İçeriğe Yönlendir

1,2 Milyon Km Giden Skoda Fabia

Mesut Aybek

Recommended Posts

Mesut Aybek

İlgimi çekti.

VW-Skoda -Seat grubunda 1.9 td motorların iyi olduğunu duymuştum. Ama bu kadarını beklemiyordum.açıkçası...!?

Skoda nın Fabia 2005 Modeli 1.9 td 90 ps dizel motorlu arabasıyla arkadaş bu km yapmış..!

9 defa akü değişmiş,

8 defa  frenleri yenilemiş.

14 defa cam silecekleri..vs.

Sadece yag haznesi delinip yag eksiltiğinden dolayı krank mili değişmiş..

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Kemal Mert

Bizim ülkemizde de 200 bin km üstüne kolay kolay kimse yanaşmıyor. Zihniyet aracı alacan kapalı otoparka koyacan ne çizilecek ne güneş gorecek nedr km yükselecek. Halbuki bakimlarini yaptir bin uzun süre.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Aybek

Bana göre müzelik araba..?

7 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

1 yilda 100 bin km emoji50.png

1 milyonu geçtikten sonra km saati sıfırlanmış. Direksiyonun sol tarafına ayrı bir cihaz takmış orda görülebiliyor.kaç km olduğu. 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Skodanın adama ödül vermesi gerekir ?? yılda 100bin çok iyi km helal olsun 

Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Psikolojik sınırları aşmak zor gerçekten. Dizelde 100bini geçince aman yanaşma diye kaç kişi telkinatta bulunuyor.Bazen düşünüyorum araba üreticileri sadece 200-300bin ara gidecek kadarmı araç üretiyorlar diye ama taksicilere bakıyorum yüksek kmler yapan çok fazla. :) 

Çevremde LPGli olup 195binlerde ve 205 binlerde motor yaptıran birkaç hadise görünce ister istemez bende düşük km olsun istiyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
8 dakika önce, Recep Demirci yazdı:

Psikolojik sınırları aşmak zor gerçekten. Dizelde 100bini geçince aman yanaşma diye kaç kişi telkinatta bulunuyor.Bazen düşünüyorum araba üreticileri sadece 200-300bin ara gidecek kadarmı araç üretiyorlar diye ama taksicilere bakıyorum yüksek kmler yapan çok fazla. :) 

Çevremde LPGli olup 195binlerde ve 205 binlerde motor yaptıran birkaç hadise görünce ister istemez bende düşük km olsun istiyorum.

abi bizde arabasına para harcayanı sevmezler bakım yapayım, şurasını değiştireyim, eskimiştir şunuda değiştireyim vs para harcarsan millet enayi gözüyle bakıyor. arabanın zamanı geldiğinde değiştirmediğimiz her parçası silsile yoluyla arıza çıkarıyor hal böyle olunca 200000 anca dayanıyor bize 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mesut Aybek

Ben yakıtların kötülüğünden dolayı Türkiye'deki dizel arabaların dayanmadığını düşünüyorum.

Kötü mazot pis mazot satıyorlar abi.?

Almanya -Türkiye arası 7 ülke geçiyorum. Heryerden mazot alıyorum.. arabam geçen sene schell den mazot aldım,Konya yolunda arızalandı. Motor lambası yandı, dumanlar rolanti inip düştü kendi kendine. Mecburen o şekilde arabayı sürdüm. İzmire girerken tekrar mazot aldım araba düzeldi kendi kendine...bir kaç yere gösterdiysemde hepsi mazot tan dedi..

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mesut Aybek
abi bizde arabasına para harcayanı sevmezler bakım yapayım, şurasını değiştireyim, eskimiştir şunuda değiştireyim vs para harcarsan millet enayi gözüyle bakıyor. arabanın zamanı geldiğinde değiştirmediğimiz her parçası silsile yoluyla arıza çıkarıyor hal böyle olunca 200000 anca dayanıyor bize 

Adamın dediği düzenli olarak zamanında rutin bakımları yaptırdığı..
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Bütün servisleri yetkili serviste yapilmis. Bakimlarda orjinal parcalar kullanilmis. Yag da orjinal ve simdi sıkı durun servis aralligi 30000 km de bir yapilmis. Genelde uzun yol kullanilmis yakit ortalamasi 3.64 :shok:... cok sabirli ve rahat bir arkadas oldugu kesin. Bu da spritmonitor linki:

https://www.spritmonitor.de/en/detail/104416.html?cdetail=1

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

şimdi internette araştırdım da 1 milyon km gören her markadan araç var nerdeyse bir tek renault da göremedim :bravo: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
13 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

Bütün servisleri yetkili serviste yapilmis. Bakimlarda orjinal parcalar kullanilmis. Yag da orjinal ve simdi sıkı durun servis aralligi 30000 km de bir yapilmis. Genelde uzun yol kullanilmis yakit ortalamasi 3.64 :shok:... cok sabirli ve rahat bir arkadas oldugu kesin. Bu da spritmonitor linki:

"Devirli kullanacak hacı" lafı hatalı demek ki, sakin sakin milyon km yapmış. 

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
9 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

aynen. 1 milyon km de bir tane daha fabia var o adam da "ben yolda kamyonlarla beraber takiliyorum" demis. simdikilerde bir de dpf var ama sürekli uzun yolda kullanilan bir aracta düsük devir problem cikarmayacaktir diye düsünüyorum. dpf yine rejenerasyon yapar.

yolda bu sekilde gitmeye sabir gerekir tabi. En önemlisi ise bakim tabiki. Yetkili servis ne gerekiyorsa yapmis. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Bir saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Buradaki verilere göre yakıtın litre fiyatı arttıkça tüketimi düşmüş. 1000 km mesafeyi litre fiyatı ne olursa olsun, aynı ortalama fiyat ile tamamlamış gibi. Sevdim bu arkadaşı.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Değil, günde 5 km araç kullan devirsiz sonra konuşalım bir daha

Grank mili hasar aldı ise o araca motor yapılmıştır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

küçükcük araba 1.9tdi motor var, 1500,1600 devirde bile rahat yürümez mi?

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
13 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Değil, günde 5 km araç kullan devirsiz sonra konuşalım bir daha

Grank mili hasar aldı ise o araca motor yapılmıştır.

abi sürekli 5 km giden bir araci yüksek devir de kurtaramaz. zaten sehir ici sürekli düsük devir kullanmak da mümkün degi (1500 ve alti). Bence arada sirada yüksek devir iyidir ama sürekli yüksek devir de yer arabayi...

Aslinda benim devirli kullanmaktan anladigim asagi yukari sabit devirde kullanmak. Genelde yüksek devir olarak yorumlaniyor. 

Bir tek su egr aciklik orani kafami kurcaliyor ona da bakacam firsat olunca

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Yag da orjinal ve simdi sıkı durun servis aralligi 30000 km de bir yapilmis.

Bizim firmalar bizi kandırıyor... 

Türkiye'de şartlar kötü bakıma erken girmeli diyorlar. Nissan 10 bin km'de bir bakıma çağırıyor.

Koyduğum yağ en az 20 bin km'lik yağ. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Şimdi, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bizim firmalar bizi kandırıyor... 

Türkiye'de şartlar kötü bakıma erken girmeli diyorlar. Nissan 10 bin km'de bir bakıma çağırıyor.

Koyduğum yağ en az 20 bin km'lik yağ. 

Hep söylüyorum abi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Sizce benimki gibi 3000 devir çevirerek yürüyen, atmosferi benzinli 1 litre motor kaç km gider. :) Bu araba arabam fabrikadan lpgli.

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
31 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

küçükcük araba 1.9tdi motor var, 1500,1600 devirde bile rahat yürümez mi?

Düz mantık derki düşük devir düşük püskürtme ve düşük kurum oranı. Yağ buhar, soğuk motorda %80 açık kalan egr ile gelen pis havayı gören yok

25 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

abi sürekli 5 km giden bir araci yüksek devir de kurtaramaz. zaten sehir ici sürekli düsük devir kullanmak da mümkün degi (1500 ve alti). Bence arada sirada yüksek devir iyidir ama sürekli yüksek devir de yer arabayi...

Aslinda benim devirli kullanmaktan anladigim asagi yukari sabit devirde kullanmak. Genelde yüksek devir olarak yorumlaniyor. 

Bir tek su egr aciklik orani kafami kurcaliyor ona da bakacam firsat olunca

Kimse sürekli bağırta bağırta gez demiyor :)

2 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Sizce benimki gibi 3000 devir çevirerek yürüyen, atmosferi benzinli 1 litre motor kaç km gider. :) Bu araba arabam fabrikadan lpgli.

Benzzinli motorda devir pek önemli değil, heleki lpg var ise. Bakımlı olsun, aracı üzmeyin epey km yapar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
(düzenlendi)

benzinli atmosforik motor zaten yüksek devir binenler için..
benim anladığım "devirli kullanıcan hacı" daki devir; max tork deviri çevirme oranıdır. 1900 ise bu sayı 1900den aşağı sürmeyecen anlamındadır, 3000 devir de gideceksin değil. 

haa, kara düzen atmosforik dizeller hariç.. 

tarihinde Osman Bilgin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
9 dakika önce, Osman Bilgin yazdı:

atmosforik motor zaten yüksek devir binenler için..
benim anladığım "devirli kullanıcan hacı" daki devir; max tork deviri çevirme oranıdır. 1900 ise bu sayı 1900den aşağı sürmeyecen anlamındadır, 3000 devir de gideceksin değil. 

haa, kara düzen atmosforik dizeller hariç.. 

Aynı görüşteyim... "devirli kullanıcaan hacı" daki devir maksimum tork devridir.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...