sıkıntısı yok ancak performans düşüklüğü var yeni turboyu nereden en uygunu alabilirim yardımcı olabilecek var mı acaba 

Ersin hocam 2400tl civarı idi en son, netten Ford parçacılarına bakın isterseniz.

https://www.akgurticaret.com/default.asp?git=9&urun=2902

Fiyat güzel

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Fiyat serviste 5200 tl bu fiyat güzel revizyon yapıp riske girmwktense yeni almak daha sağlıklı diye karar verdim bakalım hayırlısı 

İsabet olur hocam revizyon iyi bi şey olsa yapan kişi 6 ay garanti vermez.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Alan

Burda takılırken nelere dikkat etmeliyiz samsunda doğrusu çok güvendiğim usta yok ama el mecbur bunlara yaptıracaz turbo sanırım öyle al tak çalış sür değil Servis takar mı ki garantili sekilde 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Burda takılırken nelere dikkat etmeliyiz samsunda doğrusu çok güvendiğim usta yok ama el mecbur bunlara yaptıracaz turbo sanırım öyle al tak çalış sür değil Servis takar mı ki garantili sekilde 

Bu Turbo Sökmesi basit takarken dikkat isteyen bir şey olmaması gerek diye biliyorum ama firma ilanda şikayet etmiş bir konudan. Dikkatimi çekti şahsen ama yeri ters ve zor acaba zor mu sığıyor yerine bilgim yok.
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
(düzenlendi)
7 saat önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

İsabet olur hocam revizyon iyi bi şey olsa yapan kişi 6 ay garanti vermez.

yetkili servis vasıtasıyla revizyone gittik şirket aracını komple içerisindeki kartuş değişti şimdilik sorun yok 1 yıl garanti verdiler 850 -1000 tl gibi bir rakamdı bu iş için ödediğimiz ...

yapıldıktan sonra ciddi anlamda performans artışı var kükrüyor araba :)

tarihinde Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
7 saat önce, Ersin Alan yazdı:

Samsun'da hangi ustaya gittiniz Hocam? Aracı aldığımdan beri Musa Usta'ya giderim. Şimdiye kadar 4 senedir memnunum. Tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
yetkili servis vasıtasıyla revizyone gittik şirket aracını komple içerisindeki kartuş değişti şimdilik sorun yok 1 yıl garanti verdiler 850 -1000 tl gibi bir rakamdı bu iş için ödediğimiz ...
yapıldıktan sonra ciddi anlamda performans artışı var kükrüyor araba [emoji4]

Melee marka komple kartuş değişimi mantıklı ama diğer türlü revizyon uzak durulması şart ama bütçe etken maalesef
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
5 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Performans düşüklüğünün turbodan olduğu kesin midir?

Aynı şeyi söyleyecektim. Turbo öyle yavaş yavaş performans kaybı yaşatmaz. Boruda delik belki vardır. Yavaş yavaş ses yapar sadece artarak.

Yorum bağlantısı
Ersin Alan

Turbo dan olduğunu birkaç ustaya gittim hepsi turbodan dediler ancak turbonun sunundan dolayı demediler beraberinde araç ilk aldığım dönemlerdeki o performansın yarısı yok gaza bastığımda cok fazla bir ötme sesi var araçta güç kaybı ziyadesiyle mevcut ötme sesi güç kaybı gibi sepebler beni turbo almaya itiyor 

10 saat önce, Emrah Altun yazdı:

Samsun'da hangi ustaya gittiniz Hocam? Aracı aldığımdan beri Musa Usta'ya giderim. Şimdiye kadar 4 senedir memnunum. Tavsiye ederim.

Musa usta numarası dükkan adı verebilir Misiniz özelden 

11 saat önce, Serkan Karakoca yazdı:

yapıldıktan sonra ciddi anlamda performans artışı var kükrüyor araba :)

Yetkili servis kendi mi revizyon yaptı yoksa yönlendirmemi yaptı anlayamadım 

5 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Neden Turbo ya masraf yapmak istiyor sunuz

Araçta eski güç yok atmosferik gibi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Alan
3 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Bence önce teşhisi koydurun. Ya bir emme hortumu hava kaçırıyor ise?

Abi araç bir süre siyah duman attı akabinde performans düşüklüğü ki halen devam ediyor, oldu siyah duman vs halloldu hortumlara bakıldı yapıldı performans bir çıt iyileşti fakat o eski güç halen yok beraberinde bu bariz ötme ıslık sesi bir kaç farklı ustada turbo uzun süre dayanamaz dedi doğrusu tam eminde değilim 

Tam teşhisi nasıl kodurabiliriz burda turbo ustası yok normal ford vs ustalar var Servis anlar mı ki başka nasıl kesin sonuca ulaşırız 

4 saat önce, Serkan Toker yazdı:

Öncelikle buraya bakın..

https://fordparcam.com/

Bulamazsanız, 

0312 278 28 18 den Ömer Çakır. 

Eyvallah abi bakayım suan araştırma aşamasındayım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Basit bi akışmetre veri okuma hatası direk turbo hatası gibi görülebilir. Basınç testi yapılmalı, hava akışmetre temizliği ile başlanabilir kontrollere.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersin Alan
13 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Basit bi akışmetre veri okuma hatası direk turbo hatası gibi görülebilir. Basınç testi yapılmalı, hava akışmetre temizliği ile başlanabilir kontrollere.

Servis bu işleri yapar mı yoksa turbocu mu lazım 

6 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Siyah duman enjeksiyon da demek olabilir. Buna da bakılmalı.

Siyah duman artık yık Sani bey suan sadece ıslık sesi ve güçsüzlük mevcut 

Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca
On 29.05.2017 at 21:09, Ersin Alan yazdı:

Yetkili servis kendi mi revizyon yaptı yoksa yönlendirmemi yaptı anlayamadım 

yetkili servislerin kendi çalıştıkları firmalar mevcut onlardan birinde yapıldı yetkili servis arızayı tespit etti parçayı söktü götürdüler turbo a firmasında yapıldı yetkili servis yeniden taktı gerekli ayarları vs kontrol edildi. Test sürüşü yapıldı gerektiği kadar tarafımıza teslim edildi ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Maslak 'ta sedasan diye bir yerden almıştım orjinal turboyu.
Değişirken ehil elde değiştirin. Yağ da değişsin muhakkak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Maslak 'ta sedasan diye bir yerden almıştım orjinal turboyu.
Değişirken ehil elde değiştirin. Yağ da değişsin muhakkak.

2gün sonra kapandı orası
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersin Alan

Güç düşüşüyle beraber yazmayı unuttum yakıt artısı da var devir alınca yine araç seri lakin o gaza köklerine kick down yapınca araç koltuğa yapıştırmıyor artık önceden koltuğa yapuştıtrı insanın karnı gıcıklanırdı ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...